Galatasaray’da Devrim Gibi Altyapı Hamlesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray’da Devrim Gibi Altyapı Hamlesi

Galatasaray’ın Niğde Anadolu FK'yı satın almasıyla başlayan altyapı atağını Türk medyasında ilk kez SÖZCÜ duyurmuştu. SÖZCÜ, bu devrimin detaylarına da ulaştı. İşte sarı-kırmızılıların önündeki süreç: 3 Altyapı sistemini kurmak için ayrı bir şirket üzerinden işlem başlatan Galatasaray yönetimi, tüm yasal işlemleri 1481 Futbol Yatırımları A.Ş. üzerinden gerçekleştirecek. Bu şirket, Galatasaray logosunu ve markasını kullanmayacak.

KULÜBE YÜK OLMAYACAK
Galatasaray Kulübü Derneği'nin bu şirket üzerinde bir hisse sahipliği ya da ilişiği olmayacak. Şirket tamamen kulübe fayda sağlamak isteyen Galatasaraylı iş insanlarının yatırımları ile yoluna devam edecek. Böylece Galatasaray'a yasal hiçbir yük yüklenmemiş olacak.

Çatı kulüpten bağımsız yürütülecek organizasyonda Galatasaray'dan kiralanacak futbolcular için oynama garantisi şartı konacak. Sarı-kırmızılı yönetim, önceden belirlenmiş yetiştirme bedelleri dışında ekstra bonservis ödemesi yapmayacak.

CANLI YAYINLANACAK
Niğde Anadolu FK gibi satın alınacak bütün kulüplerin maçları GS TV'den canlı yayınlanacak. Bütün kulüplerin ürün satışı, sponsorluk gibi çalışmalarına Galatasaray yönetimi destek verecek.

Galatasaray'ın bünyesinde bulunan gelişime açık genç futbolcular, pilot takımlara kiralık yollanacak. Bu sistemin başlangıç noktası; Kerem, Barış ve Taylan'ın alt lig takımlarında gelişip Galatasaray'da çıtayı yukarı çekmeleri.

İLK ADIM FATİH TERİM’DEN

Sarı-kırmızılı yönetim, pilot takım projesinin ilk adımı olan Niğde Anadolu FK'nın tanıtımı için ilk adımı atıyor. Fatih Terim ve tüm A takım futbolcuları ile Niğde'ye çıkarma yapacak Galatasaray, tarihi yatırım olarak gördüğü projenin startını resmen verecek.

Sözcü

Kagit üzeri güzel duran bir proje ama basarili bir sonuc elde edilecegni hic sanmiyorum. Eger ciddi birsey yapmak istiyorlarsa birkere eski Futbolcularmizdan uzak durmalari gerek, oraya Selcuk hasan ümit gibi adamlari koyarsak zaten dingonun ahiri olur. Bu ise girdiysek sirf Prof alt yapi hocalari getirilmeli, en iyisim dis ülkeden bir ekip bulunmali. Yere göge sigdiramadimiz Scout ebiki bütün alt ligleri tarayip gence yetenekli futbolcular bulsun onlarida Nigdeye gönderip bir iki yil pismesini bekleyelim. Altinordu nasil bu isi yapmiyormus bakmalari gerek. Yapiyorsak bu isi ilk bastan sonuna kadar ciddiye almalari gerek, bir iki yil sonra bu projeden birsey olmiyacak tekrar vazgecelim diyeceklerse hic ugrasmasinlar

Üst Alt