Galatasaray’da Fatih Terim Hazır, Takım Hazır Değil! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray’da Fatih Terim Hazır, Takım Hazır Değil!

resized_40992-61dead3131535144.jpg

Süper Lig'in son şampiyonu Galatasaray, yeni sezon öncesi en ciddi yaz kampını İsviçre'de yaparak tamamladı. 15 günlük kampta 3 hazırlık maçı yapıldı. Sarı-kırmızılılar Wil'i 1-0 yenerken PSV Eindhoven'a 3-1, Valencia'ya 2-1 yenildi. Teknik Direktör Fatih Terim ve ekibinin işini şampiyon takımın bozulmaması kolaylaştırdı ama özellikle savunmadaki sıkıntılar dikkat çekti. Galatasaray’ın üç bölgeye; savunma, orta saha ve forvete takviye yapması, Fatih Terim'in elini güçlendirecek.

İYİLER

İSMAİL ÇİPE: Muslera olmadığı için çabuk göze çarptı. Kampın yıldızlarındandı. Muslera'nın arkasına kaleci aranırken ilaç oldu.

MARTIN LINNES: Çalışkan. Yoğun antrenman temposu onu yormadı. Mariano yokken fırsatı değerlendirdi.

SELÇUK İNAN: Sıkı çalıştı. İlerleyen yaşına rağmen örnek oldu. Terim'in gelmesiyle yükselen grafiğini zirvede tutuyor.

FERNANDO: Güven verdi. Terim'in yüzünü güldürdü. Disiplin ve tecrübesini sahaya yansıttı.

RYAN DONK: Bir tek kaleye geçmedi! Stoper, orta saha, forvet oldu. Kampın neşe kaynağıydı.

HENRY ONYEKURU: Fit görüntüsüyle dikkat çekti. Maç ve antrenman eksiği bitince Bruma etkisi yapacak.

RODRIGUES: Tatile çıkmamış gibiydi. Her idmanda üstüne koyarak çalıştı. Yeni sezonda yine rakip savunmaların korkulu rüyası olacak.

SİNAN GÜMÜŞ: Kampı iyi değerlendirdi. Kilo vererek geldi. Hazırlık maçlarında sorumluluk alması hanesine artı yazıldı. 2 asist ile kampı kapattı.

KÖTÜLER

MAICON: Doğru partneri yoktu. PSV ve Valencia sınavlarında tartışıldı. Antrenmanlardaki isteği Terim'i mutlu etti. Yeni sezonda işi zor.

AHMET ÇALIK: Bekleneni veremedi. Savunmaya transfer bakılırken fırsatı elinin tersiyle itti. Olacak bir transferde takasta kullanılacak.

CAROLE: Sınıfta kaldı. Hazırlık maçlarının en kötüsüydü. Nagatomo geldiğinde esamesi okunmayacak.

BELHANDA: Dünya Kupası sonrası hâlâ izinli gibiydi. Antrenmanlarda iyi, maçlarda kötüydü. 10 numara ona ağır geliyor.

MUĞDAT ÇELİK: Zaman lazım. Heyecanlı, çalışkan ama yetersizdi.

FEGHOULI: Takımın en çok para kazananı ama sadece antrenmanlarda var. Yeni transferlerle forma savaşı verecek.

EREN DERDİYOK: Yeterli değil. Çalışkan ama Terim'in forvet tipine uymuyor. Gomis varken ancak kupada oynar.

BAFETIMBI GOMIS: Kafası çok karışık gözüktü. İleride yalnız kaldı. Ağır idmanlar ona yetmedi.

SAKATLAR

MARIANO: Teknik ve sağlık ekibinin programıyla çalıştı. Arkasında Linnes gibi çalışkan futbolcunun olması işini zorlaştıracak.

SERDAR AZİZ: Hazır değil. Ağrıları başına bela. Form tutarsa savunmaya yazılacak ilk isim olacak.

SIRADA ÜÇ MAÇ VAR

Galatasaray 25 Temmuz'da Sakaryaspor, 28 Temmuz'da Club Africian (Tunus), 31 Temmuz'da da AEK (Yunanistan) ile deplasmanda hazırlık maçları yapacak.

Mesut YILDIRIM / SÖZCÜ

SELÇUK İNAN: Sıkı çalıştı. İlerleyen yaşına rağmen örnek oldu. Terim'in gelmesiyle yükselen grafiğini zirvede tutuyor.

o_O

Ne terim hazır nede oyuncular.
Geçen sezon ligde saçma sapan goller yiyen takıma takviye yapmadan CL maçına çıkarsak vay halimize

Birileri zengin olurken GALATASARAY fakirleşiyor!

Lanet gelsin, transferde emeği geçip pay alanlara!

Takımda hocada hazır,eldeki malzemeyle ancak bu kadar. Oynadığımız takımlar süper ligin çöpleri değildi.

boşuna 3-4 transfer istemiyor adam.

Hazırlık maçlarıyla takımı değerlendirmek insafsızlıktır. Ben teknik ekibe güveniyorum. Yoklukta şampiyon oldular ve bu unvanı koruyacak takımı kuracaklardır. Hayalleri bir kenara bırakıp gerçekçi olursanız siz de takımdan memnun olursunuz.

Her şey almakla bitmiyor. Alınmak istenirse şimdi de alınır. Aylarca futbolcuların maaşları ödenmemiş.

Şu futbolcu maaşı mevzusuna gereksiz takılıyorsunuz, hiç bir kulüp zamanında ödemedi bu ülkede bu borçları, her başkan gelince aynı safsataları söylüyor, ayrılıyor sonra yerine gelen yine aynı cümleleri kuruyor.

Alınmak istenirse şimdi alınamaz, öyle boktan bir kadromuz falan da yoktu, ligin en iyi ikinci kadrosuna sahiptik.

Dursun zatınında son seçim vaatlerinden biri uçaklara inmeye devam edecek demesiydi. Ondan sonrada ya Mustafa başkanın UEFA ile yaptığı anlaşma heba olup cezayı yiyecektik, ya da bir Dursun klasiği yaşanacak uçak falan inmeyecekti.

Her şey almakla bitmiyor. Alınmak istenirse şimdi de alınır. Aylarca futbolcuların maaşları ödenmemiş.

Şu futbolcu maaşı mevzusuna gereksiz takılıyorsunuz, hiç bir kulüp zamanında ödemedi bu ülkede bu borçları, her başkan gelince aynı safsataları söylüyor, ayrılıyor sonra yerine gelen yine aynı cümleleri kuruyor.

Alınmak istenirse şimdi alınamaz, öyle boktan bir kadromuz falan da yoktu, ligin en iyi ikinci kadrosuna sahiptik.

Ben boktan bir kadromuz vardı demiyorum. Gayet yerindeydi. Tudor şizofreni olmasaydı ligi nisan ayında bitirirdik. Ben başkanların ağzından çıkanlara inanmak zorundayım. İçinde değilim. Taraftarım sadece. Ekonomik sıkıntılar varken takım şampiyon olabiliyorsa bu bir başarıdır. Yönetim başarısıdır. Terim'in başarısıdır.

Kızdığım nokta da karalar bağlanması. Madem geçen senenin en iyi takımı bizdik, neden herkes takımdan hiçbir şey olmayacağını, ŞL'de fark yiyeceğimizi konuşuyor? Sebebini ben söyleyeyim. Çünkü gerçekten transfer taraftarıyız. Rakiplerimize bakıyorum geçen seneden çok ileride değiller. Biz de aynıyız hatta bir kaç transfer oldu onyekuru, muğdat aklıma ilk gelenler. Her sene illa ki isim yapmış oyuncu bekleyen bir ton taraftar var. Taraftar nöbetinin popüler olmasının sebebi tesadüf değil!

İsmail Çipe nasıl iyi ya? Yediği tüm goller aynı. Karşı karşıya kaldığında saçma sapan şekil alıyor vücudu. Kapatamıyor kaleyi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu takımla TR'yi bilmem de CL'ye gidersek elek oluruz. Hazırlık maçlarının hiçbirini izlemedim yanlış olmasın. Bu kanıya varmak için izlemeye de gerek yok zaten.

2014-2015 sezonu şampiyonluğu gibi yine kıç zoruyla alınan bir şampiyonluk oldu. O takım şampiyon diye güvenildi ve doğru düzgün takviye yapılmamıştı. Sonrasını biliyorsunuz. 3 sene belimiz doğrulmadı. Gerçi şu an UEFA demoklesin kılıcı gibi tepemizde. Zor transfer yaparız.

Ben boktan bir kadromuz vardı demiyorum. Gayet yerindeydi. Tudor şizofreni olmasaydı ligi nisan ayında bitirirdik. Ben başkanların ağzından çıkanlara inanmak zorundayım. İçinde değilim. Taraftarım sadece. Ekonomik sıkıntılar varken takım şampiyon olabiliyorsa bu bir başarıdır. Yönetim başarısıdır. Terim'in başarısıdır.

Kızdığım nokta da karalar bağlanması. Madem geçen senenin en iyi takımı bizdik, neden herkes takımdan hiçbir şey olmayacağını, ŞL'de fark yiyeceğimizi konuşuyor? Sebebini ben söyleyeyim. Çünkü gerçekten transfer taraftarıyız. Rakiplerimize bakıyorum geçen seneden çok ileride değiller. Biz de aynıyız hatta bir kaç transfer oldu onyekuru, muğdat aklıma ilk gelenler. Her sene illa ki isim yapmış oyuncu bekleyen bir ton taraftar var. Taraftar nöbetinin popüler olmasının sebebi tesadüf değil!

Sonra futboldan anlamıyorsun deyince bozuluyorsun yav.

Şu boldladığım kısımdaki soruyu sorman bile fail. ŞL tarihin en zor formatına büründü bu sene, geçen yılkinden farklı olacak ve kafa takımların hepsi gruplarda olacak, kısacası zorluk seviyesi yüzde 30 arttı. Üstüne senin elinde Avrupa'da 2 Östersunds maçını saymazsak 2 yıldır Avrupa yüzü görmeyen bir takım var.

Başkanlar yalan söylüyor da demedim, gün gelecek Cengiz bırakacak hele de kötü bırakırsa sonraki başkan gelip maaşlar x aydır ödenmiyordu diyecek.

Sonra futboldan anlamıyorsun deyince bozuluyorsun yav.

Şu boldladığım kısımdaki soruyu sorman bile fail. ŞL tarihin en zor formatına büründü bu sene, geçen yılkinden farklı olacak ve kafa takımların hepsi gruplarda olacak, kısacası zorluk seviyesi yüzde 30 arttı. Üstüne senin elinde Avrupa'da 2 Östersunds maçını saymazsak 2 yıldır Avrupa yüzü görmeyen bir takım var.

Başkanlar yalan söylüyor da demedim, gün gelecek Cengiz bırakacak hele de kötü bırakırsa sonraki başkan gelip maaşlar x aydır ödenmiyordu diyecek.

Abi bak sinirlendirmek istiyorsan söyle sinirleneyim rahatlayalım.

Ben ŞL'de mükemmel olacağız iddiasında değilim ki. K.çımızı yırtsak 3. oluruz mucize olsak turu geçeriz. Bunu herkesin biliyor olması lazım. Değil mi! Durum ortadayken hala ŞL diye ağlamak neyin mantığı kızdığım nokta bu. Ekonomi allak bullak okey, para yok okey, şampiyon olmuş bir takımı korumak bir iki kiralık takviye gerek okey, daha ne istiyorsunuz! Fazlası bugün için saçmalıktan ibarettir. İsteyen de kusura bakmasın ne futboldan anlıyor ne de takımını tanıyor derim!

Abi bak sinirlendirmek istiyorsan söyle sinirleneyim rahatlayalım.

Ben ŞL'de mükemmel olacağız iddiasında değilim ki. K.çımızı yırtsak 3. oluruz mucize olsak turu geçeriz. Bunu herkesin biliyor olması lazım. Değil mi! Durum ortadayken hala ŞL diye ağlamak neyin mantığı kızdığım nokta bu. Ekonomi allak bullak okey, para yok okey, şampiyon olmuş bir takımı korumak bir iki kiralık takviye gerek okey, daha ne istiyorsunuz! Fazlası bugün için saçmalıktan ibarettir. İsteyen de kusura bakmasın ne futboldan anlıyor ne de takımını tanıyor derim!

:asd: ne alaka yav

Almamız gereken 8 numara ve stoper, kalan bölgeler bir şekilde idare eder, onun dışında ortada çok da kötü bir durum yok, daha fazlası bu şartlarda imkansız zaten.

Üst Alt