GSC Haber - Galatasaray'da İbra Tartışmaları: "Başkan olacak adam bulamayız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray'da İbra Tartışmaları: "Başkan olacak adam bulamayız"

Galatasaray'da yarın yapılacak mali genel kurul toplantısı öncesi Ünal Aysal, Ali Dürüst, Ergun Gürsoy, İrfan Aktar ve Metin Öztürk, Burak Elmas ve yönetiminin ibra edilip edilmeme konusu hakkında konuştu.

Galatasaray'da kritik gün yarın. Sarı-Kırmızılılar, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yıllık olağan mali genel kurul toplantısı gerçekleştirilecek. Burak Elmas ve yönetimi ibra edilmezse kulüp erken seçime gidecek.

Kritik toplantı öncesinde eski başkan Ünal Aysal, eski ikinci başkanlar Ergun Gürsoy, Ali Dürüst, eski Divan Kurulu başkanı İrfan Aktar ve Burak Elmas'ın seçimdeki rakiplerinden Metin Öztürk ibra kararını Hürriyet gazetesinden Ali Naci Küçük'e konuştu.
2011-2014 yılları arasında Galatasaray'da başkanlık yapan Ünal Aysal ibra konusunun gündeme gelmemesi gerektiğini savundu. Eski başkan, "İbrasızlık konusu gittikçe ayağa düşmüş bir olay haline geldi. Galatasaray'ın bundan vazgeçmesi gerekli. Yoksa Galatasaray Kulübü'ne başkan olacak adam bulamayız. 'İbrasızlık kelimesinin telaffuz edilmesini dahi doğru bulmuyorum. Ortada bir ayıp yok, büyük bir yanlış yok. Başarısızlığın karşılığı ibrasızlık olmaz! Başarısızlığı başkan ve yönetim değerlendirir. Şans ya da güven tazelemek ister. Genel kurul da seçimde yanıtını verir. Doğru olan budur." ifadelerini kullandı.

Eski 2. başkanlardan Ergun Gürsoy ise Burak Elmas ve yönetimi destekledi. Gürsoy, "Ben her zaman Galatasaray Kulübü'ne seçilmiş olan başkanın yanındayım. Galatasaray Kulübü Başkanı ve yönetim kurulunu ibra edeceğim. Böyle saçma sapan işlerle seçilmiş insanları rahatsız etmemek gerekli." yorumunda bulundu.

Faruk Süren, Ünal Aysal ve Duygun Yarsuvat dönemlerinde Galatasaray'da görev alan Ali Dürüst, "Galatasaray'da ibra olayının bir seçim şartı gibi ortaya konmaması gerekli. Bu şekilde ibra müessesini yıpratırız. Sırf seçim memnuniyetsizliği adına bu ibrasızlık tercihini doğru bulmuyorum." dedi.

İrfan Aktar ise "Problemleri çözmek için 'ibrasızlık' tercihi hoş bir öneri değil. İbrasızlık vasıtası ile Galatasaray Kulübü'nü seçime götürmek, değişim talep etmek benim için hoş değil." diye konuştu.

Burak Elmas'ın başkanlık seçimindeki rakibi Metin Öztürk ise Elmas'ın Galatasaray tarihinde en kötü dönemi yaşattığını ifade etti. Öztürk ibra etmeteceğini açıklarken, "117 yılın en kötü dönemini yaşıyoruz. Eskiden 'Mayıslar bizim' derdik, martta hedefsiz kaldık. Bu yönetim saha, masa ve kasadan sonra tasada da sıfır! Ne mali ne idari olarak ibra etmeyeceğim." şeklinde konuştu.

NTV Spor (via Ali Naci Küçük)

Son düzenleme:
Artik kulubu satmanin zamani geldi de geciyor. Dursun gidiyor, Cengiz geliyor, Cengiz gidiyor, Burak geliyor, Burak gidiyor, yarin bir gun (salliyorum) Osman geliyor. Gelen gideni aratan bir duzen(!) ile nereye dogru yuruyoruz? 20 yildir kulup kendine gelemedi, arada sirada tutan kadro planlamasi ile duzenli bir sekilde basari beklemek hayal.

Satin gitsin kulubu de kurtulalim bu duzensizlikten. Bu yapida olan bir kulubun ihya olmasi imkansiz. 20 yildir borc konusuluyor, bu kafayla bir 20 yil daha konusuruz.

Turkiye'deki kuluplerin acilen statu geregi tam sirketlesmeye gecmeli. Tuzukler ona gore ayarlanmali, borcunu odeyemeyen kulup satilabilmeli. Satilamayan, borcu da odenemez hale gelen kulupler de kapatilmali. Yok ibra olsunlar yok ibra edilmesinler, ne bu ya sanki bir yaptirimi var. En son rahmetli Cengiz yonetimde gorduk olanlari, hepsi bos isler.

Herif seçim yapmayacağım diye yırtınıyor. Açıklamaları da bu yönde. İbra edilirse seçim yapmayacak.

İbrasızlıktan başka bir çare yok.

Belli oldu gizli masalarda Elmas çözmüş durumu.

Yarın takip edip sinir olmaya gerek yok.

Ha olur da aksi bir karar çıkarsa bu açıklamayı yapanlar tarihten silinsin hiç daha kanaat önderi gibi konuşmasınlar.

Aysal, Dürüst vb.

Bu arada idari ibrasızlığın seçim karşılığı yok diye biliyorum.

Mali ibrasızlık da seçimden bağımsız, bu yönetim için Işıtan vb. akçeli işleri yüzünden masada olmalı zaten.

Yani seçime gitmek için ibra tehdit olmamalı tabi ama ibrasızlık gerektirecek şeyler yaşandıysa da o yönetim düşmeli. İstifa diye bir kurum da kalmadığına göre başka seçenek yok. Boş yapmasınlar o yüzden.

Artik kulubu satmanin zamani geldi de geciyor. Dursun gidiyor, Cengiz geliyor, Cengiz gidiyor, Burak geliyor, Burak gidiyor, yarin bir gun (salliyorum) Osman geliyor. Gelen gideni aratan bir duzen(!) ile nereye dogru yuruyoruz? 20 yildir kulup kendine gelemedi, arada sirada tutan kadro planlamasi ile duzenli bir sekilde basari beklemek hayal.

Satin gitsin kulubu de kurtulalim bu duzensizlikten. Bu yapida olan bir kulubun ihya olmasi imkansiz. 20 yildir borc konusuluyor, bu kafayla bir 20 yil daha konusuruz.

Turkiye'deki kuluplerin acilen statu geregi tam sirketlesmeye gecmeli. Tuzukler ona gore ayarlanmali, borcunu odeyemeyen kulup satilabilmeli. Satilamayan, borcu da odenemez hale gelen kulupler de kapatilmali.
Vakıf muhabbeti kalkmadıkça kimse talip olmaz kulübe.

ibra edilmezse nolucak ki cengiz yönetimi de edilmemişti ama seçim yapmayıp mahkemeye gittiler bence idari ibrasızlığı hakeden bir yönetim mevcut. ilk senenin toyluğuna verecekler olur muhakak ki hazrunda

Derin Galatasaray denilen Hayri Kozak da seçim çağrısı yaptı Burak Elmas'a. Çoğunluğu toplayanın istediği karar çıkacak gibi yarın.

Üst Alt