GSC Haber - Galatasaray'da Kupa Kazanan Teknik Direktörler - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Büyük hoca. Eksileri vardır eleştiririz falan ama Ali Sami Yen'den sonraki en büyük efsanemizdir ki bunu bir Metin Oktay fanatiği olarak yazıyorum, Metin Oktay Galatasaray'ın kabuğunu kırıp taraftar sayısı olarak atağa geçmesinin başlangıcı iken Fatih Terim bunu başka bir noktaya taşıyan adamdır. Galatasaray taraftar sayısı olarak özellikle 2030'lu yıllarda korkunç derecede fark atmış olacak, bu da kulübe güç olarak geri dönecek bununda baş mimarı Fatih Terim'dir. Şöyle düşünün Fenerbahçe 70'lerin kaymağını yedi yıllarca zira o dönemde çocuklar ekseri Fenerbahçeli oldu ve bunlar büyüyüp hayatın içine girince her alanı domine etti fener, işte şimdi bunu fersah fersah aşacak şekilde biz yaşayacağız bu avantajı.

96'da Galatasarayın başına geçti o günü baz alırsak bugüne kadar Fatih Terim ile 8 şampiyonluk kazanmışız (totalde 12) yine 96 yılını baz alıp bugüne gelirsek fenerin toplam 6 şampiyonluğu var ki bunun 5-6 yılında heriflerin bize karşı korkunç ekonomik üstünlüğü vardı.. Hakikaten müthiş bir istatistik, müthiş bir başarı hikayesi.

Dur tamam 3 kupa biri TSYD CB veya Başbakanlık yok, az önce yukarıda yolladığım maç senin dediğin Hollman olması lazım, işin garibi ta o zaman dan beri kafam da hep 4 kupa diye kalmış kusura bakma.
Feldkamp 3 degil mi

Tsyd,turkiye kupasi ve lig sampiyonlugu

TSYD Kupasi hazirlik turnuvasi niteliginde oldugu icin eklemedim. Basbakanlik Kupasi da lig 2.si ile kupa finalistinin oynadigi bir kupa. Bu ikisi sayilmaz bence.

Liste TSYD'ler hariç ise zaten 2 kupa.

Zaten o sene hocanın ilk geldiğinde Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı ikisinde de oynamamaışız, dediğim gibi diğer sezon ki 2-0 lık maç aklımda Kalli diye kalmış ki o sezon öyle bir maç olsa onu da affetmezdi.

Adam efsane bir hocaydı sağlık problemleri olmayıp başımızda istikrarlı kalsa çok daha büyük işler yapardı.

Mesela şimdi yenermiyiz diye konuştuğumuz FB'yi Kadiköy'de 4-1 yendiydi. İkinci gelişi FB'nin büyük bütçeli yıldızlar topluluğu olan bizim de kriz dönemlerine denk gelen durum olmasa büyük ihtimal yine gidip yenerdi. Ama en azından o ortamda bile o sezon şampiyonluğunun temelini atan hocaydı.

TSYD Kupasi hazirlik turnuvasi niteliginde oldugu icin eklemedim. Basbakanlik Kupasi da lig 2.si ile kupa finalistinin oynadigi bir kupa. Bu ikisi sayilmaz bence.

Liste TSYD'ler hariç ise zaten 2 kupa.

Zaten o sene hocanın ilk geldiğinde Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı ikisinde de oynamamaışız, dediğim gibi diğer sezon ki 2-0 lık maç aklımda Kalli diye kalmış ki o sezon öyle bir maç olsa onu da affetmezdi.

Adam efsane bir hocaydı sağlık problemleri olmayıp başımızda istikrarlı kalsa çok daha büyük işler yapardı.

Mesela şimdi yenermiyiz diye konuştuğumuz FB'yi Kadiköy'de 4-1 yendiydi. İkinci gelişi FB'nin büyük bütçeli yıldızlar topluluğu olan bizim de kriz dönemlerine denk gelen durum olmasa büyük ihtimal yine gidip yenerdi. Ama en azından o ortamda bile o sezon şampiyonluğunun temelini atan hocaydı.
Kalli'nin 2. doneminde Kadikoy'de uzun sure sonra beraberlik almistik kupada. Hem de 11 yerli ile.

Aynen üstelik harika oynamıştık. Başarılı olması ve aldığı kupalar dışında oynattığı oyunda acayip keyif veriyordu.

Mesela BJK dönemi içeride ki maçlar gibi eski İnönü'de bir kaç lig ve Türkiye kupası maçında Fatih hoca ile kapışmalarını stat da izlediydim, heyecan üst düzey oluyordu.

Fatih hoca ile karşı karşıya fena düello oluyordu.

Kalli'nin 2. doneminde Kadikoy'de uzun sure sonra beraberlik almistik kupada. Hem de 11 yerli ile.

@Ozan Puki @Osman SEDEN @Uğur İz Simdi baktim da 2000-2001 ve 2004-2005 sezonlarinda 3 ve 4 puan fark yemisiz. Terim o sezonlarda bizde olsaymis yüksek ihtimalle o sezonlari da biz sampiyon tamamlardik. Sampiyon olamadigimiz diger sezonlarda herhangi bir iddiamiz bulunmuyor.

2002-2003 8 puan fark yemisiz --> 2.sira
2003-2004 22 puan fark yemisiz --> 6.sira
2006-2007 14 puan fark yemisiz ---> 3.sira
2008-2009 10 puan fark yemisiz ---> 5.sira
2009-2010 11 puan fark yemisiz ---> 3.sira
2010-2011 36 puan fark yemisiz ---> 8.sira
2013-2014 9 puan fark yemisiz ---> 2.sira (Fener'in cezasindan dolayi Sampiyonlar Ligi biletiydi!)
2015-2016 28 puan fark yemisiz --> 6.sira
2016-2017 13 puan fark yemisiz ---> 4.sira

Sampiyonlukta iddiamiz yoksa ortalama siramiz: 4.33. Yani bizim iddiamiz varsa sampiyonuz, yoksa reziliz. Yukarida belirttigim 2 sezon disinda en az fark yedigimiz sezon 8 puanla 2002-2003 sezonu.

Liste eksik 🤣 ayrıca o beğenmediğinizi kupaları alamayan camialar var yıllardır alamayan fenerliler filan da dahil başlığı açıyorsanız tam açın ya da düzeltin

Liste eksik 🤣 ayrıca o beğenmediğinizi kupaları alamayan camialar var yıllardır alamayan fenerliler filan da dahil başlığı açıyorsanız tam açın ya da düzeltin

Seninle muhattap olmamaya calistikca ya konuma salca oluyorsun ya da direkt alinti yapip tadimi kaciriyorsun. Mecbur yazmak zorunda kaliyorum. Hangi kupalar eksikmis saysana bir?

Seninle muhattap olmamaya calistikca ya konuma salca oluyorsun ya da direkt alinti yapip tadimi kaciriyorsun. Mecbur yazmak zorunda kaliyorum. Hangi kupalar eksikmis saysana bir?
Alıntılamadım cezalıydım başlıklara bakıyorum efsanelerimizin kupa sayılarını eksik yazıyorsun olacak iş mi bu???

Gerçi Balkan kupası da kupa mı diyen adamsın fenerliler övünürken ilk aklıma gelenler;

1) İstanbul ligi
2) İstanbul kupası
3) ittihat kupası
4) milli küme
5) başbakanlık
6) TSYD
7) gazi kupası
8) 50.yıl kupası
9) İstanbul şildi
10) Türkiye amatör futbol şampiyonası

Yani takribi 50 tane kupayı eksik yazmışsın ne yani Avrupa kupa galipleri kupası artık oynanmayınca bayern Münih filan kazanmadığını mı ilan ediyor 😂

Allah için tarihi yaşınızla başlatmayın yav bir de görsel filan uğraşmışsın resmen Galatasaray’a zarar; fenere yarar olmuş halbuki başlığın tam tersi olması lazım hakikatler eklense ;)

Alıntılamadım cezalıydım başlıklara bakıyorum efsanelerimizin kupa sayılarını eksik yazıyorsun olacak iş mi bu???

Gerçi Balkan kupası da kupa mı diyen adamsın fenerliler övünürken ilk aklıma gelenler;

1) İstanbul ligi
2) İstanbul kupası
3) ittihat kupası
4) milli küme
5) başbakanlık
6) TSYD
7) gazi kupası
8) 50.yıl kupası
9) İstanbul şildi
10) Türkiye amatör futbol şampiyonası

Yani takribi 50 tane kupayı eksik yazmışsın ne yani Avrupa kupa galipleri kupası artık oynanmayınca bayern Münih filan kazanmadığını mı ilan ediyor 😂

Allah için tarihi yaşınızla başlatmayın yav bir de görsel filan uğraşmışsın resmen Galatasaray’a zarar; fenere yarar olmuş halbuki başlığın tam tersi olması lazım hakikatler eklense ;)

Ben Super Lig'in basladigi 1959'dan itibaren aldim. Dogum tarihimden falan degil. Kupa galipleri kupasi 1960'da baslamis. O kupayi alsaydik onu da ekleyecektim yani. Yine kendine gore yorumlamissin.

Su soyledigin kisim da tam zirva

"Allah için tarihi yaşınızla başlatmayın yav bir de görsel filan uğraşmışsın resmen Galatasaray’a zarar; fenere yarar olmuş halbuki başlığın tam tersi olması lazım"

Senin dedigin kupalari ekleseydim Fener bizle olan kupa farkini azaltmis olacakti. Milli Kume yazmissin mesela. Milli Kume Fener'in 28 sampiyonluk icin iddia ettigi turnuvalardan biri. Fener 6 kere kazanmis biz 1 kere. Bunu ekleyip Fener'in 28 sampiyonlugunu mu kabul edeyim yani?

TSYD Kupasi'ni 3 buyuklerin hepsi 12 kere kazanmis zaten. Bunu eklemememin ne gibi zarari olur Galatasaray'a? Ayrica TSYD kupasi Adana,Ankara,Izmir basta olmak uzere Trabzon Konya'da falan da yapilmis. Ankaragucu'nun, Genclerbirligi'nin 17 kupasi, Altay'in 18 kupasi var. Bu kulupler 3 buyuklerden daha iyi cikiyor senin mantiga gore.

Basbakanlik Kupasi'ni kim en cok biliyor musun? 8 kere ile Fenerbahce. Niye cunku lig 2. si ile kupa 2.si oynuyor. Loserlarin kupasi yani. Ha tutup bu zurna kupalari da ekleyebilirdim ama dediginin tam aksine Fener'e yarardi.

Bak mesela goal.com'un yaptigi dunya capinda en cok kupa alanlar gorseli. O da benim dedigime yakin.

here-are-clubs-with-most-trophies-in-the-world.png

Üst Alt