Galatasaray'da Müthiş Tempo, Sıfır Sakatlık!


Galatasaray’da Müthiş Tempo, Sıfır Sakatlık

yasin-oztekinin-yegeninden-olay-paylasim-2bV.jpg


Geçen sezonun ikinci yarısı göreve geldiğinde ağır idman temposunun birçok as oyuncuyu sakatlaması nedeniyle eleştirilen Tudor, bu kez yaz döneminde yaptığı yüklemelerle makine gibi bir takım oluşturdu.


Şubat 2017’de Galatasaray’ın başına geçtiğinde uygulamaya başladığı ağır antrenman programı, yoğun şekilde eleştiri almıştı. Beraberinde gelen sakatlıklar, üst üste puan kayıpları derken, teknik direktörlük bilgisi bile tartışmaya açıldı. O ise “Normal idmanlarımın yüzde 16-17’sini yaptırıyorum” diyerek, takımı neyin beklediğini açıkça dile getirdi. Igor Tudor, dediğini de yaptı, temposuna ayak uyduramayan oyuncuları gönderdi, fizik gücü yüksek isimleri takıma kazandırdı. Sezon başı yaz kampında yaptığı yüklemelerle de, makine gibi işleyen bir takım ortaya çıkarttı.

Doğru idman programıyla

Tudor’un takımı, geçen iki sezonun aksine, çok koşan, önde basan, topu aldığında hızlıca rakip kaleye giden güçlü bir ekip görüntüsü çiziyor. Üstelik hem maç içindeki yüksek tempo hem de hafta arasında yapılan ağır antrenmanlara rağmen şu ana kadar bir sakatlık yaşanmaması da yüzleri güldürüyor. Bu durum, Hırvat hocanın doğru bir idman programı uyguladığı izlenimini yarattı.

Linnes ve Serdar Aziz

Bu sezon itibariyle Galatasaray’da sakatlık yaşayan iki isim; Serdar Aziz ve Linnes oldu. Serdar, milli maçta yaşadığı çarpışma nedeniyle kırık burunla yola devam ediyor ve zaman zaman solunum güçlüğü çekiyor. Yani bu durumun Tudor’un idmanlarıyla bir ilgisi yok. Linnes de darbeye bağlı bir sakatlık yaşadı ve tedbir amaçlı olarak dinleniyor. Bu hafta Bursa deplasmanında kadroya alınması beklenen Norveçli futbolcu dışında da Sarı-Kırmızılı ekibin herhangi bir eksiği bulunmuyor.

(Fanatik)
 
Üst Alt