GSC Haber - Galatasaray'da Sol Bek Sıkıntısı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray'da Sol Bek Sıkıntısı

Galatasaray'da sol bek sıkıntısı​

Galatasaray'da sol bekte yaşanan aksaklık devam ediyor. Kazımcan Karataş ve Angelino'dan beklediği verimi alamayan teknik direktör Okan Buruk'un bu bölgeye nasıl bir çözüm bulacağı merak konusu.

Galatasaray'da sol bek sıkıntısı  - 1. Foto

Galatasaray'ın 20 yaşındaki sol beki Kazımcan Karataş, Süper Lig'in 5 haftasında oynanan Başakşehir karşılaşmasında sakatlanmış, 3 maçlık periyotta sahalardan uzak kalıp ligin 8. haftasında Antalyaspor maçı ile birlikte formasına kavuşmuştu.

Hatayspor maçına kadar 2'si Şampiyonlar Ligi ve 3'ü lig olmak üzere çıktığı 5 karşılaşmada etkisiz performans sergileyen ve bu anlamda da verilen şansları iyi değerlendiremeyen genç oyuncu, taraftardan eleştiri almıştı.

DHA'nın haberine göre; özellikle son hafta alınan Hatayspor mağlubiyetinde sarı-kırmızılar adına sahanın etkisiz isimlerinden biri olan 20 yaşındaki sol bek, sosyal medyada da yoğun eleştiri altında kaldı.

Öte yandan yaz transfer döneminde Almanya Bundesliga ekibi Leipzig'den 1.5 milyon Euro'ya kiralanan İspanyol sol bek Angelino'nun da Galatasaray kariyeri beklenilenin çok altında kaldı.

Geçen sezonu Hoffenheim'da kiralık olarak geçiren 26 yaşındaki oyuncu, 35 maçta 1 gol ve 12 asistlik performans sergilemişti. Sarı-kırmızılı ekipte ise 17 maçta sadece 1 gol ve 1 asistlik katkı sağlayan İspanyol oyuncu, sarı-kırmızılı ekipte etkisiz kaldı.

Son haftalarda oyun içi değişiklikleriyle Abdülkerim Bardakcı'yı da sol bek mevkisinde deneyen teknik direktör Okan Buruk'un bu bölgeye nasıl bir çözüm bulacağı da merak konusu.

Angel’i oynatırsın. Bonservisini alırsın. Sonra daha iyi bir bek bulursan her iki tarafı yedekletebilirsin. Olmadı zararına satarsın. Angelino’nun 6 milyon bize giren ilk kazık olmayacak. Yusuf 6 milyon, Demirbay 3.7 milyon, Dombele 3 küsür maaş, ve dahası var. Sadece bu yönetim döneminde alınanları saydım. Sol beki İdare etmek gibi düşünceler futbolda ve Prof dünyada yeri olmayan düşünceler. Ferrari’ye 15inch çapında jant takıp idare etsin diyemezsin. yönetim ve Buruk karar verecekler artık, ama ben Angel’i tutacaklarını düşünüyorum.

Hoca hatalı bir tercih yaptı maalesef. Hücum etkinliğine güvendiği için hani klişe olan ''Defansif oyuncuya hücum oynatamazsın ama ofansif oyuncuyu defansif olarak iyi hale getirebilirsin'' düsturundan hareket ettiğini tahmin ediyorum ki biz bile 12 milyon filan konuşulurken şartlı opsiyonla yaşına göre gayet uygun bedelle transfer edilebilmiş olmasını şaşkınlıkla karşılamıştık. Şahsen dengeli ve öncelikle defansif yönden sağlam birinin transfer edilmesini istemiştim, çoğu kişi gibi...

Ancak hoca da oyuncunun fiziken bu denli bitik durumda olacağına ihtimal vermemiştir. Yetenekten ziyade fiziksel olarak bir futbolcu gibi değil de sıradan genç çelimsiz biri gibi. Hele de böyle küçük kalıplı bir bek oyuncusu gerekli dinamizmi gösteremediği zaman defansif olarak da ofansif olarak da çekilmez oluyor. üzerine bir de pozisyon alma sıkıntısı filan da işin içine girince hocanın ümitlerini de tükettiği anlaşılıyor. Hocayı çok zorlayan bir süreç. Bakalım nasıl çıkacak işin içinden...

Tete bu saatten sonra ziyechi kesemeyecek madem kendisinden Andre Santos vari bir sol bek çıkarabiliriz
Boeyi sola kaanı sağa çekelim derim

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu iki seçenek benim de aklıma gelmişti, yazdım da galiba. Çok mantıklı olmasa da çaresizlik bu tür geçici çözüm arayışlarını normal hale getirdi. Kaan, direkt solbek de oynayabilir ama ona orta sahada ihtiyaç var...

Son dört yılda gelip giden sayısız bek oyuncusundan sadece Sacha' nın göz doldurmuş olması ilginç. Bunda biraz da TD lerimizin beklere çok fazla rol atfetmesinin etkisi olduğunu düşünüyorum. Sacha maşaallah insan üstü bir efor sergiliyor; onun gibi atletik özellikleri iyi, dsiplinli ve mental yönden sağlam birilerini denk getirmek kolay değil...

Lazio ne olur ne olmaz diye Vecino’yu bırakmadı. Biz hiç düşünmeden Dubois’yı gönderdik. Hem de üste para veriyoruz Başak da oynasın diye. Vizyon farkını görüyoruz. Yönetimin artık bu sezondan ders çıkarıp daha akıllı adımlar atması lazım.

Lazio ne olur ne olmaz diye Vecino’yu bırakmadı. Biz hiç düşünmeden Dubois’yı gönderdik. Hem de üste para veriyoruz Başak da oynasın diye. Vizyon farkını görüyoruz. Yönetimin artık bu sezondan ders çıkarıp daha akıllı adımlar atması lazım.
Dübüa yı yabancı sınırı yüzünden gönderdin. Vecino olayı ile alakası yok.
Yabancı sınırı olmadığı bir ortamda niye gönderelim?

Üst Alt