Galatasaray'da Yabancıların Para İsyanı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'da Yabancıların Para İsyanı!

gsuefaaa-640.jpg

Sarı-Kırmızılı kulüpte son günlerde ciddi finansal sıkıntılar yaşanıyor. Yönetimin, yarın UEFA’ya borçsuzluk kağıdı göndermesi gerekiyor. Ancak primlerini alamayan bazı yabancı oyuncular imza vermeye yanaşmıyor.

Galatasaray’da para sorunu bir kez daha gündeme geldi... Sarı-Kırmızılı yönetim, yarın UEFA’ya borçsuzluk kağıdı göndermek zorunda. Bunun için de tüm futbolcuların, alacaklarının ödendiğine dair belgeleri imzalamaları gerekiyor. Ancak bazı yabancı futbolcuların alacakların sürekli geciktirilmesi ve hak edilmiş birçok primin hâlâ ödenmemiş olmazı sebebiyle, bu kez imza atmaya yanaşmadığı öğrenildi.

Bu durum, kulüp başkanı Dursun Özbek’i bir hayli tedirgin ediyor. Finansal Fair Play kuralları nedeniyle Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası alan Galatasaray’la UEFA’yı bir kez daha karşı karşıya getirmek istemeyen Özbek, kalan alacakların ödenebilmesi için harıl harıl sıcak para arıyor.

Ayrılık sinyalleri geliyor

Ödeme sıkıntısı hat safhaya ulaştığı için, yıldız futbolcularla yolların ayrılması tekrar gündeme gelebilir. Şu an mevcut kadroda en revaçtaki isim Wesley Sneijder gibi görünüyor. 7.5 milyon Euro’ya serbest kalma maddesi bulunan Hollandalı yıldızın gidişi, yönetimin elini rahatlatabilir. Ancak bu durumda tribün baskısının nasıl kaldırılacağı da ayrı bir merak konusu.

Kritik toplantı ertelendi

Galatasaray futbol takımının yeni sezon planlamaları kapsamında önemli kararların alınması beklenen yönetim toplantısı ertelendi. Sarı-Kırmızılı kulüp yetkililerinden alınan bilgiye göre, Galatasaray Sportif AŞ yönetiminde yer alan eski başkanlardan Alp Yalman’ın annesinin vefatı nedeniyle, dün yapılması planlanan toplantı, ileri bir tarihe ertelenmek durumunda kalındı. Galatasaray’da transfer çalışmalarıyla ilgili hazırlanan rapor, bu toplantıda onaya sunulacaktı. Yeni toplantının yarın yapılması bekleniyor.

Fanatik

Galatasaray’da Yabancıların Para İsyanı!

ac misiniz acikta misiniz kodumun herifleri ev paraniz bile odeniyor (sozum meclisten disari a.k.a. Carole harici)

Dünyanın en komik yönetilemeyen kulübü. Finansal sorunu olan Serdar Aziz'e 4.5 vermez/veremez. O yüzden boş edebiyatı bırakıp, afedersiniz kulübün içine sessizce edebilirler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oyuncular para alamazken 4.5m dolar serdar azize gömmekte nedir.Valla taraftar aysal ft diye atışırken volenin büyüğünü dursun vurup gidecek.Adamın hiç bir hamlesi akla mantığa uygun değil.

Birbirlerinden farki yok hic birinin , o da tarik a 4.750 gommustu gider ayak sagolsun ,bugun birak 1 euro bonservisi , kimse senelik ucretini bile odemez, ancak biz odersek alir

Bir o kadar da hayrovic i ekle (dursuna da yaz bir grosskreutz) , topla gel 1 senenin CL geliri gitti iste

Brumaya da baska bir senenin CL geliri gitti

Selcuk Burak ve Hamit in her birine vaad edilen ve odenenleri tek tek ayri ayri CL ye sayarsak o kadar CL ye katilmadik zaten , CL 4 tanede bitiyor

Burak ile Hamitten kurtulduk neyse ki , otekinin 2019 a dek devam ediyor zulmu

Daha 6-7 adam sayabildim .. Dusunun gerisini

Son düzenleme:
valla serdari transfer edecek paran varsa ozaman futbolcularin alacagini da vereceksin, yemez artik bu numarayi kimse dursun efendi, ne oldu tekrar sneijderi satma gündemine mi geldi

Sniejderi muslerayi elden çıkarmak için birilerinin yabancıları karalamasi lazım.

Ver 10 bin dolar yaptır haberi.
Sonrada gelsin komisyonlar

Lanet gelsin DURSUNA!

sneijderin de , dursunun da , ismi cok cikan kim varsa bu kangrenlerin acilen kesilmesi ve klubun uzerinden yuk kalkmasi lazim .. bu isimler var oldugu surece bundan ekmek yiyenler de susmayacaklar

hic kimse bu surecte masum degil

Hep oyuncular yada eski başkanlar suçlu değil mi. 2 senedir baştasın oyuncu pazarlamak için ne yaptın diye sorarlar adama. Herşey hazır herkes yatsın. Şurada taraftarın gördüğü şeyi göremeyen beceriksizin en üst leveli adamlar var, ne oyuncu alabilir ne elindeki az buçuk değere sahip çıkabilirler.

Mallık parayla değil nasıl olsa. Kimi satmak istiyorsun, tarık özel hoca tutacaksın hepi topu senede 50 bin dolar fazlalık olarak girer sana. Ya yaşamdan bezdirecek antreman yaptıracaksın buna yada kazanmak için.

Aynısı diğerleri için geçerli. Aaa dortmund ne topçular satıyor be, aa benficaya bak elin portekizlisi para ediyor biz etmiyoruz diye hayıflnmak yerine lan bu adamlar teknolojiyi kullanıyorlar oyuncu alırken kriterleri var biz nr yapıyoruz diye sormak gerekir.

Elin adamı10 milyon doları önce sisteme yatırmış bizim ülkedeki en büyük mallık sorunu olan yedek kulübesindeki adama pas atma olayını çözeyim demiş biz hala 10 yıldır sabri orta yapmayı öğrenemedi diyip duruyoruz. Dünya üzerinde ülkelerde 10 tane bek çıkıyor bizim ülkede 10 yılda 2 adam çıkmış o kadar. Nereden bakarsan bak rezillik ve tutarsızlık.

Para mı yemek istiyorlar yiyin arkadaş zaten 10 yıldır yemeyeni dövüyorlar. Ama sen oyuncunu parlat buna göre yatırımını yap. 20ye sat 1ini ye ama bizde 50bine satıp 500 bin yeme gibi bir saçmalığın babası var.

Bi bok olmaz bizden hiç bir bok hemde

Yonetime kiziyoruz da tarik a etmeyecegi 4.75 milyon euro yu bu yonetim vermedi , selcuk burak hamitle minimumu 4 senelik euro bazinda 3,5 civari sozlesmeleri de bu yonetim yapmadi , sneijderle uzatilsin istedi herkes , uzattilar , bruma amrabat veya chedjou gibi bugun buyuk maliyete sebep olan adamlari da bu yonetim almadi , daha sayabilecegim tonla cop denebilecek ismi de bu yonetim transfer etmedi

futbolcuyu yollamak sadece karsilikli sozlesme feshi ile olur , iste sercan bilal ve furkan adamlik gosterdiler, tesekkur edip ayrildilar , belki bir miktar cikma aldilar ,bilemiyoruz , ama imzasi devam eden adamlar icin hesabi o ilk imzayi attiran yonetime soracaksin

bu yonetime baska seylerin hesabi sorulabilir ,hatta sor sor bitmez ,donk ve serdarla baslayabiliriz mesela .. ama tarik derseniz olmaz . haksizlik olur ,onlarin hesabini oncekilere yukleyeceksiniz

Yonetime kiziyoruz da tarik a etmeyecegi 4.75 milyon euro yu bu yonetim vermedi , selcuk burak hamitle minimumu 4 senelik euro bazinda 3,5 civari sozlesmeleri de bu yonetim yapmadi , sneijderle uzatilsin istedi herkes , uzattilar , bruma amrabat veya chedjou gibi bugun buyuk maliyete sebep olan adamlari da bu yonetim almadi , daha sayabilecegim tonla cop denebilecek ismi de bu yonetim transfer etmedi

futbolcuyu yollamak sadece karsilikli sozlesme feshi ile olur , iste sercan bilal ve furkan adamlik gosterdiler, tesekkur edip ayrildilar , belki bir miktar cikma aldilar ,bilemiyoruz , ama imzasi devam eden adamlar icin hesabi o ilk imzayi attiran yonetime soracaksin

bu yonetime baska seylerin hesabi sorulabilir ,hatta sor sor bitmez ,donk ve serdarla baslayabiliriz mesela .. ama tarik derseniz olmaz . haksizlik olur ,onlarin hesabini oncekilere yukleyeceksiniz
Tarık için bu yönetimi suçlayan mı var? Aziz Yıldırım'ın "Galatasaray da şike yaptı" saçmalığı gibi, savunulacak yerde başkalarına da suç atıyorsun (AY'den farkın, senin dediğinin doğru olması tabi).

Yazmış olduğun mesajda Dursun'a sempati duyabilmemizi sağlayacak en ufak bi unsur yok. Hatta tam tersi var, kendinden öncekilerin yaptığı hataları ısrarla tekrarlamak.

Dogrudur , ben de bunu soyluyorum her yazimda, dursuna laf soylerken eskileri de analim , benim gibiler sneijder e laf soylerken umutlari sabrileri unutmasin , yerli seviciler ithamlarinda bulunanlar paranin oluk gibi gittigi bazi yabanci isimleri hatirlasin diye

gayemiz butunuyle bir silkinme yaratmak , kimsenin gunahi otekinden az degil diyebilmek

burada herhangi bir uye cikmaz ki dursun basarili bir baskandir cumlesini yazabilsin, konusulmasi bile abes bir iddia olur bu , ama ona sarmal olarak sunulmus bozuk duzenin kontratlari ve oyunculari sanki mumkunmus gibi "at ,sat, yolla..." demek neyin kafasi ?

elli bin kere soyledim , ilk imzayi attigin andan itibaren o kontratin total maliyetini ustlendin demektir . bu fenerdeki diego icin de boyle , bizdeki hamit icin de ..

Dursun uzaydan gelmedi. Yarsuvat doneminde yonetimdeydi. Aysal doneminde de nakit destegi sagliyordu. Kulubun durumunu sizden, benden daha iyi bilmesi gerekir. Beceremeyecegi bir ise bir insan neden talip olur, bunu konussak?

Aysal'i forumda benim kadar elestiren yoktur. İdarecileri ve Terim'i paketleyip tek adam olmayi basardiktan sonra ekseriyetle yanlis yapti. Bir de sartlari zorlayan da kendisi oldu. Misal 200 bin ceza yedik ve uzerinden bir ay gecmeden Selcuk-Burakla malum sozlesmeler yapildi. Elestirdigim ucuncu nokta da aldigi risk. Diyorki ben 300 milyon gibi rakamlarla kendi isimde devamli oynarim, korkmayin. İyi hos da bak bir Spk tokadi geldi, ardindan ihtiyarlar gayrimenkul konusunda vaktiyle yetki sozu vemisken donduler. Yani aldigi risk oyle ya da boyle elinde patladi.

Ama Aysalin hakkini yiyemem komplo senaryolari bir tarafa ongoremedigi icteki ve disaridaki engellemeler olmasaydi ekonomik anlamda daha surdurulebilir bir yapiya sahip olurdu Galatasaray.

Dursuna donersek, taraftari kandirmaya calisip karsisina almasi, hocasizlik, transferlerin anlamsizligi, hatalardan ders cikarmayisi gibi cesitli sebeplerden oturu her turlu elestiriyi fazlasiyla hak ediyor. Ve biz henuz yeterli duzeyde Dursun'un verdigi zarari hissetmedik bile.

Üst Alt