Galatasaray'dan Nihat Özdemir'e Cevap: "Primlerimizden feragat etmeyeceğiz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'dan Nihat Özdemir'e Cevap: "Primlerimizden feragat etmeyeceğiz"

bikem-kanik-bu-kupayi-bir-kez-daha-ulkemize-getirmek-isteriz_wAsmgmbJYj.jpg

Galatasaray Başkan Yardımcısı Bikem Kanık, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in, "4 Büyükler 1 yıl şampiyonluk primlerinden feragat etsin" çıkışına cevap verdi.

Bikem Kanık: "Şimdi buna şu açıdan bakalım. Birincisi diğer 3 büyük kulübün de böyle bir şeyi hiçbir şekilde kabul edeceğini hiç zannetmiyorum. Biz Galatasaray olarak gelirlerimizin iyice düştüğü bu finansal konjonktürde primlerimizden feragat etmeyeceğiz. İkincisi de bu bahsettiği Anadolu kulüplerinin çoğu sadece futbol kulüpleri! Biz 16 amatör branşı yaşatmaya çalışan Galatasaray Spor Kulübü olarak futbol dahil altyapılardaki 700’e yakın sporcumuzu geçmişten bugüne o önemsemediği 96 milyon TL gibi şampiyonluk primleri sayesinde yaşatmışız."

Bikem Kanık: "Bir diğer nokta da piyasa ekonomisine tamamiyle ters bir şey söyleniyor. İnanılmaz hesaptan, kitaptan uzak bir şey dile getiriliyor. Biz Anadolu kulüplerinin hakkını korumuyor olsaydık bugün kendi televizyonlarımızdan maçlarımızı yayınlasak bugün kazandığımızdan birkaç katı fazlasını kazanıyor olurduk. Bu gerçeği de federasyon yetkilileri ve Kulüpler Birliği de çok iyi bilirken üstüne hala bizden fedakârlık bekleniyor. 4 Büyükler’in yüzde 90 izlenme oranı varken Anadolu kulüpleri yüzde 10 izlenirken, şu anda haksız bir paylaşım varken, siz bir kez daha feragat istiyorsunuz!"

Bikem Kanık: "Olay baştan her şeyi ile yanlış zaten. Böyle bir şey mümkün değil! Kulüpler zaten yeni finansal yapılandırma ile birlikte birkaç yıllık gelir projeksiyonlarını hem bankalara, hem UEFA’ya sunmuş durumdalar. Bu kulüplerin hepsi halka açık ve SPK’ya tabi. Biz bu projeksiyonları da daha yeni SPK’ya, finansal yapılandırma kapsamında bankalara da sunduk. Bunun onayını onlar bile vermezler. Nihat Özdemir aslında içinde bulunduğumuz bütün paydaşların, bütün ekonominin dengesini bozacak bir şey söylüyor. Bu finansal olarak da yapısal, hukuksal ve hakkaniyet olarak da mümkün değil.”

Hürriyet

Resmen Nihatin bunun mümkün olmadigini , bile bile Anadolu külüplere sirin gözükmek icin yapilmis bir hamle oldunu yüzüne vurulmustur.

Buna verilmesi gereken cevap federasyonun kapatılıp masraflarının kulüplere gelir olarak dağıtılması daha hakkaniyetli olacaktır

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yuh be senelik 96 milyon lira amatör branşlara mı gidiyor.
10 sene gitse 1 milyar lira para yapar

Acilen futbol hariç bütün branşları kapatmak lazım.

Spor kulübüyüz duygusallığı ayağına bir ton para harcıyoruz

Şu havuzdan çıkın artık
Havuzda kalmak demek fenerasyona arka çıkmak demek
Hazır ihale daha bitmemiş iken resmi bir yolunu bulup çıkalım

Ben Fenerin bu işe karşı çıkacağını düşünmüyorum, adamların her türlü sponsor geliri hazır. Trabzon spor ise zaten ülkemizin en büyük sanayi kenti onların da gelir sorunu yok. Birde anadolu dayanışmaları da var bize 5 milyon euro denilen oyuncu onlara 3 milyon euro ya satılıyor. BJK yi çözemedim onlar nasıl bu gemiyi yüzdürüyor bilmiyorum, çoktan batmaları lazımdı muhtemelen hiç ödeme almasalar da böyle devam ederler.

Kısacası tek zararlı çıkan biz oluruz ve bu tip açıklamalara cevabı diğer itiraz eden klüplerle beraber yapmak lazım.
Sonra ne olduğunu anlamadığımız kırmız kart ve kasıtlı olarak oyuncularımızın sakatlanmalarına maruz kalıyoruz.

Yahu ligin değerini hemen her alanda aldıkları saçma sapan kararlar ile dibe vurduruyorlar, sonra utanmadan çıkıp klüplerin haklarına göz koyuyorlar. Sen yabancı sınırını kaldır, sadece tek kalemde nasıl değeri artıyor ligin gör. Ha bunu bilmiyor mu Nihat, tabii ki biliyor. Birilerine yaranmak için yaptığı bu haysiyetsiz işler tez zamanda başını yer inşallah.

Üst Alt