galatasarayı en sade ve en etkileyici şekilde anlatacak cümle | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

galatasarayı en sade ve en etkileyici şekilde anlatacak cümle

Başlık görüldüğü üzere soru-cevap formatının biraz dışında..

Ama sorumu şu şekilde izah etmek isterim.. Küçük bir çocuk geldi ve size hangi takımı tutmalıyım diye sordu..

Galatasarayı seçmesine yardımcı olacak, en iyi cümle ne olurdu ?

Bu özel konu için "en iyi cevabı" seçmekte acele etmeyeceğim :hat:

Tek bir cümle değil belki ama Baba Gündüz'den alıntı yapacağım. Çocuğun yaşına veya algısına göre değişebilir bünyedeki etkisi. Ancak beni ziyadesiyle etkilemiştir.

“Bilirsiniz ki her insanın ayrı bir huyu, ayrı bir karakteri olduğu gibi, her futbol takımının da kendine has bir karakteri vardır. Biz sizlere burada Galatasarayımız’ın huyunu suyunu açıkça ve iyice anlatabilirsek, onu adamakıllı tanıyıp, inşallah senelerce dost geçinirsiniz. Galatasaray bir his takımıdır. Renklerine aşık birbirlerini seven futbolcuların takımıdır. Galatasaray feragat ve fedakârlıklarla çalışacak futbolcuların takımıdır. Galatasaray şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendini düşünenleri sevmez. Kısacası Galatasaray, bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır.

Hayatın anlamıdır Galatasaray.

edit : çocuk kısmını okumamıştım.

eğer bir çocuk bana sorarsa onun anlayacağı dilde konuşmak isterim.
çocuk derken daha çok ilkokul ve öncesi grubu kastediyoruz varsayıyorum zira daha üstü zaten takım seçecektir.

Ben "Galatasaray heyecandır , aynı oyun oynamaya koşarak gittiğinde duyduğun gibi; galatasaray arkadaşlıktır , aynı birlikte oyun oynadığın ve sevdiğin arkadaşların gibi ; Galatasaray özlemdir , hasta olduğunda yapamadığın şeyleri özlediğin gibi , maç olmadığı günlerde özlersin ona kavuşacağın günleri.Galatasaray aşktır bir ömür boyunca süren, tıpkı senin de çok yakında hissetmeye başlayacağın gibi." derdim.

Son düzenleme:
Benim icin Galatasaray tutkulu bir ask hikayesidir.

3 yasimda tanistim babamin omuzlarinda samiyende. O gunder beridir tutkuluyuz.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"106 senelik tarihi, kimsenin yanına bile yaklaşamadığı sayısız başarıları, müzesinde rakiplerinin iki katı kupası olan ilk ve teklerin takımı, var olduğundan beri Türk olmayan takımları en çok yenen Türk takımı, ülkesinin medarı iftiharı, UEFA ve Süper Kupa sahibi, 1481'den beri kültürün simgesi, 1905'ten beri sporun beşiği, anlı şanlı Galatasaray."

Öyle bir cümle yok ki yani benim dil bilgim türkcem buna yetmez nasıl hayal gücü sonsuzdur bunu anlatmakta böyle birşey.

Üst Alt