Galatasaray’ımıza BAYRAKLARLA Sahip Çıkalım - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray’ımıza BAYRAKLARLA Sahip Çıkalım

Cevap: Galatasaray’ımıza BAYRAKLARLA Sahip Çıkalım

Aslında kombine sahiplerine koltukları zimmetleyeceksin.Diğer bilet sahiplerininde isim ve soyisimleri alınmalı.

Taraftarın Adnan Polat'a karşı asabiyeti bu durumdayken o tel örgülerin kaldırılacağını zannetmiyorum.

Normalde benim bildiğim ilk resmi maçtan sonra kaldırılması gerekiyormuş.O tel örgülerin yapımı anlaşmada olduğu için yapıldı ve teslimatta takılı olması gerekiyormuş.

böyle birlikte koysam :D

mustafa-sarp-galatasaray-bayragi.jpg

bişi dicem Avustralya-Bahreyn maçını izliyorum önceki maçlarıda izledim asya kupasındaki.Kewell sürekli forvette Tim cahilin arkasında 10 numara bölgesinde oynuyor..bizde neden 1 kere bile denenmedi bu bölgede..bize gelmeden öncede live de ikili forvetin arkasındaki forvet olarak oynamıstı Ş.L finalinde.

- Yapılan hakaretler ve edenler belli. Camia olarak özür bekliyoruz.

Hayri Kozak

Olay budur. O özürler öyle yada böyle teker teker dilenecek. Dilenmezse sonuçları beklediklerinden ağır olabilir günü geldiğinde kimileri için. Galatasaray taraftarına "İstanbul Büyükşehir Belediyesine Bağlı Spor A.Ş. diye bir yerin koskoca genel müdür yardımcısı selim terzi diye bi adam twitter’dan "galatasaraylılığımdan utanıyorum. başbakanı, tt arena’da yuhalayanların -babaları belli değildir-. şerefsizler yuhalayan kahpe gs taraftarı” diye yazmış. Galatasaray taraftarına piç deme cürretini gösteren bu adam niye hala görevde?

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Müşaviri Yasin Ekrem Serim diye birisi de "böyle bir şerefsizlik yok. nankörsünüz... kimin sayesinde o statta maç izliyorsunuz. kim yaptı lan o stadı size. gerizekalı, kuş beyinliler.” diye buyurmuş aynı sitede. Niye bu adam hala görevde

Her şeyi geçtim öğrenemedikleri şey bu ülkede bazı değerler kutsaldır, uğrunda düşünülmeden ölünür. Bunların en başta geleni de ANNE'dir.

Biz kuş beyinli de olsak, gerizekalı da olsak eğer gidersek sayın? Selim Terzi, sayın? Yasin Ekrem Serin, unutmayız anamızı da yanımızda götürürüz. Kimse merak etmesin. Kimilerinin yapacağı gibi anamızı ortalık yerde bırakacak değiliz.

Tabi tel örgüler olmasin istiyor insan, hem stadtakiler icin, hem tv nin basindakiler icin cok hos bir durum olur

Ama bizim insana güvenip, tel örgüleri kaldirmak?

Ben yönetimin yerinde olsam, asla ama asla yapmazdim böyle bir hata.

Kadıköyde yok, ayrıca tribünler sahaya bu kadar yakınken acayip bozuyor göz zevkini.

Hayri Kozak

Olay budur. O özürler öyle yada böyle teker teker dilenecek. Dilenmezse sonuçları beklediklerinden ağır olabilir günü geldiğinde kimileri için. Galatasaray taraftarına "İstanbul Büyükşehir Belediyesine Bağlı Spor A.Ş. diye bir yerin koskoca genel müdür yardımcısı selim terzi diye bi adam twitter’dan "galatasaraylılığımdan utanıyorum. başbakanı, tt arena’da yuhalayanların -babaları belli değildir-. şerefsizler yuhalayan kahpe gs taraftarı” diye yazmış. Galatasaray taraftarına piç deme cürretini gösteren bu adam niye hala görevde?

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Müşaviri Yasin Ekrem Serim diye birisi de "böyle bir şerefsizlik yok. nankörsünüz... kimin sayesinde o statta maç izliyorsunuz. kim yaptı lan o stadı size. gerizekalı, kuş beyinliler.” diye buyurmuş aynı sitede. Niye bu adam hala görevde

Her şeyi geçtim öğrenemedikleri şey bu ülkede bazı değerler kutsaldır, uğrunda düşünülmeden ölünür. Bunların en başta geleni de ANNE'dir.

Biz kuş beyinli de olsak, gerizekalı da olsak eğer gidersek sayın? Selim Terzi, sayın? Yasin Ekrem Serin, unutmayız anamızı da yanımızda götürürüz. Kimse merak etmesin. Kimilerinin yapacağı gibi anamızı ortalık yerde bırakacak değiliz.

Olanlara inanmak çok zor. Bu kadar tahammülsüzlüğe ancak diktatörlüklerde rastlanabilir. Islık ulan altı üstü, ıslık...

Bu arada Ben Wade'den gelsin konuya uygun o yüzden yazıyorum;

Kötü adamlar bile annelerini sever.

:)

Hayri Kozak

yuh yeni farkediyorum,helal olsun kozak a..

hocam şunun tam metni yada konuşmasını dinleyebilceğim bi link var mı acaba sende??

yuh yeni farkediyorum,helal olsun kozak a..

hocam şunun tam metni yada konuşmasını dinleyebilceğim bi link var mı acaba sende??

Hayri Kozak

Sadece bu Hayri Kozak'ın konuşma metninden bir alıntı. Konuşması da şurda

https://www.ntvspor.net/video-galeri/hayri-kozak-hadi-gosterin-bana-o-300-kisiyi

Altındakileri ben yazdım. Hayri Kozak tabiki çıkıp bunları böyle açık söyleyemez bulunduğu mevki itibarıyla.

ÜÇ GÜNDÜR GALATASARAYLIYIM. B. COŞKUN

Üç Günden Beri Galatasaraylıyım

Galatasaraylılar kömürü kabul etmediler…

Bu nedenle üç günden bu yana Galatasaraylıyım…

Bir gurur yoksulluğunun ortasında, kim bilir kaç insan kendini Galatasaraylı hissetti, o gururun ucundan-köşesinden bir parça tatmak için…

Hani aç kalmış kuşların ekmek kırıntısına koşması gibi…

*

Spor yazısı deyince, futbol camiasını ve taraftarı yıllarca “ülke sorunlarına duyarsızlıkla” suçlayan bir yazar olarak, ömrümde ilk kez taraftarım…

Ve takımımı açıklıyorum:

“Galatasaray…”

Kimi yöneticileri ya da oyuncuları, kendi seslerinden korksalar dahi, Galatasaray bir gecede halkın takımı oluverdi… Bundan böyle takım gol yediğinde oturup ağlarım bile…

Niçin?..

Çünkü; üniversitesinden medyasına, ordusundan yargısına, aydınından halkına kadar herkesin sindirildiği ve susturulduğu bir zamanda, Galatasaraylıların önlerine konulan 600 trilyonluk ikrama(!) kanmayıp, demokratik tepkilerini bir ağızdan göstermeleri az şey midir?..

“Galatasaraylılığın centilmenliğine yakışmadı”, “Misafire bu yapılmaz”, “Spor ahlakına aykırı” gibi savlar normal zamanlar için doğru olsa bile; çıkar uğruna yalakalık, saygısızlıktan daha büyük suçtur…

Ayrıca “Bize stat yaptı… Yan yolları da koydu…” diyerek Türkiye’de olup bitenleri görmemezlikten gelmek… Ve orada o kömür alanlardan farksız “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye zıplamak…

Yakışır mıydı spor insanlarına?..

*

Bu bir dönüm noktası da…

Anı kitapları o geceyi, karşıdevrimin “kırılma yeri” olarak gösterecekler gelecek kuşaklara…

Göreceksiniz…

Bundan böyle kendi partisinin devşirme kalabalıkları ya da kapalı alanlar dışında hiçbir yerde huzur içinde konuşamayacaktır padişah…

Çünkü…

Çünkü “Tribünler” diyordunuz…

İşte tribünler…

Doğuştan Galatasaraylı olup da camiasına, merhum başkanına aciz yakıştırmasını yapıp küçük görenleri alkışlayanların bu 3 günlük Galatasaraylı'dan öğreneceği çok şey var.

Serdar Dinçbaylı' Alıntı:
GSGM Genel Müdürü, “Herşeyi Başbakan’ım yapmıştır” diyor. TOKİ Başkanı, “Acz içinde gelip bize yalvardınız, stadı size yapıp verdik” diyor ama ertesi gün başka şeyler diyor. Başmüzakereci, “Nankörler” diyor. Kulüp başkanı, “Sorumluları bulup kellelerini size vereceğiz” diyor.

Nasıl bir akıldır, nasıl bir siyasi yarıştır. Bir stat üzerinden fırtınalar estiriliyor. Tamam Devlet yaptı verdi stadı Galatasaray’a. Ama Türkiye Cumhuriyeti ve Galatasaray varolduğu sürece hiçbir siyasi ya da kaba gücün Galatasaray’ı çıkartamayacağı Mecidiyeköy’deki arsanın üst kullanım hakkı verildi karşılığında. Tamam bu arsa üzerindeki görevlerinin bir bölümünü yapmamıştı Galatasaray. Ama kim kovabilirdi Galatasaray’ı Mecidiyeköy’den. Aynı şekilde; kirasını ödemezse Fenerbahçe’yi Kadıköy’den, Beşiktaş’ı İnönü’den kim kovabilir? Kimin gücü yetebilir? Ne zaman ki bu kulüplerden biri, “Ben burada mutlu değilim, başka yere gitmek istiyorum” der, o zaman Devlet tüm imkanlarını devreye sokar, bu kulübümüze yol gösterir. İşte Galatasaray’ın yaptığı ve ona yapılan budur. Ayrıca Başbakanımız, “Stadın yapımında Galatasaray Kulübü’nün bir Allah kuruş yatırımı yoktur” diyor. Gökten yağmadı ya bu para. Başka kalemlere hiç girmeyelim. Vergiler nedeniyle litresi 4 liraya Dünya’nın en pahalı benzinini yakıyorum arabamda. Benim bir sürü kuruşum var o stadın yapımında.

Ömer Seyfettin neden yazmıştır Diyet’i? Hiç düşündünüz mü?

Ne Galatasaray, ne Beşiktaş, ne Fenerbahçe... Ne de Türk Sporu’na hizmet etmiş köklü kulüplerin hayatını kaybetmiş en sevilen büyüklerine dil uzatmak kimsenin haddi değildir, olamaz da. Uzatırsa ıslıklanır da yuhalanır da. Demokratik bir ülkede çok hassas günler geçiriyoruz. Siyasilerden ricamız sporu rahat bırakmaları. Bu ülkede Galatasaraylılık, Fenerbahçelilik ve Beşiktaşlılık günümüzde tüm siyasi düşüncelerin üzerindedir. Son 5 senede 3 ayrı partiye oy vermişi bulabilirsiniz ama son 25 senede 3 ayrı takımı desteklemiş adamı bulamazsınız. Bulsanız bile ona adam demezsiniz. Böyledir spor ve renk sevdası, anlayamazsanız politik düşüncelerinizle.

Bu yazı okunmalı... Fanatik Gazetesi'nden Serdar Dinçbaylı yazmış.

Ayrıca NTV Sporda her sabah 11'de yayınlanan Spor Servisi'nde Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol bu gün çok fena giydirmişler. Galatasaray taraftarının haklılığını çok güzel vurgulamışlar.

Üst Alt