galatasaray'ın 2020/2021 sezonu ara pas istatistikleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

galatasaray'ın 2020/2021 sezonu ara pas istatistikleri

Üzücü vaziyet. Sezonun en belirleyici istatistiklerinden biri.

Onyekuru Kerem gibi sürekli defans arkasında koşu yapan oyuncuları besleyecek bir tane Seri bile olsa yeterdi.

Kotu oyun, yetersiz antrenman, mac icinde kreatiflik sifir, duran top sifir, zaten sezon basindan beri genel olarak maclari takip eden ayni seylerden sikayetci.

Oyun sistemimiz Marcao-Donk paslaşmaları ve sol bek Saracchinin çizgiye inip ceza alanı yayına doğru top çıkarmasından ibaret olduğu için pekte şaşırtmayan istatistiktir .

Belki de biz gözümüzü çok yükseklerde arıyoruz rtaş mesela Sergen hoca mı değil ama ghezzal o kadar asist yaptı ki takım şampiyon oldu hocanın en kötü senesinde bile seyircisiz covid sakatlık yönetimle arası bozulmuşken geldiğimiz durum pek de kötü değil
Fenerli yahut bjkli olsam gayet tatmin olurdum geldiğimiz nokta için. Ama başarıya iyi futbola alışmış bir Galatasaray taraftarı olarak ben kötü futbolu hazmedemiyorum.

Son 2 3 yıldır oynadığımız futbol futbol değil. Gittikçe daha da kötü oynuyoruz. Tembel pas futbolumuzu izlerken dişlerimi sıkmaktan gerim gerim gerilmekten gergin bir insana dönüştüm.

Belki de biz gözümüzü çok yükseklerde arıyoruz rtaş mesela Sergen hoca mı değil ama ghezzal o kadar asist yaptı ki takım şampiyon oldu hocanın en kötü senesinde bile seyircisiz covid sakatlık yönetimle arası bozulmuşken geldiğimiz durum pek de kötü değil
Bu demek değil hoca yeterli. İlk yarıda çoğu oyuncudan üst düzey performans alarak güzel oyunla skor alıyorduk. Ama bu hayal ettiğimiz güzel oyun Türk futboluyla beraber gelişeceğini düşünüyorum biz tek geliştiremeyiz oyun aklı olarak sınıfta kaldık. 21 takımdan 7-8 i oyun oynamaya çalışıyor şampiyonluk kovalayan 4 takım da rezil performans veriyor

ara pas denilen şey takım yapısı ve oyuncu kalitesiyle de alakalı ama bence oyuncu yeteneği daha ön planda.

beşiktaş ya da fener'de de bu istatistiklerde öne çıkan kimse yok hatta feghouli kadar olan bir irfan can var.

lakin kilit pas konusuna baktığımızda tablo bu :

1621251408018.png

1621251430956.png

1621251460045.png

Burada öne çıkan oyuncumuz olmamış, diğer takımlarda bu var.

B2B oynayan Gedson'un zirvede olması zaten anlatıyor durumu.

ara pas denilen şey takım yapısı ve oyuncu kalitesiyle de alakalı ama bence oyuncu yeteneği daha ön planda.

beşiktaş ya da fener'de de bu istatistiklerde öne çıkan kimse yok hatta feghouli kadar olan bir irfan can var.

lakin kilit pas konusuna baktığımızda tablo bu :

Ekli dosyayı görüntüle 123181

Ekli dosyayı görüntüle 123182

Ekli dosyayı görüntüle 123183

Burada öne çıkan oyuncumuz olmamış, diğer takımlarda bu var.

B2B oynayan Gedson'un zirvede olması zaten anlatıyor durumu.
Şampiyonluğa oynayan vasat ligdeki bir takım sezon ortasında orta sahasındaki 3 adet 11 oyuncusundan 1 ini dehliyor başkandaki egoya bir bak ya

Fenerli yahut bjkli olsam gayet tatmin olurdum geldiğimiz nokta için. Ama başarıya iyi futbola alışmış bir Galatasaray taraftarı olarak ben kötü futbolu hazmedemiyorum.

Son 2 3 yıldır oynadığımız futbol futbol değil. Gittikçe daha da kötü oynuyoruz. Tembel pas futbolumuzu izlerken dişlerimi sıkmaktan gerim gerim gerilmekten gergin bir insana dönüştüm.
Zaten hocaya kızdığım da bu abi 4 tane ortaya kafa atsan 8 tane de duran top golü atsan sana kupa verecekler başaramıyorsun

Ara pasi atmayip topu sag sola eveleyip gevelemek bizi bitirdi zaten. Örnegin Malatya macinda ilk ara pas Kerem-Halil oldu ve gol geldi.

Bjk macindan önce hocaya attigim mesaj. Nitekim Gedson‘un defans arkasina ortadan attigi topla Babel gol buldu.
6D3DA86D-6F43-4359-B803-C8EF24606C8C.jpeg

Üst Alt