galatasaray'ın 9 sene boyunca canaydın ve polat tarafından yönetilmesi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

galatasaray'ın 9 sene boyunca canaydın ve polat tarafından yönetilmesi

%100 kusursuz değil tabi ki ya öyle söyleyeni doğrarlar zaten. Çok para harcadık transfere maaşlara vs. ama çok sağlam da gelir koydu kasaya.

Kim koymuş geliri kasaya? Sermaye artışı hariç, Galatasaray teknik heyet ve futbolcuların uğraşlar sonucu gelmiş gelirler hariç, bana tek bir proje gelirini sayarmısın.

Belki olacak ve bekliyorumda riva ve flirya projesi ile. Ama kasayı doldurdu demek bence yanlış yorum.

Kim koymuş geliri kasaya? Sermaye artışı hariç, Galatasaray teknik heyet ve futbolcuların uğraşlar sonucu gelmiş gelirler hariç, bana tek bir proje gelirini sayarmısın.

Belki olacak ve bekliyorumda riva ve flirya projesi ile. Ama kasayı doldurdu demek bence yanlış yorum.

Ya zaten nasıl dolduracak ki başka? Forma satışı ve sportif gelirler işte. Diğer dediklerin uzun vadeli ve risk taşıyor.

Inamoto en azindan sevimli bir tipti ya :D Peki ondan sonra gelen Linderotha ne demeli. 3 senede 25 mac ancak yapmistir. Kopenhagen iyi kakaladi herifi 3,5 Milyona.

Mohamed Sarr

Elvir Baljić

Felipe

Fábio Pinto

Christian

Haim Revivo

Sergio Almaguer

Abel Xavier

Ali Lukunku

Richard Kingson

Frank de Boer

César Prates

Gabriel Tamaş

Ovidiu Petre

Florin Bratu

Stjepan Tomas

Rigobert Song

Flávio Conceição

Alioum Saidou

Franck Ribéry

Saša Ilić

Marek Heinz

Marcelo Carrusca

Junichi Inamoto

Tobias Linderoth

Ismaël Bouzid

Lincoln

Shabani Nonda

Ahmed Barusso

Harry Kewell

Fernando Meira

Morgan De Sanctis

Milan Baroš

Leo Franco

Abdul Kader Keïta

Elano Blumer

Lucas Neill

Giovani dos Santos

Lorik Cana

Juan Pablo Pino

Zvjezdan Misimović

Emiliano Insúa

Emmanuel Culio

Bogdan Stancu

Róbinson Zapata

9 senelik süreçte Galatasaray maddi açıdan güçlendi mi zayıfladı mı evet/hayır?

Güclendi tabi... O 9 yil icinde Fenerbahce´nin maddi imkanlari bizi katlamisti bile. Makina gibi isleyen bir stadi vardi Fenerbahce´nin ve taraftari heyecanlandiracak ve stada akin ettirip ürün aldiracak yildiz transferi yapabilme gücleri vardi. Galatasaray´da ise yüklü bir borc, kulübün yillarca kanini emen AIG ve dökülme riski tasiyan 24 bin kisilik bir stat. O dönemde 9 yilda gelen 3 sampiyonluk altin degerindedir, cünkü karsisimizda maddi olarak cok daha güclü bir takim vardi. BJK bile bütcelerinin 3-4 katini harcayip daha pahali kadrolar kurabiliyordu.

Zor dönemlerden gectik, ve maddi anlamda hersey 100% düzgün yapilmadi tabi. AIG hisselerinin geri alinip fusionun tamamlanmasi, yeni TTA´nin acilmasi bu kulübü maddi anlamda rahatlatan unsur oldu. Su an futbolda en az Fenerbahce kadar para harcayabilme imkanimiz var, Feda yapan Besiktas´i ise zaten katladik o konuda.

Aslinda bütcemiz dogrultusunda hem mali hem sportif olarak hem Fenerbahce, hemde BJK´dan cok daha verimli yönetildik. Ancak Adnan Polat son 2-3 senede, yildiz futbolcu ve yabanci teknik adam merakindan dolayi bizim basarili cizgimizi bozup, sportif acidan bize hele son sene bir kabbus yasatmistir.

Şampiyonlar ligini unuttuğumuz yıllar olarak hatırlayacağım, bjk gibi sıradan bir takım olmuştuk ve dahada geri gitmek üzereydik, stadı yaptılar ama 15 bin kişiye oynuyordu o stad ilk yılında hepsini gördük yaşadık, Ünal Aysal' a laf atmayı bırakın da böyle başkanımız olduğuna dua edin ve keyfini çıkarın.

Güclendi tabi... O 9 yil icinde Fenerbahce´nin maddi imkanlari bizi katlamisti bile. Makina gibi isleyen bir stadi vardi Fenerbahce´nin ve taraftari heyecanlandiracak ve stada akin ettirip ürün aldiracak yildiz transferi yapabilme gücleri vardi. Galatasaray´da ise yüklü bir borc, kulübün yillarca kanini emen AIG ve dökülme riski tasiyan 24 bin kisilik bir stat. O dönemde 9 yilda gelen 3 sampiyonluk altin degerindedir, cünkü karsisimizda maddi olarak cok daha güclü bir takim vardi. BJK bile bütcelerinin 3-4 katini harcayip daha pahali kadrolar kurabiliyordu.

Zor dönemlerden gectik, ve maddi anlamda hersey 100% düzgün yapilmadi tabi. AIG hisselerinin geri alinip fusionun tamamlanmasi, yeni TTA´nin acilmasi bu kulübü maddi anlamda rahatlatan unsur oldu. Su an futbolda en az Fenerbahce kadar para harcayabilme imkanimiz var, Feda yapan Besiktas´i ise zaten katladik o konuda.

Aslinda bütcemiz dogrultusunda hem mali hem sportif olarak hem Fenerbahce, hemde BJK´dan cok daha verimli yönetildik. Ancak Adnan Polat son 2-3 senede, yildiz futbolcu ve yabanci teknik adam merakindan dolayi bizim basarili cizgimizi bozup, sportif acidan bize hele son sene bir kabbus yasatmistir.

Ya söylediklerinde haklılık payı var da şu anda çektiğimiz sıkıntılar ve gelecek adına pek bir girişim ve hareket olmaması korkutuyor beni.

o 9 yılda fener 4 gs 3 sampiyonluk yasadı. kafa kafaya imkanlar varmış gibi bir istatistik resmen. fenerbahce böyle bir galatasaray'a bir daha uzun süre belki de hic denk gelemeyecek büyük ihtimalle.

bence o 9 yıl için gs'dan ziyade fb basını taslara vurmalı

Bunu olaya genis kapsamli bir sekilde bakan herkez görebilir zaten. Aziz Yildirim´in Teknik Ekip´e yaptigi piskolojik baskilar bunlarin nedenlerinin bir tanesidir. FB ve GS´in arasinda ucurum kadar fark vardi mali acidan, Fenerbahce harbi kafasini duvarlara nekadar vursa okadar azdir.

Ya zaten nasıl dolduracak ki başka? Forma satışı ve sportif gelirler işte. Diğer dediklerin uzun vadeli ve risk taşıyor.

Tesisler, alt yapıya ciddi yatarım ve projeler bununla alakalı, riva ve florya gibi projeleri iyi yönetmek.

Ve tabiki doğru secimler sporti eleman secimlerde.

Bunlar yöneticinin notunu etkileyen unsurlar bence.

Ama dediğin gibi çoğu uzun vadede ortaya çıka bilecek konular.

Uğraşmıyor diyemeyiz kesinlikle bu konularda ama meyvelerin iyisini veya çürüklüğünü tartışmak erken.

Başkanı ben şu an itibari ile kapalı kutu olarak değerlendire bilirim yönetici başarısı olarak az çok.

Sportif konularda doğru veya yanlış eleman secimlerini tartışa biliriz sadece .

Buda bence çok kısır bir yöneticilik yorumu olur iyi veya kötü yönden.

Ha sermaye artış olayı var tabiki bide ama onuda pek iyi yönetemideler.

Dış etkenleri rolüde var sayarak ee işde iyi diyelim not olarak.

Forma, arena gelirlerini sağlayan sen ben , Galatasarayın markası ve genelikle futbol takımın başarısıdı çok dah etki olan taraf.

Yöneticinin şansına kalmış birazda yani.

Ya söylediklerinde haklılık payı var da şu anda çektiğimiz sıkıntılar ve gelecek adına pek bir girişim ve hareket olmaması korkutuyor beni.

Fusion ve yapilan Stad, sonra sportif olarak Fenerbahce´ye arayi actirmaya izin vermemek bence o dönem bizim acimizdan basarili olmustur. Su an ise hedef cok farkli ise, bu ozamanlarin uzun vadeli calismalari dogrultusunda olmustur. Özhan Canaydin ve Adnan Polat´in Devlet ile iyi iliskileri olmasaydi, bunlari bile yapamazdik ve su an cok büyük bir cöküsün icinde olurduk. Oysaki su an anki maddi durumumuz okadar kötü degil. Sadece birazcik tasaruf lazim, ancak ne yazikki yönetimin öyle bir hamlesini daha göremedik.

Mesela Drogba gitti, onun aldigi 4 Milyon avro restmen öbür oyunculara paylastirilip, sözlesmeler uzatildi. Yani kadroda kalite düstü, ama harcamalar halen ayni düzeyde. Zaman bizim lehimize calisiyor, ama transfere biraz daha az, gelecek icin projelere biraz daha fazla yatirim yapilmasi lazim. Ne yazikki bu yönetimin gelecegi yönelik bir calismasini daha göremedik.

Tesisler, alt yapıya ciddi yatarım ve projeler bununla alakalı, riva ve florya gibi projeleri iyi yönetmek.

Ve tabiki doğru secimler sporti eleman secimlerde.

Bunlar yöneticinin notunu etkileyen unsurlar bence.

Ama dediğin gibi çoğu uzun vadede ortaya çıka bilecek konular.

Uğraşmıyor diyemeyiz kesinlikle bu konularda ama meyvelerin iyisini veya çürüklüğünü tartışmak erken.

Başkanı ben şu an itibari ile kapalı kutu olarak değerlendire bilirim yönetici başarısı olarak az çok.

Sportif konularda doğru veya yanlış eleman secimlerini tartışa biliriz sadece .

Buda bence çok kısır bir yöneticilik yorumu olur iyi veya kötü yönden.

Ha sermaye artış olayı var tabiki bide ama onuda pek iyi yönetemideler.

Dış etkenleri rolüde var sayarak ee işde iyi diyelim not olarak.

Forma, arena gelirlerini sağlayan sen ben , Galatasarayın markası ve genelikle futbol takımın başarısıdı çok dah etki olan taraf.

Yöneticinin şansına kalmış birazda yani.

Seni beni de ikna etmesi lazım ama o stada gidip, forma almaya. :)

Seni beni de ikna etmesi lazım ama o stada gidip, forma almaya. :)

Onu futbol takım yapıyor verdiği mücadeleri ve kazandığı başarı sonuclar ile.

Hiç katkısı yok demiyorum ama bu konularda en büyük işleyen çark futbol takımıdır.

Yönetici sectikden sonra elemanları oturup dua etmekden başka çaresi kalmaz pek.

Yönetici ben daha önce saydığım konularda değerlendiririm. Burak boş kaleye misali gol atı veya atamadı diye değil.

Üst Alt