Galatasaray'ın Kötü Gidişatı ve Burak Yılmaz - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Kötü Gidişatı ve Burak Yılmaz

Cevap: Galatasaray'ın Kötü Gidişatı ve Burak Yılmaz

sarpinho reis..

yorumlara bakın hele

sübhanallah,ibretlik paylaşım:ayatollah:

Burak konusunda ben Eren' e katılmakla birlikte vuralım asalım keselim gibi laflar söylemiyorum. Burak' ın bir an önce eski alışkanlıklarından kurtulmasının sağlanması gerektiği görüşündeyim. Bu konuda Fatih Hoca' nın biraz daha Burak üzerinde durması gerekmekte.

Başka konularda belirttiğim fikirlerimi burada da belirteyim. Özellikle Braga ve Eskişehir maçlarının sinirinden uzaklaşmış bir şekilde belirteyim. Biraz daha yapıcı olabilirim belki.

Öncelikle Galatasaray asla bir Trabzonspor değil. Özellikle geçen seneki üstün performans ile gelen şampiyonluktan sonra rakip takımlar çok daha fazla kapanık bir şekilde oynuyorlar. Bu durumda açık alan forveti olan Burak' ın iş yapması güç olacaktır. Şayet attığı gol sayısını söyleyecekseniz Akhisar gibi defans yapmayı bilmeyen bir takıma ya da öne geçtiğimiz sıralarda rakip takımın defans hattını öne çıkardığı sıralarda gollerini bulduğunu hatırlamak gerekir.

Offside a çok düşüyor. Aydın bu sene olmadı dese de Braga maçında 2 tane offsideını ben hatırlıyorum. Zaten Türkiye liginde offside da kalmasını beklememek gerekir. Çünkü rakp takım kale önünü tüm oyuncuları ile kapatıyor.

Top hakimiyeti zayıf. Topu arkası dönük olarak her aldığında eli ayağı birbirine dolanıyor. Pas şiddetlerini ayarlayamıyor. Hele o Braga maçında gereksiz yere topun üzerinden atlamaları insanı intihar ettirir cinstendi.

Kafa toplarında çok etkisiz. O boyda o fizikteki bir oyuncunun kafasının ortasına gelen topları değerlendirememesi çok ama çok ilginç. Hakan Şükür' den özel idman istenilebilir. Bana kalırsa topa gözü kapalı şekilde vuruyor. Bilmiyorum ama atlatılamayacak bir özellik değil bu.

Frikik konusuna gelince. Bu konu tamamen Fatih Terim' in elinde olan bir konu. Fatih Hoca direkt olarak talimatını verecek ve frikikleri bu adam kullanacak diyecek. Kullandığı 10 frikikten birisi gol olacak diye frikik ustası Selçuk' u çiğnemek tamamen saçmalık. Ama bu bir sonraki paragrafta değineceğim kendini göstermek için yaptığı bir yanlış.

Burak Trabzon' daki ihtişamını Galatasaray' da da yakalamak istiyor. Bu yüzden taraftarın sevgilisi olmaya çalışıyor. Bunun da gol atmaktan geçtiğini biliyor doğal olarak. Bu amaçla bazı pozisyonlarda bencilleşebiliyor. Forvet oyuncusunun bencil olmasını isteriz ancak daha net pozisyondaki arkadaşlarına asist yapmak takıma daha çok katkı sağlamasını ve taraftarın onu daha çok sevmesini sağlayacaktır. Nitekim biz Melo' yu Selçuk' u attığı gollerden ziyade saha içerisindeki mücadelesi ile sevdik. Burak' da mücadele gücünü gol atma hırsının önüne çıkartırsa ki buna hala çok inanıyorum Burak' da başımızın tacı olacaktır.

Önemli Açıklama: Burada sadece eksik yönlerini belirttim Burak' ın. Ayrıca takımın puan kayıplarının teke sebebi kesinlikle Burak değildir. Bu şekilde lanse ettirmek Burak' a yapılan bir saygısızlık olur. Takım olmaktan bizi uzaklaştırır.

[video]ligtv.com.tr/goller/spor-toto-super-lig#video[/video]

Burak'ın Antalya'ya serbest vuruştan attığı gol müthişti.

[video]ligtv.com.tr/goller/spor-toto-super-lig#video[/video]

Burak'ın Antalya'ya serbest vuruştan attığı gol müthişti.

Abi ben üstüne 5-6 tane daha mükemmel frikik golü izlettirebilirim sana Selçuk' un attığı. fener, trabzon maçlarındaki frikikleri ise muhteşemdi. Hagi emsali frikikler.

Ya da Burak' ın yukarılardan falan giden frikiklerini de izlettirebilirim. Elimizde Selçuk olmasa tabiki o kullansın frikikleri ama Selçuk varken bir başkasını topun arkasına geçirmek bence bindiğin dalı kesmek gibi birşey.

yazı güzel aslında,ama biraz insafsız olmuş sanki eleştirinin boyutu.bir kere frikik olayına gelmek lazım,dünyanın heryerinde bir kural vardır,frikik atılacagı zaman topun başına eger birden çok iyi vuran varsa nerdeyse hepsi geçer.sebebi kaleciyi şaşırtabilmektir.selçuk ile burak topun başındayken son ana dek hangisinin vuracagını kestirebilirmisiniz..?

burak trabzonda cok bencildi ve acıkcası pres olayına girmiyor koşmuyordu.oysa şimdi gerçekten çok koşuyor ve trabzondaki bencilliği kesinlikle yok.tabii bunda fatih hoca korkusunu yadsımamak lazım.

üçüncü olaysa şu,sezon başında burak yerine 20 milyon euro verip bir yabancı golcü alsaydık ve şimdiye dek oynadıgı 6 maçta 5 gol atmış olsaydı şu an adamı kral yapmış göklere çıkarmıştık..

sözün özü,yeri geldiğinde bende buragı acımasızca eleştiriyorum,ama diyecegim şudur ki; yapmayın arkadaşlar,fbjk li arkadaşlar tweet ve face de bir burak düşmanlıgı başlattılar diye oyuncumuzdan sogumayalım.unutmayın ki biz o adamı golcü diye aldık ve şu anda benimde çook sevdigim hepimizin sevgilisi elmanderin 2 katı gol atmış durumda..

Abi ben üstüne 5-6 tane daha mükemmel frikik golü izlettirebilirim sana Selçuk' un attığı. fener, trabzon maçlarındaki frikikleri ise muhteşemdi. Hagi emsali frikikler.

Ya da Burak' ın yukarılardan falan giden frikiklerini de izlettirebilirim. Elimizde Selçuk olmasa tabiki o kullansın frikikleri ama Selçuk varken bir başkasını topun arkasına geçirmek bence bindiğin dalı kesmek gibi birşey.

Bence kaleye yakın yerlerden Selçuk biraz uzak yerden Burak Uzak yerlerdende Hamit vursun birden çok silahımızın olması iyidir.

Ayrıca Burak Akhisar maçında Sercan'la çok uyumlu oynamışlardı, rakip zayıftı denebilir diğer maçlarda da denense Sercan Umut ve Elmander'i kesebilir.

yazı güzel aslında,ama biraz insafsız olmuş sanki eleştirinin boyutu.bir kere frikik olayına gelmek lazım,dünyanın heryerinde bir kural vardır,frikik atılacagı zaman topun başına eger birden çok iyi vuran varsa nerdeyse hepsi geçer.sebebi kaleciyi şaşırtabilmektir.selçuk ile burak topun başındayken son ana dek hangisinin vuracagını kestirebilirmisiniz..?

burak trabzonda cok bencildi ve acıkcası pres olayına girmiyor koşmuyordu.oysa şimdi gerçekten çok koşuyor ve trabzondaki bencilliği kesinlikle yok.tabii bunda fatih hoca korkusunu yadsımamak lazım.

üçüncü olaysa şu,sezon başında burak yerine 20 milyon euro verip bir yabancı golcü alsaydık ve şimdiye dek oynadıgı 6 maçta 5 gol atmış olsaydı şu an adamı kral yapmış göklere çıkarmıştık..

sözün özü,yeri geldiğinde bende buragı acımasızca eleştiriyorum,ama diyecegim şudur ki; yapmayın arkadaşlar,fbjk li arkadaşlar tweet ve face de bir burak düşmanlıgı başlattılar diye oyuncumuzdan sogumayalım.unutmayın ki biz o adamı golcü diye aldık ve şu anda benimde çook sevdigim hepimizin sevgilisi elmanderin 2 katı gol atmış durumda..

Ben twitter kullanıcısı değilim aslında. Bu düşüncelere de okuduklarımdan yada farklı yerlerden esinlenerek ulaşmadım. Maçları izlediğim zaman görebiliyorum. 5 gole gelince. Burak her gol attığında çok seviniyorum. Takımımın en önemli silahlarından birinin gol atması sevindirici. Ama bu golleri Braga-Man Utd gibi takımlara da artık atması gerekiyor. Yazımda da anlatmaya çalışıtğım gibi kapalı defansa karşı da etkili olabilen bir Burak olmalı. Bu yazdıklarım da yanlış anlaşılmasın lütfen. Bunlar sadece eleştiridir. Amacım katliam yapmak değil bir şekilde Burak' ın kendisini geliştirmesini ve yaptığı yanlışlardan dönmesini sağlamak.

Bence kaleye yakın yerlerden Selçuk biraz uzak yerden Burak Uzak yerlerdende Hamit vursun birden çok silahımızın olması iyidir.

Abi bence Kaleye yakın yerlerden Selçuk vursun, Kaleye uzak yerlerden de Selçuk kessin. Selçuk' un sadece frikik şutları değil içeriye kestiği toplar da çok gol olmuştur. Yani 35 metreden Hamit' in kaleye şut çekmesine hiç ama hiç gerek yok. Daha efektif bir şekilde değerlendirilebilir bu atışlar. Nitekim fenerin bir ara en etkili silahı alex in ceza sahasına kestiği müthiş frikik ortalarıydı. Doğru kullanıldığında bu da bir silah olabilir.

sizlerin görüşüne de saygı duyarım ama kendi görüşlerimi de söylemek istiyorum.

Ben laf olsun diye demiyorum. Özellikle bazı arkadaşlar celallenmiş. Yok Terim istifa falan. Bu durum benzer değil. Burak bize şu aşamada yararlı olamadı. Yaratıcılığımız da düştü. Top tutamıyor bir adam.

Biri de bitiricilik de zaten 5 adamı geçmez oyuncu sayısı dünyada demiş. Ben şahsım adına bitiricilik o kadar geçtim oyuna katkı diyorum. Bitiriciliğini gördük zaten Burak'ın Ordu-ManU ve Braga maçlarında. Bir forvet kafa topuna vurmayı bilecek arkadaş. Emre Çolak bile daha iyi vuruş yapıyor. Geçen sene Şenol Hoca'da diyordu Burak bu özelliğini geliştirmeli diye yok yani ilerleme yok. O hava topları Braga maçında özellikle H.Şükür gibi bir forvete gelmiş olsaydı dk 20, 2-0 olmuştu skor. Bu kadar vahim bir durum Burak'ın sorunu.

Elbette tüm sorumluluk Burak'da değil ancak Burak'ın sorumluluğu da göz ardı edilecek kadar ufak değil. Forvete attığınız top 10sn de geri dönüyorsa ortasaha düşer, takım yorulur bir süre sonra. Sona defans b.k atar herkes. Balta'ya bağırır, Melo çok kötü der. Evet Melo'da zaten formsuz da adamı öyle bir zorluyorki forvetlerimizin top tutamayışı oyundan düşüyor bir süre sonra. Necati'nin önemi ya da ligin ilk yarısındaki Baros'un önemi burada işte. Sırtı dönük top alıp, kanat bindirmelerini bekliyordu Baros mesela. Hatırlayın Kazım'a yaptığı asisti, Eboue'yi kaçırması ya da Elmander ve Necati'nin pas trafiklerini. Bu kadar azımsamayın Burak'ı savunacağım diye ben çileden çıkıyorum. Rezalet bir forvet açık ve net. Defans arkası koşular dışında yararlanamıyoruz.

Ben laf olsun diye demiyorum. Özellikle bazı arkadaşlar celallenmiş. Yok Terim istifa falan. Bu durum benzer değil. Burak bize şu aşamada yararlı olamadı. Yaratıcılığımız da düştü. Top tutamıyor bir adam.

Biri de bitiricilik de zaten 5 adamı geçmez oyuncu sayısı dünyada demiş. Ben şahsım adına bitiricilik o kadar geçtim oyuna katkı diyorum. Bitiriciliğini gördük zaten Burak'ın Ordu-ManU ve Braga maçlarında. Bir forvet kafa topuna vurmayı bilecek arkadaş. Emre Çolak bile daha iyi vuruş yapıyor. Geçen sene Şenol Hoca'da diyordu Burak bu özelliğini geliştirmeli diye yok yani ilerleme yok. O hava topları Braga maçında özellikle H.Şükür gibi bir forvete gelmiş olsaydı dk 20, 2-0 olmuştu skor. Bu kadar vahim bir durum Burak'ın sorunu.

Elbette tüm sorumluluk Burak'da değil ancak Burak'ın sorumluluğu da göz ardı edilecek kadar ufak değil.

Hep destek tam destek Emrah. :) Asıp kesmeyelim. Ders almasını umalım. Almazsa çok ısrarcı olmayalım. Aynı şeyi diğer oyuncularımız için de söylüyorum. Özellikle Melo ve Hamit.

Elbette tüm sorumluluk Burak'da değil ancak Burak'ın sorumluluğu da göz ardı edilecek kadar ufak değil. Forvete attığınız top 10sn de geri dönüyorsa ortasaha düşer, takım yorulur bir süre sonra. Sona defans b.k atar herkes. Balta'ya bağırır, Melo çok kötü der. Evet Melo'da zaten formsuz da adamı öyle bir zorluyorki forvetlerimizin top tutamayışı oyundan düşüyor bir süre sonra. Necati'nin önemi ya da ligin ilk yarısındaki Baros'un önemi burada işte. Sırtı dönük top alıp, kanat bindirmelerini bekliyordu Baros mesela. Hatırlayın Kazım'a yaptığı asisti, Eboue'yi kaçırması ya da Elmander ve Necati'nin pas trafiklerini. Bu kadar azımsamayın Burak'ı savunacağım diye ben çileden çıkıyorum. Rezalet bir forvet açık ve net. Defans arkası koşular dışında yararlanamıyoruz.

Kesinlikle katılıyorum. Burak geldiğinde istemedim fakat yorum yapmak için erken belki yanıltır beni dedim, eğer o zaman konuşsaydım adam daha gelmeden böyle diyorsunuz denilecekti. Galip geldiğimiz maçlarda bile Burak'ı eleştirmek gerekliydi, fakat bu mümkün olmuyor gördüğünüz gibi. 33 gol bakalım Burak'ı daha kaç ay götürecek.

Hep destek tam destek Emrah. :) Asıp kesmeyelim. Ders almasını umalım. Almazsa çok ısrarcı olmayalım. Aynı şeyi diğer oyuncularımız için de söylüyorum. Özellikle Melo ve Hamit.

Elbette Levent hocam. İster miyiz takım kötülüğünü. Ben şuan gördüğümü yazdım. Görüntüsü özet olarak; top tutamayan, hava toplarında etkisiz, çapraz koşular da yetersiz (az yapıyor) ve bitiriciliği tartışılır bir forvet. Ancak bu demek değil ki destek vermeyiz yuhhlarız falan.

geçen sene ki barostan bi eksiği felan yok ki hatta daha iyisi ama yanında bir elmanderi yok umut demeyin allah aşkına umutun şu takımda 11 oynaması bile ayrı faciadır hele şl maçlarında felan aman allahım

geçen sene engin gibi elmander gibi hamal oyuncuların katkısıyla orta sahamıza hemen hemen hiç iş düşmüyordu defansif zaafiyetimizin de olmamasıyla bir şekilde golüde buluyorduk

herkes yardıran bi kanat oyuncusuda kanat oyuncusu diye tutturmuştu geldi işte amrabat noldu keita gelse ne olucak?

rakip 2-3 kişiyle kademe yapıyor zaten :eek:

geçen sene kimsenin beğenmediği kazım vardı bu sene hamit var bi farkı gören var mı?

hatta hangisi daha faydalıydı desek?

her ikili mücadeleyi kazanan kazımmı yoksa kaybeden hamit mi?

90 dk boyunca çaldığı topları geçtik kaptırdığı topların haddi hesabı olmayan hamit mi? kazımmı?

işte bu sene şampiyon takımın yarısından fazlası değişmişken burak sorunsalı diyorsanız orda durun derim

geçen sene ki barostan bi eksiği felan yok ki hatta daha iyisi ama yanında bir elmanderi yok umut demeyin allah aşkına umutun şu takımda 11 oynaması bile ayrı faciadır hele şl maçlarında felan aman allahım

geçen sene engin gibi elmander gibi hamal oyuncuların katkısıyla orta sahamıza hemen hemen hiç iş düşmüyordu defansif zaafiyetimizin de olmamasıyla bir şekilde golüde buluyorduk

herkes yardıran bi kanat oyuncusuda kanat oyuncusu diye tutturmuştu geldi işte amrabat noldu keita gelse ne olucak?

rakip 2-3 kişiyle kademe yapıyor zaten :eek:

geçen sene kazım vardı bu sene hamit var bi farkı gören var mı?

hatta hangisi daha faydalıydı desek?

her ikili mücadeleyi kazanan kazımmı yoksa kaybeden hamit mi?

90 dk boyunca çaldığı topları geçtik kaptırdığı topların haddi hesabı olmayan hamit mi? kazımmı?

işte bu sene şampiyon takımın yarısından fazlası değişmişken burak sorunsalı diyorsanız orda durun derim

Şunu söyleyeyim, Umut bu takımın banko oyuncusudur. Muslera, Selçuk, Eboue, Melo, Semih, Umut. Bu oyuncular her zaman oynamalıdır yorgun ya da sakat değillerse. Dany de öyle.

Şunu söyleyeyim, Umut bu takımın banko oyuncusudur. Muslera, Selçuk, Eboue, Melo, Semih, Umut. Bu oyuncular her zaman oynamalıdır yorgun ya da sakat değillerse. Dany de öyle.

umutun banko oynadığı bi takımın sonuda böyle olur işte ancak :eek:

umut sadece fiziksel özellikleriyle bu takımda gol ihtiyacı olan son yarım saat rakip defansı karıştırmaya yarar ilk 11 oynadığı sürece istediğimiz takım mantalitemizi hiç bi şekilde sahaya yansıtamayız

bi kere toplu oyunda 0 (sıfır)

elmanderi geçtik bir necati kadar dahi topu sırtı dönük alıp oyunu açıcak nitelikte biri değil ki elmander bunun geçen sene son haftalar dışında şahane yapıyordu

pres var mücadele var ama etkinlik yine eksilerde boş koşuyor yani bilinçli değil uyguladığı baskı ki çok belli oluyor bu

keza kafa vuruşlarında iyi desek yine değil yani

fırsatçılığı ve koşması dışında bu takımın bankosunda olucak hangi niteliğe sahipte banko oluyor?

Tamam bence haddinden fazla abartıyoruz. Tamam eksik yönlerimiz var vs. Ama geçen sezon da ligi geç domine etmiştik. Mağlubiyetler beraberlikler vardı 14. haftaya kadar. Herşey güllük gülistanlık olmasa da takımın iyi yönlerini de göz ardı etmemek gerekir. Tek dileğim toparlanma süreci CL için geç olmasın. Bu ligin telafisini her türlü yaparız.

Burak yeni Tanju Çolak olacaktır ayrıca hala lideriz ne olacaktı yani şimdiden 8 puan fark mı atacaktık artık Burak'ı kabullenmek gerekir.

Katıldığım yerler var ... Frkiklerde Selçuk'un yanına gitmesi kafa ve top kontrolü ...

Ama onun dışında baştan sonra rezalet bir yazı net ...

Senin gibi taraftara kendini kanıtlayabilme çabasıyla bencillik yapmaya çalışıyo biranevvel kendini kanıtlamaya çalışıyo ... Ama böyle bir zihniyet olduktan sonra bu ülkede ne adam gibi futbolcu yetişir ( 40 yılda bir ) nede yetişen adam Türkiye'de kalır çıkar daha az ücretle yurt dışına ...

Bitirin Burak'ı da bitirin 2 sene sonra offf yabancı sınırı varrr Türk forvet lazımmmm diye ağlarsınız bitirin bakalım ...

Adam Mustafa Sarp'la bir tutuyo Burak'ı yaaa aslında hiç cevap bile vermeye gerek yoktu ya neyse ...

Üst Alt