Galatasaray'ın Skandal Sonuçları - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Skandal Sonuçları

Mesajımı doğru okuman gerekiyor. Orada sadece ikili averaj ile şampiyon olursun yazmıyorum, kafa kafaya giderken son haftalarda ikili averaj ile önde olursan psikolojik üstünlük sende olur diyorum.

2007-2008 sezonu, Fenere karşı ilk maç 2-0 yenilgi, ikinci maç 32. Hafta Sami Yen'de aynı puanda çıktık ve sadece 1-0 kazandığımız için ikili averajı alamadık. Bir hafta sonra Sivas'a, o sene liderlik için oynayan Sivas deplasmanına gittik. O maçın nasıl geçtiğini, sonuçta nasıl 5-3 bittiğini hepimiz hatırlıyoruz herhalde. Allah korusun kaybetseydik Fener 33. Hafta maçını kazanmıştı ve tekrar önümüze geçecekti, ikili averaj sayesinde.

Yine şike yaptıkları sezon Trabzon'a karşı şampiyonluğu şikeye rağmen bile ikili averaj ile kazandılar.

İkili averaj şampiyonluk mücadelesi veren takımlar için her zaman artı bir puandır.
dogru okuyorum...
gec bunları

dogru okuyorum...
gec bunları
Ikili averajın önemsiz olduğunu düşünmüyorum, bunun altını yaşanmış bu iki örnek ile çizdim. Hayali hikayeler değil, uydurduğum durumlar değil, yani neyi geçeceği mi, yada önemli olduğunu dile getirdiğim bir mevzunun daha önce yaşanmış olmasının nesini geçeceğimi anlamadım doğrusu.

Gerçekten çok ilginç vaziyetler oluyor şu forumda. Bir fikir ortaya koyuyorum, bu fikrin altını daha önce yaşanmış olaylar ile dolduruyorum, aldığım cevap beyhude.

Yahu daha önce yaşanmış bir durumun ve aynı kuralın hala devrede olmasının nesini geçeyim?

Bu durumun yaşanmayacağını garanti edebiliyor musun? Eğer edebiliyor isen bu fikri hemen geçeyim ama aynı zamanda bir sonra ki sayısal çekilişinde gelecek numaraları rica ediyorum. Madem geleceği göre biliyorsun, bari zengin olalım.

Son düzenleme:
Konunun ana fikri;
takım zirveden kopmaya başladımı, sahadaki duruş değişiyor ve farklı skorlar ile yeniliyoruz. Farklı mağlubiyet işin sonucu, asıl sorun takımın mücadeleyi bırakması. Galatasaray bu kadar farklı skorlarla bu kadar sıklık ile mağlup olacak takım olmadı.
Biz niye taraftarız, futbolu sevdiğimiz, seyretmekten zevk aldığımız için.
Sahada senin takımın üst sıradan uzaklaşınca mücadele etmiyor, iyi oyun için çaba sarf etmiyor ise taraftar bunu sorgular.
Futbolu sevmeden takım tutuyorsan o zaman farklı düşünebilirsin.

Dursun sonrasi normal bu sonuclar.

Capsizin onde gidenini baskanlik koltuguna oturtursan hersey mumkun hale geliyor iste !

O yuzden ilk hedef dursunu sepetlemek olmali.

Iki mevzu var gerisi biraz muhabbete donmus

2 li averaj hatta genel averaj bile onemlidir ama sezon sonlarinda onemli olup olmadigi takdir olunur , evet besiktas ve basaksehirden herhangi biri ile esit puanda olursak , fb ye yenilip ayni puanda olursak onem kazanacaktir , hele bu sene bu olasilik daha gucludur

kadikoyden beraberlik cikarirsak genel averaj da onemlidir , son hafta ve ozellikle sondan bir onceki hafta ikili ve genel averajlarin baski unsuru oldugu cok ornekle karsilastik . En neti fb nin denizli ve sivas maclaridir . Birinde sivasi yenip ikili averajla sampiyon oldular , biri de denizliyi yenemeyip ikili averajlarini degerlendiremediler

besiktas ile iki kez genel averaja kaldik , birinde biz birinde bjk sampiyon oldu

baska son hafta esit puan ve averaj sampiyonlugu veya kaybi hatirlamiyorum ama bir onceki ve onceki haftalara sirayet ettigi cok oldu

mesela nonda nin golu ile yendigimiz sene, taca cikan topta yedigimiz gol senesi , 7 kisi kalip skoru 1-0 da tutabildigimiz sene

buna benzer risk tasiyip ama sampiyonun degismedigi seneler de var , fb nin samsun deplasmaninda kazandigi sene bizim ts macimiz varken

sivas ile bjk nin son haftaya girdiginde sivasin halen sansinin olmasi (bize yenilmislerdi son hafta)

ikili averaj onemsiz diyemeyiz ama ikili averaj onem kazanir mi o ancak 34 hafta bitince anlasilir , bos tartisma olur onceden konusmak .

Diger konu ise , farkli maglubiyetler , bu gereksiz abartiliyor , bir yukaridaki mesajimdaki gibi matematiksel sorun yaratmadigi takdirde sirf moral , yok hezimet gibi karsiligi olmayan seylere uzulmenin anlami yok

ornegin ben fb ye 8 puan fark takayim isterse 8-0 yensinler ne fark eder ? 5 puana iner.

fb 6-0 yendi bizi , son haftaya kadar sampiyonluk potasindaydik , fb ise 6 inci olup avrupa disi kaldi

oyle super bir moral veya moralsizlik olsaydi boyle olmazdi

en skandal sonuç iç sahamızda 3-1 ile biten fener maçıdır.

ilk yarı 3-0 dan sonra takımın frene basması ve tarihi farkı kaçırmamız kabul edilemez.

2013-2014 Real Madrid'e iç sahada 6-1'lik yenilgi

agir gözüküyor evet , AMA Real o sezon bayerni deplasmanda 4-0 tokatladi.

Üst Alt