Galatasaray'ın UEFA Zirvesindeki 6 Kozu! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
342

9 Mart'ta yapılacak toplantı sarı-kırmızılıların da Avrupa'daki kaderini belirleyecek. Daha önce Avrupa kupalarına katılmama cezası alan G.Saray, bir kez daha bu durumla karşılaşmamak için tüm kozlarını masaya koyacak.

Galatasaray'ın başındaki en büyük sorun UEFA'nın Finansal Fair-Play sopası... Daha önce Avrupa bileti elinden alınan sarı-kırmızılılar mali olarak kulübü düzlüğe çıkarmak isterken oyuncu maaşlarının sınırlanmasından, Riva ve Florya arazilerinin satışına kadar çok sayıda plan da devreye sokuldu. Görevi Dursun Özbek'ten alan Mustafa Cengiz ve yöneticileri de UEFA ile 9 Mart'ta yapılacak görüşme için var güçleri ile çalışıyor. Başkan Cengiz, kulübün bir kez daha Avrupa dışında kalmaması için tüm imk,nları seferber ederken UEFA yetkililerine de madde madde planlarını, projelerini ve bugüne kadar yapılanları gösterecek.

1- ŞEFFAF YÖNETİM

Başkan Mustafa Cengiz ve yöneticiler, görevi devraldığı Dursun Özbek'in yönetimine göre UEFA'ya her şeyi daha detaylı anlatacak. Kulübün yapısını tüm şeffaflığı ile yansıtacak olan Mustafa Cengiz, iki yönetim arasında mali yapıdaki farkları da bir bir gösterecek.

2- MAAŞLAR DÜŞÜYOR

Badou Ndiaye, Nigel de Jong gibi isimlerin gidişi sonrasında maaş yükünün daha da hafiflediğini UEFA'ya sunacak olan yönetim, sezon sonunda maaş yükünün daha da hafifleyeceğini detayları ile iletecek.

3- ÖDEMELER AKSAMAYACAK

Yeni yönetimin, geçmişe yönelik oyuncu alacaklarını ödemesi de UEFA toplantısında gösterilecek. İki yönetimin farklı olduğu ve bundan sonra da oyuncu maaşlarının tam zamanında ödeneceği Aslan'ın UEFA yetkililerine vereceği sözlerden.

4- KUR FARKI ANLATILACAK

Mali olarak kulübü zorlayan kurdaki dalgalanma da Aslan'ın elini güçlendiren maddelerden. Oyunculara Euro ve dolarla ödeme yapıldığı ancak gelirin TL olduğu da başkan Mustafa Cengiz'in toplantıda altını çizeceği noktalardan.

5- BORÇLAR TL'YE ÇEVRİLECEK

Başkan Mustafa Cengiz bir de projesini anlatacak. Euro ve dolar cinsinden alınan kredilerin kulübe büyük yük getirdiğini bilen Cengiz, yeni dönemde bankalarla yapılacak büyük bir anlaşma ile aynı Ünal Aysal dönemindeki gibi tüm kredilerin kapatılarak borçların TL olarak devam edeceği garantisini verecek.

6- TARAFTAR FAKTÖRÜ

Şu anda Spor Toto Süper Lig'de en çok seyirci ortalaması olan kulübün G.Saray olması da başkan Cengiz'in bahsedeceği konulardan. G.Saray gibi hem Türkiye hem de Avrupa'da milyonlarca taraftarı bulunan bir kulübün Avrupa kupalarında yokluğunun UEFA'ya da zarar vereceği üzerinde de durulacak.

A Spor

Umarim masa basi haberidir ki boyle bir gurup benim offisime gelse. Tarihte en kisa gorusmelerden biri olur.

1- ŞEFFAF YÖNETİM
Başkan Mustafa Cengiz ve yöneticiler, görevi devraldığı Dursun Özbek'in yönetimine göre UEFA'ya her şeyi daha detaylı anlatacak. Kulübün yapısını tüm şeffaflığı ile yansıtacak olan Mustafa Cengiz, iki yönetim arasında mali yapıdaki farkları da bir bir gösterecek.

Ben (uefa) kisilerle degil Galatasaray spor kulubu ile anlasma yapiyorum. Yonetim degismesi benim problemim degil.

2- MAAŞLAR DÜŞÜYOR
Badou Ndiaye, Nigel de Jong gibi isimlerin gidişi sonrasında maaş yükünün daha da hafiflediğini UEFA'ya sunacak olan yönetim, sezon sonunda maaş yükünün daha da hafifleyeceğini detayları ile iletecek.

Ben sana kurallari acikladim. Gittikce dussede benim verdigim kriterlere uymasi sart.

3- ÖDEMELER AKSAMAYACAK

Yeni yönetimin, geçmişe yönelik oyuncu alacaklarını ödemesi de UEFA toplantısında gösterilecek. İki yönetimin farklı olduğu ve bundan sonra da oyuncu maaşlarının tam zamanında ödeneceği Aslan'ın UEFA yetkililerine vereceği sözlerden.

Bu benim problemim degil. Dedigim gibi Kriterler ve kurallar belli. Odemelerin askamamasi zaten temel kriterlerden biri.

4- KUR FARKI ANLATILACAK

Mali olarak kulübü zorlayan kurdaki dalgalanma da Aslan'ın elini güçlendiren maddelerden. Oyunculara Euro ve dolarla ödeme yapıldığı ancak gelirin TL olduğu da başkan Mustafa Cengiz'in toplantıda altını çizeceği noktalardan.

Kredileri ben mi cektim? Kriterler belli kurallar belli. Anlasma yaparken saglam yapman kendin icin uygun olur. Oyunculara illa Euro veya Dollardan maas mi ode diyorum? Kur farkiymis, oyuncu isteyimis. Galatasaray kulubu olarak kendine buna gore durus goster. Beni ilgilendirmez.

5- BORÇLAR TL'YE ÇEVRİLECEK

Başkan Mustafa Cengiz bir de projesini anlatacak. Euro ve dolar cinsinden alınan kredilerin kulübe büyük yük getirdiğini bilen Cengiz, yeni dönemde bankalarla yapılacak büyük bir anlaşma ile aynı Ünal Aysal dönemindeki gibi tüm kredilerin kapatılarak borçların TL olarak devam edeceği garantisini verecek.

Sozde borclar kapanacak, gelir gider tablosu kriterlere gore denk edilecekti.. halen bekliyorum... verdigim surece gore ister altina cevir.

6- TARAFTAR FAKTÖRÜ

Şu anda Spor Toto Süper Lig'de en çok seyirci ortalaması olan kulübün G.Saray olması da başkan Cengiz'in bahsedeceği konulardan. G.Saray gibi hem Türkiye hem de Avrupa'da milyonlarca taraftarı bulunan bir kulübün Avrupa kupalarında yokluğunun UEFA'ya da zarar vereceği üzerinde de durulacak.

Turkiye ligi avrupa liglerin bir parcasi. Galatasaray kulubu bu kotu yonetim ve kontrolsiz giderlerden dolayi batarsa birakin uefaya zarar vermesini kendine ve Turkiye ligine zarar vermis olur. 1 kulub kayip olsa kalan 23423058258204023 kulub yoluna devam eder. bu kriterler kulublerin finansal acidan kendilerini korumalari icindir.

Kur farkinin adamlari ilgilendirmedigi gercegini daha kac defa yüzümüze vurmalari lazim da bunu her zaman koz olarak görüyorlar hala.

Ffp denen sey zaten bu maddeleri dogru degerlendirip bir sonuca vararak klubun finansal durumunu idare et diye meydana gelmis bir olgu

doviz kuru problemi yasayan bir ulkede goz gore gore tonla adami uzun vadeli doviz kontratlari ile transfer edip sonra kur farkindan sikayet edemezsin

yonetim bu kafada ise hic bir cezayi savusturamaz , masa basi haber ise de hakkaten zeka terk yorumlamislar

uefa cok kafaya takarsa avrupadan men cezasindan fazlasi da verilebilir bu kez , cunku o cezaya ragmen akillanmadik rakamlara bakilirsa

Üst Alt