Garry Rodrigues'in Maaşına Zam Yapıldı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Garry Rodrigues'in Maaşına Zam Yapıldı

diğer bütün oyuncuların aldığı absürt ücret yüzünden gomis az almış gibi görünebilir ama biz ne arap yarım adasıyız ne de çin'iz o yüzden 4 den yukarı hiç bir oyuncunun bu ülkede para almaması lazım performans olarak hak ettiğini alıyordu gomis,

negredo denilen adam aldığı paranın hakkını veremedi diye gomis az alıyor mantığı çok saçma feg oynadığı oyuna göre 2.5 dan fazlasını hak etmiyordu

Sen süper ligi premier lig olarak görebilirsin ama kariyerli yabancılar malesef uganda ligi gibi görüyor ve paraya geliyorlar.2.5 filan komik rakamlar artık hayal onlar.Gomis muslera'yı örnek göstermiş deniliyordu, başkanda yarım ağız doğruladı zaten.Gomis'den 1 yaş genç performansı tartışılan kalecine 3.575 verip 2021 e uzatırsan gol kralı forvetinde bunu örnek verir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hoca gönderilmesine onay verse muhtemelen ilk kendisini satardık. Hem kariyer sezonunu geçirdi hem de maaşı düşüktü. Onyekuru'nun sezon sonu takımına döneceğini, Feghouli'nin de bir şekilde satılacağını (en azından buna çalışılacağını) düşünürsek Garry uzun vadeli planları arasında hocanın. Bu bağlamda hem hakkını vermek hem de teşvik etmek adına itiraz edemem zam yapılmasına. 1.5 + 0.5 başarı bonusu olsa daha iyi olabilirdi yine de.

Sen süper ligi premier lig olarak görebilirsin ama kariyerli yabancılar malesef uganda ligi gibi görüyor ve paraya geliyorlar.2.5 filan komik rakamlar artık hayal onlar.Gomis muslera'yı örnek göstermiş deniliyordu, başkanda yarım ağız doğruladı zaten.Gomis'den 1 yaş genç performansı tartışılan kalecine 3.575 verip 2021 e uzatırsan gol kralı forvetinde bunu örnek verir.

premier lig olarak görseydim 10-15 milyon euro alırdı gomis 29 gol atan bir forvet sonuçta dimi , premier lig takımları sen şampiyon olup cL de yarı final oynasan bile adamlar cl ye gitmediğinde senin kazandığından fazla kazanıyor doğal olarak orada ücretler çok şişik lakin 33 yaşındaki adama 3 yıl 10 milyon vermiyorlar veriyorlarsa bile 1 yıllık sözleşme oluyor yani gösterdiğin örnek hata

ligimiz şampiyonlar ligine direk takım gönderen liglerden biri avrupa da takım cıkartan liglerden biri ve ekonomisi yüksek bir lig o yüzden bu ücretler işbilmez yöneticilerin menajerlere yedirdiği paralar komisyonladıkları paralar genelde feg denilen adamı getirip 4 vereceğine onun vereceği performansın daha fazlasını veren daha düşük profilli adamı alabilirsin

ayrıca drogba bizdeyken 5 milyon euro alıyordu adam şampiyonlar ligi şampiyonu olup EPL de oynayıp chelsea gibi takımdan gelmişken gomis daha düşük profilli takımdan geldi aynı parayı almasını mı bekliyorsun drogba ile :D

son olarak da kalecilerin profesyonel kariyerleri çok daha uzun sürüyor örnekleri bol renktaş musleranın performansı son dönemde dalgalı ama güven veren bir kaleci kendisi lakin aldığı ücret fazla ben muslera'nın son dönemdeki performansına göre aldığını fazla buluyorum ama önceki performansı bizi şampiyon yapan performansı zamanında daha fazlasını hak etmiyor muydu sence de ?

ek olarak ligimizin avrupada ki algısını da biliyorum merak etme adamlar burayı arabistana gitmeden önceki son durak olarak görüyorlar ve önceki oyunculara komisyon yemek için 4-5 verirsen diğer gelen adam da senden 4-5 ister senin para yiyen yöneticilerin de bu transferlerden para yemeye devam eder.

Gomis'e hiç bir premier lig takımı + hiç bir avrupa takımı 10-15 vermez.Araplar bile 9 verdi.Sen yazdığımı anlamamışsın.Ben gomis 10 alsın demedim.Kalan 2 yılı için 5 verilebilirdi dedim.Adam da ş.ligi için bizde kalırdı.Güzel şeyler yazmışsın ama bunlar gerçekte hayal.Burak çinden geldi 3.5 sözleşme aldı trabzondan. Bak burak diyorum yabancı değil.Bu piyasada gomis için 5 normaldir.Muslera geldiğinden beri çok iyi paralar aldı. Şuanki maaşını da yüksek buluyorum açıkcası.Kaleciler uzun süre oynar ama performansı da düşer.Bunu muslera da görüyoruz zaten.Neyse uzatmaya gerek yok.Ne desek gomis geri gelmez zaten.Eren 2.15 alıp oynayacak işte bakıcaz.

Bu işin, yani futbolcunun bonservisini belirlemenin bazı kriterleri vardır...
Siz 500.000 Yıllık ödeme yaptığınız bir oyuncuya çıkıpta, ben yaptım oldu gibi kafanıza göre 50.000.000 bonservis isteyemezsiniz. o zaman futbolcunun kişilik hakları ve suistimali, talipleri tarafındn UEFA da davalık olur ve RAHAT KAZANIRLAR..
Mesele o zaman 500.000 lik oyuncuya 50.000.000 istemek değil; tam tersi 50.000.000 luk oyunucunun verdiği emeğin karşılığının 500.000 ödeme yapılarak gaspedildiği gibi, oyuncunun kişisel haklarının sömürüldüğü gibi haklı bir durum ortaya çıkar.

Eğer bu zam yapılmasaydı 1.350.000 lik ücreti baz alınarak GS ın devredışı bırakıldığı bonservis mahkemesi 13-16 arasında bağlayıcı bir karar alarak, alıp götürebilirlerdi... ama şimdi en az yaklaşık 20+ ya yakın bir rakam çıkar ortaya..

Bu mesele de rodinin talebi olmasına gerek yok; ki zannetmiyorum..
Bu denge oyuncu haklarını korumak için gereklidir..

Son düzenleme:
Ayrıca drogba örneği vermişsin drogba 5 m€ kaç sene önce alıyordu.O 5 alırken burak 2.3 alıyordu yanılmıyorsam yani yarısı kadar.Gomis'in maaşının önünde 2 adam var takımda gomisle drogba tabiki kıyaslanamaz ama katkı olarak gomis bence öndedir. Ayrıca drogba gomis'den yaş olarak fazlaydı geldiğinde.

Gomis'e hiç bir premier lig takımı + hiç bir avrupa takımı 10-15 vermez.Araplar bile 9 verdi.Sen yazdığımı anlamamışsın.Ben gomis 10 alsın demedim.Kalan 2 yılı için 5 verilebilirdi dedim.Adam da ş.ligi için bizde kalırdı.Güzel şeyler yazmışsın ama bunlar gerçekte hayal.Burak çinden geldi 3.5 sözleşme aldı trabzondan. Bak burak diyorum yabancı değil.Bu piyasada gomis için 5 normaldir.Muslera geldiğinden beri çok iyi paralar aldı. Şuanki maaşını da yüksek buluyorum açıkcası.Kaleciler uzun süre oynar ama performansı da düşer.Bunu muslera da görüyoruz zaten.Neyse uzatmaya gerek yok.Ne desek gomis geri gelmez zaten.Eren 2.15 alıp oynayacak işte bakıcaz.

gomis'e vermezler tabi 10-15 hocam orada anlatmak istediğim daha yüksek profilli oyuncuları alıyorlar ve haftalık 150-200 bin pound veriyor adamlar gomis performansını EPL de verebileceklere veriyorlar onu anlatmaya çalıştım lakin genç bir gomis bu performansla EPL de bizden aldığından fazlasını alırdı büyük ihtimal bunu anlatmaya çalışmıştım.

ben hepsinin aldığı ücreti fazla buluyorum açıkcası 3.5 milyon euro alan burak da dahil

bu kadar para almalarının 2 nedeni var birincisi kötü yöneticilerin komisyonculuğu ve şovmenliği
ikincisi de yayın gelirlerinin ülkenin başarısına göre şişkin olması ve bu saçma paraları verebileceğini bildiği için oyuncuların hep fazla istemesi ve üstte dediğim gibi önceki oyuncuların fahiş ücretlerini görüp bunları örnek görmeleri

gomis +10 milyon euro getirmediği sürece kalmalıydı o transfer başarısız bir transferdi katılıyorum bu konuda kalsaydı daha iyi olabilirdi.

iyi forumlar renktaş umarım takım içinde bir çözümünü buluruz bu durumun.

Ayrıca drogba örneği vermişsin drogba 5 m€ kaç sene önce alıyordu.O 5 alırken burak 2.3 alıyordu yanılmıyorsam yani yarısı kadar.Gomis'in maaşının önünde 2 adam var takımda gomisle drogba tabiki kıyaslanamaz ama katkı olarak gomis bence öndedir. Ayrıca drogba gomis'den yaş olarak fazlaydı geldiğinde.

Drogba transferi bir gösteri transferiydi hocam performans olarak gomis daha iyiydi haklısın lakin Drogbanın gelmesi flaşları bizim üzerimize çekiyordu o yüzden o transferin yarısı drogbanın popülaritesine gitmişti

Aşağı yukarı değilde yukariyi aşağı çekme olmalı vizyonumuz
Bu dedigin anca zamanla olur. Yurt disinda oynayan cogu "isimi" olan oyuncu ulkemizi son durak olarak goruyor. Son kontratlarini yapmak icin geliyorlar. Fernando, Mariano ve Feghouli guzel bir ornek.

Kulup sezon sonu Selcuk, Eren ve Tarik'in yuksek maaslarindan kurtuluyor.

Bu FFP aslinda tam bize gore. Hem alt yapiya onem artacak, hem dusuk maliyetli oyunculari almaya calisacaklar, bir de scout ekibi isini yapip takima genc yetenekler kazandirsa guzel olur.

Bu dedigin anca zamanla olur. Yurt disinda oynayan cogu "isimi" olan oyuncu ulkemizi son durak olarak goruyor. Son kontratlarini yapmak icin geliyorlar. Fernando, Mariano ve Feghouli guzel bir ornek.

Kulup sezon sonu Selcuk, Eren ve Tarik'in yuksek maaslarindan kurtuluyor.

Bu FFP aslinda tam bize gore. Hem alt yapiya onem artacak, hem dusuk maliyetli oyunculari almaya calisacaklar, bir de scout ekibi isini yapip takima genc yetenekler kazandirsa guzel olur.
Yaşlı oyuncu olunca öyle oluyor bence hem yaş bandı hem finansal denge böyle olmalı

Gomis 3.350 maaş + 200 prim + 5×75 puan primi + 2.500 imza parası olmak üzere yaklaşık 6.500 aldı 1 sezonda. Devam etseydi yaklaşık 4.500 almaya devam edecekti. Istediği zamla yine 6.500 civarı almayı istiyordu. Yani maaşını 3.350 den 4.000 e çıkardaydık bile kabul etmeyecekti. Muhtemelen 3 - 5 kuruş arttırmayı bizimkiler göze almıştır. Ama adam 10m yakın maaşa kendi isteğiyle ve bence zorlayarak gitti. Onu kesecek olan 6-7m fiyatlara çıkmamız mümkün değildi. Yani Garry olayı ile çok farklı. Ancak ücret arttırma olayı hele ki ffp olan ve bazı futbolculardan fedakarlık beklenen bir dönemde doğru değil. Ayrıca iyi performans gösterecek her futbolcu için kötü bir örnek. Madem fiyat arttı sözleşme uzatılır ve kontrat bitimine yakın bir zamanda geçerli olurdu. O zaman daha mantıklı olurdu.

Yahu daha ne saçmalıklar yapacaklar çok merak ediyorum. Hak etti nedir yahu kime göre neye göre haketti. Geçen sene gomisin performansında katkısı varsa bu herifin istatistik kasmasında da gomisin payı var.
Gomis 29 gol atabilecek mi denilen yerde bu velet aynı asisti erenler yapacak mı. Keza yapabilirsen zaten ak sütü gibi helal olsun. Geçen sene sonundan beri başlayan mallıklarını ne çabuk unuttunuz.

Sözleşme iyileştirecksen oraya gider performans primi eklersiniz koyarsın 15 asist yaptığında 250 bin euro.
Bir yandan ffp-dolar diye ağlayıp diğer yandan böyle aptalca işler yapmak nedir yahu. Böyle yöneticilik mi olur, durumdan ne farkın kaldı. O da eski yönetimin adamlarını satıp kaynak yaratarak oyuncu aldı sende.
Donka ve garrye yapılan sözleşme iyileştirmeleri saçmalıktan başka birşey değil.
Sen bunu yaparsan( imza parasını ktmayın şu maşlara ayrıca) 3.35milyon Euro maaşı olan adam gelir senden tabiki iyileştirme ister 50 milyon Euro'luk ş.ligi geliri kazandırdım sana der. Her iyi performans gösteren iyileştirme yaparsak 2 milyon altına kimse kalmaz.
muğdat 10 gole etki etse 1 milyon Euro haketmiyor muyum deneyecek mi o zaman.

Nereyi tutarlara elde kalıyor TV'ye çıkıp ne anlatıyor sonra ne yapıyorlar

Üst Alt