Gelecek Sezon Ortasaha Kurgusu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gelecek Sezon Ortasaha Kurgusu

Öncelikle takımımızda kalması muhtemel olan Belhanda'nın istatistikleri ile başlamak isterim.zira forumda adamın ne mevkide oynatıldığını bilmeyip boştan yere nefret kusan bi kesim var. Bunu birinin açıklığa kavuşturması gerekiyordu, kör ve sağır olanlar için 1 ders ayarladım.

Sonuç-------------------------------Oynadığı Mevki
G Ankaragücü 1-3 Galatasaray SOL KANAT (1 asist)
G Galatasaray 1-0 Göztepe ON
G Galatasaray 6-0 Alanyaspor MERKEZ (1 Asist)
M Trabzon 4-0 Galatasaray Kırmızı Kart
G Galatasaray 4-1 Kasımpaşa (Cezalı)

M Akhisar 3-0 Galatasaray (Cezalı)
G Galatasaray 1-0 Erzurumspor (Cezalı)
G Antalyaspor 0-1 Galatasaray ON
B Galatasaray 1-1 Bursaspor ON (1 Asist)
M Yeni Malatya 2-0 Galatasaray ON
B Galatasaray 2-2 Fenerbahçe ON
G Kayserispor 0-3 Galatasaray ON
B Galatasaray 1-1 Konyaspor (Sakat)
M Beşiktaş 1-0 Galatasaray (Sakat)
B Galatasaray 2-2 Rizespor (Sakat)
B Başakşehir 1-1 Galatasaray (Sakat)
G Galatasaray 4-2 Sivasspor (Merkez) (2 Asist)
D.A
G Galatasaray 6-0 Ankaragücü (Merkez)
G Göztepe 0-1 Galatasaray (Sarı Kart Cezalısı)
B Alanyaspor 1-1 Galatasaray ON (1 Asist)
G Galatasaray 3-1 Trabzonspor ON (2 Gol)
G Kasımpaşa 1-4 Galatasaray ON (1 Gol 1 Asist)
G Galatasaray 1-0 Akhisarspor Merkez
B Erzurumspor 1-1 Galatasaray ON (Selçuk Çıkınca Merkez) (1 Gol)
G Galatasaray 5-0 Antalyaspor ON (ikinci devre merkez) (1 Asist)
G Bursaspor 2-3 Galatasaray MERKEZ (1 Asist)
G Galatasaray 3-0 Malatyaspor MERKEZ
B Fenerbahçe 1-1 Galatasaray MERKEZ
G Galatasaray 3-1 Kayserispor MERKEZ
B Konyaspor 0-0 Galatasaray MERKEZ
G Galatasaray 2-0 Beşiktaş MERKEZ
G Rizespor 2-3 Galatasaray (Sarı K. Cezalı)
G Galatasaray 2-1 Başakşehir (MERKEZ)

ikinci devreye ve özellikle de altı çizili akhisar deplasmanına dikkat edelim. biz burda klasik 10 numara değil Merkez sol derken AsİsTiN ASisTi diye bizle testis geçenler özellikle de iyi baksın. Ftor hocam 1 gerçekle yüzleşerek onu klasik 1 on numara olarak değil merkez ortasaha olarak kullanmaya başladı.her ne kadar bursaspor maçında öyle gözükse de easasen ikinci yarı merkez oynatılmaya başlandı. kimi zaman maç sıkıştığında sorumluluk alarak rakip cezasahasına yaklaşıyordu bunu donk falan da yapıyor gerekli olduğunda. ama serbest tipte oynamıyor. zaten bu yüzden burda yazılan bazı yorumları görüyorum, bunun gibi defansa yardım eden 10 numarayı nerede bulacaz diyorlar. merkezde oynadığı için defansa yardım etmesi normal. hoca 2. yarı bir sistem oturtmuş belhandayı 10 numara pozisyonundan çekip ortasaha göbeğe almıştır. bu hamle de elmanderli sezonun 4-4-2si gibi şampiyonluğu getiren önemli hamlelerden birisiydi. zaten hasan şaş da 4-1-4-1 oynadığımızı söylemişti.

Yani mevcut kadromuz 4 ortasahalı, 10 numara pozisyonu olmayan bir kurguda çalışıyor. Sırtındaki numara yanıltmasın, 10'u melo da giymişti.

asist ve gol sayılarını özellikle belirtme gereği duydum. golleri ve asistleri hep sıkıntılı maçların kurtarıcısı olmuş. onları belirtmesek olmazdı.

belhanda ve arap düşmanları için çok kötü bi düşünce ama bence fatih hoca belhandayı takımda tutmak için tüm şartları zorlayacaktır. tam istediği adam tipinde çünkü. Diagne vs satılamazsa son joker olarak belhandayı satmayı düşünebilir ama tutmak için çaba sarfedeceğini düüşnmekteyim, ortasaha pozisyonunda da kendinden memnun. 2. yarı neredeyse kendisini merkez ortasaha dışında oynatmadı. Kanat 10 numara ve göbek oynayabiliyor gayet de joker oyuncu. geldiği zaman canlı video bağlantısını seyretmiştim, taraftarlar soru soruyordu. bi kız gol atmak mı asist yapmak mı istersin ve en iyi nerde oynarsın demişti, o da benim önceliğim hep asist, merkez ortasaha ve kanatlarda oynayabiliyorum ama on numarada da oynayabilirim demişti. pası seven paylaşımcı 1 oyuncu olduğu gibi 10 numara orijinli olmadığı halde 10 numara oynayabilme özelliği olan bir oyuncu bu yüzden maç içinde farklı varyasyonlarda takıma uyum sağlaması beklenir.

zaten burda ON yazan maçların bir kısmında ikinci yarı merkeze geçiyordu. ilk yarı rezil oynayıp ikinci yarıya arkaya donk'u atıp 4-1-4-1'e geçtiğimiz zamanların 2. yarısında takımında kendinin de ivmesi artıyordu. hoca elmanderli kadroda bir şeyler denedi denedi takıma form tutturamamıştı, en son elmanderi alıp 4-4-2li sisteme döndüğünde ligi sirkülase etmiştik. Aynı sistemi burada da deneye deneye keşfetti. Kısacası 2. devrenin çok büyük bölümünde merkez oynadığını belirtelim ki takımın oyununda iyileşme ve belhandanın istatistik olarak daha az katkı vermesi de ofanstan daha geriye doğru çekilmesi yüzündendir. takımımız son derece kaliteli, ligin en az gol yiyen takımına 10 dakika da 4 gol yağdırdı. en çok topla oynayan takımına top vermedi, en çok skora katkı yapan adamına top göstermedi, (visca) en golcüsüne sadece 1 kez şut çekme fırsatı verdi, onlarca hava topundan 1 tanesini kaptırdık (burak) Görüldüğü üzere takımın attığı, yediği gol sayısı çok olumlu ve tatmin edici bir performans. Deplasman fakiri denen takımın deplasmanda tek mağlubiyeti yok. Bunun içinde bursa fener gibi deplasmanlar var ki fener'i hakem almıştı elimizden. fakat takımımız topa son derece hakim olduğu halde tempolu oyun oynayamaması sebebiyle ekibimiz karşısında savunma yapmak o kadar da zor olmuyor. onyekuru feguli, feguli mariano, feguli mariano belhanda üçgenlerinin biraz vites yükseltmesi ile ancak gol atabiliyoruz. yani genel olarak ortasahada bir tempo eksikliği var. Fernandonun yaşı, donkun yaşı ve temposuz oyunu bunu çok etkiliyor. Ortasahaya dinamik bir oyuncu alırsak onyekuruyu takımda tutabilirsek bize sadece bir golcü lazım bir de yerli rotasyonu için kulübeye adam. bakıyorum 7-8 oyuncu havada uçuşuyor. her sene baştan takım kurulmaz bi kere. bu takımı bozarsak seneye şampiyonluk da riske girer. Muslera luyindama nagatomo, marcao, feguli, belhanda, onyekuru mutlaka kalması gerekenler. gerekirse diagne satılıp onyekuru alınsın bunlar işleyen bir sistem, diagnenin yeri dolar ama onyekuruyu zor doldururuz. soldan kalktığı her depar, matkabın duvarı delmesi gibi rakip defansın sersefil olmasına sebep oluyor. öyle bi denge bozuluyor ki adamların defans çizgisi bozuluyor ve ofsaytta bırakamıyorlar diagneyi falan.

ŞL'deki form tutamayan, forvetsiz, defans kurgusu rezil özgüvensiz bi takımı 2. yarıdaki ayı boğan takımımızla kıyaslamak doğru olmaz. dediğim hamleler yapılırsa avrupada iş yaparız. eminim terim de böyle düşünüyordur.

FT hocamın aklında ve bence de olması gereken kurgu

-----------------Forvet---------------
Onyekuru--belhanda-Transfer--Feguli
--------------Transfer-------------------
Nagatomo-Marcao-Luyindama----X?

Kurgusu var, 10 numaralı sistem düşündüğünü sanmıyorum, şayet düşünüyorsa ya da şartlar onu gerektirirse feguliyi 10'a koyma fikri eminim kafasında vardır. ama aklındaki sistem 4-1-4-1

lineup-10.png

forumda papağan gibi biri bişey derse onu sevmeyenler de o lafları tekrarlıyor, kırmızı kart meselesini de abartı buluyorum,
2 senede ikinci sarıdan 2 kez kırmızı 1 kez direkt kırmızı görmüş

tüm kariyerinde 6 direkt kırmızısı 4 tane de ikinci sarıdan kırmızısı var. süper ligde toplam 1 kırmızısı, fransada toplam 4 direkt kırmızısı svrupada 1 kırmızısı var.

46519

son olarak bu yersiz nefret bitecek

hqdefault.jpg

Belhanda icin pozisyon tanimini sol ic, sekiz numara olarak yapiyorsunuz ama adam bir cok mac ve bu maclarin bir cok aninda on numara gibi takilip geriye gelmedi.

10 numara fantazisinden vazgeçmek lazım 4-3-3 oynamalıyız.

-------------------fernando-------------------

-----belhanda-----------------herrera--------

yıl 2013-14-15

way bee fransadaki melhandaya baq keşke bizde olsa

yıl 2019 defol qid arab
yoo bunu diyen de bilgisizin tekidir. Kiew + SCHALKE DA REZILLIKLERI oynayan bir BEYINSIZI isteyen, kendisini bilmiyordur. ONE SEASON WONDER olan bu cöpe 8+2 verdik. Bir de maasi 3 üstü. Ölye bir girdi ki, Kiewin baskani bile inanamadi nasil kazikladiklarini

o dönem fb isterken biz Sino yu istedik. Bu rezilli o zaman bile isteyen pek yoktu dünyada (fb haric)

yoo bunu diyen de bilgisizin tekidir. Kiew + SCHALKE DA REZILLIKLERI oynayan bir BEYINSIZI isteyen, kendisini bilmiyordur. ONE SEASON WONDER olan bu cöpe 8+2 verdik. Bir de maasi 3 üstü. Ölye bir girdi ki, Kiewin baskani bile inanamadi nasil kazikladiklarini

o dönem fb isterken biz Sino yu istedik. Bu rezilli o zaman bile isteyen pek yoktu dünyada (fb haric)
yılda 5 maç oynatılırsa rezil oynar tabi. istikrar önemli futbolda. kiev başkanı kuduruyodur niye sattık diye

Öncelikle takımımızda kalması muhtemel olan Belhanda'nın istatistikleri ile başlamak isterim.zira forumda adamın ne mevkide oynatıldığını bilmeyip boştan yere nefret kusan bi kesim var. Bunu birinin açıklığa kavuşturması gerekiyordu, kör ve sağır olanlar için 1 ders ayarladım.

emek izin elbette like. yazi uzun. aksam rahat rahat okuyup yurumliyacagim.

kiew baskani halay cekiyordur Dursun gibi bir kerizi nasil kazikladik diye. Schalke opsiyonu kullanmadi, Nice opsiyonu kullanmadi (saint maiximini aldi) .

Bu aptala BIZ haric kimse sulanmadi. Schalke HEMEN yolladi, kiew paso yollayip durdu malin teki diye.

raporladm kardesm

Kralhanda kievden gitti kiev 10 puan fark yedi liderden
Kralhanda schalke'den ayrıldı, schalke küme düşmekten zor kurtuldu

Kralhanda bize geldi 2 senede 2 şampiyonluk, allah 3'ü nasip etsin inş.

Üst Alt