Gelecek Sezon Planlaması - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gelecek Sezon Planlaması

Cevap: Yeni Sezonda Neler Olmalı kimler Gitsin Kimler Alınsın?

Gidecekler:

Franco,Servet,M.Sarp,Barış,Ayhan,yabancı sınırlaması sorunu olursa kewell,1m euro gibi bir fiyata alınamazsa caner...

Gelecekler: Marquez,Hitzlsperger,Kim Kallström,Guillermo Ochoa...

Cevap: Şu Kadro ile yeni sezona girsek Güzel Olmaz mı ?

Sinan Bolat, Gökhan Inler ve Marquez yeterli. Begenilmeyen 2 adam Hakan Balta ve Elano Rijkaard'in dogru müdahaleleriyle gayet basarili olurlar. Arda'da solda kalmali. Arda-Hakan Balta sol kulvarinin ne kadar basarili oldugunu görmek icin 2007-08 sezonunun ikinci yarisi ve Euro 2008 yeterli. Elano icin de biraz daha mental calisma (saha ici ve disi) gerekli. Dünya kupasindan sonra Galatasaray'a odaklanacagina inaniyorum. Hirsli ve mücadeleci maclar da cikardi bu sezon. Elano'yu biraz da Jo bozdu. Keita-Sabri'den olusan sag kanat da gayet basarili.

---------------Sinan----------------

-

Sabri------Neill------Marquez-----Hakan

-

------Gökhan Inler---Elano------------

-

--------Dos Santos(Emre C.)------------

-

Keita-----------------------------Arda

-

--------------Baros-------------------

Marquez-Neill ikilisi yavaş.

Hızlı stoper gerek.

Marquez dışındakilere katılıyorum.

Tabi yedek sol bek ve orta saha da gerek.

Güzel olur, ayrica kadroya yazdigin oyuncularin bazilarinida almak AZUCUK zor olur :)

Hakan Balta'dan daha aktif bir sol beke ihtiyacımız var.

Defansın ortasına ise süratli oyuncularla başa çıkabilecek hem güçlü hem atik

aynı Ivan Cordoba tarzı bir defans oyuncusuna ihtiyacımız var.

Mehmet Topal'ın yerine 2 tane daha tecrübeli defansif orta sahaya ihtiyacımız var.

Elano'ya, Keita'ya,Arda'ya ve Baros'a alternatif futbolculara ihtiyacımız var.

Bu dediklerim olsun zaten kaleciye gerek yok kalede kimse olmasa da gol yemeyiz.

Varsayım üzerinden hareket edeceksek, daha iyi transferler de düşünülebilir.

Cevap: Yeni Sezonda Neler Olmalı? Kimler Gitsin, Kimler Alınsın?

Gidenler & Gidecekler: Leo, Caner, Servet, Zan, Aşık, Sarp, Ayhan, Topal, Barış, Elano, Jo

Gelenler & Gelecekler: Çağlar, A.Turan, Coloccini, Musa, Veli, Yasin, Diarra, Hamit, Kallstrom, Serdar, Batdal, Semih

Mustafa Sarp, Ayhan, Elano kesinlikle gitmez.

Barış belki gitmez.

Ayhan ise ancak futbolu bırakacaksa o şekilde gider.

kadroya bir bakalım

KALECİ:

Leofranco: Gidecek

Aykut: kalacak

Ufuk: kalacak

DEFANS

Sabri: kalacak

EmreGüngör: rotasyon için kalacak

GökhanZan: kalacak. Yedek stoper olarak kadroda bulunsun. Emre aşık yerine

Neil: Kalacak

Servet: gidecek. 5 milyon euro civarı paraya Rusya'ya gider

UğurUçar: gidecek. Zaten Galatasaray için yetersiz. kendini geliştiremedi.

HakanBalta: kalacak

Caner: gitti

ORTASAHA:

Mtopal: gitti

Barış: belli değil. rotasyon için kalabilir.

Msarp: belli değil. Sarp-Barış ikisinden biri kesin gidecek diğeri rotasyon için kalacak

Ayhan: Yaşı ileride olmasına rağmen bana göre takımda abi ihtiyacı göz önüne alınarak 1 sene daha kalacaktır. Yani onu oynamakdtan ziyade abilik için düşünelim.

Gio: gidecek. Bonservisi çok pahalı.

Kewell: Gidecek. sakat olduğundan dolayı

Keita: kesin kalacak

Elano: gidecek. 5-8 milyon civarı paraya satılır

Arda: kalacak.

EmreÇolak:kalacak

FORVET:

Baros: kalacak

Jo: gitti

SONUÇ::3 kaleci, 8 defans, 10 ortasaha ve 2 forvet olmak üzere 23 kişilik kadromuz var.

1 kaleci, 3 defans, 5 ortasaha 1forvet gidiyor. geriye 13 futbolcu kalıyor. 3 tanesi yabancı. demekki en az 10 futbolcu ihtiyacı var. 4-5 tanesi yabancı olacak.

İHTİYAÇLAR: 1 üçüncü kaleci, 2 defans(stoper-solbek), 6 ortasaha( RM 1, LM 1,DMC 2, MC1, AMC 1), forvet 2

Gelenler:

AliTuran (defans)

MusaÇağıran (ortasaha)

SerdarÖzkan(ortasaha)

Mehmetbatdal(forvet)

Alituran sağbek-stoper dersek

defansa 1 solbek şart.

Musa-serdar alternatif DMC ve RM dersek. 3 tanedaha sağlam ortasaha lazım)DMC,MC,AMC). 1 tanede yedek LM Ardaya alternatif. Eğer kewell kalırsa gerek kalmaz. veli alınırsa orayı doldurur. Aurelio alınırsa DMC olarak. O zaman 2 sağlam yabancı orta saha daha alınmalı.

Forvet için Batdala alındı alternatif olarak. Ama 1 tane daha çok sağlam forvet yabancıo alınmalı. yerli Mpektemek yada sercan olabilir ama zor.

4 yabancı transferinden biri solbek. biri forvet olmalı. 2 tanede ortasahaya çok sağalam yabancı alınmalı. Oyunu çift yönlü oynayabilen.

kadroya bir bakalım

KALECİ:

Leofranco: Gidecek

Aykut: kalacak

Ufuk: kalacak

DEFANS

Sabri: kalacak

EmreGüngör: rotasyon için kalacak

GökhanZan: kalacak. Yedek stoper olarak kadroda bulunsun. Emre aşık yerine

Neil: Kalacak

Servet: gidecek. 5 milyon euro civarı paraya Rusya'ya gider

UğurUçar: gidecek. Zaten Galatasaray için yetersiz. kendini geliştiremedi.

HakanBalta: kalacak

Caner: gitti

ORTASAHA:

Mtopal: gitti

Barış: belli değil. rotasyon için kalabilir.

Msarp: belli değil. Sarp-Barış ikisinden biri kesin gidecek diğeri rotasyon için kalacak

Ayhan: Yaşı ileride olmasına rağmen bana göre takımda abi ihtiyacı göz önüne alınarak 1 sene daha kalacaktır. Yani onu oynamakdtan ziyade abilik için düşünelim.

Gio: gidecek. Bonservisi çok pahalı.

Kewell: Gidecek. sakat olduğundan dolayı

Keita: kesin kalacak

Elano: gidecek. 5-8 milyon civarı paraya satılır

Arda: kalacak.

EmreÇolak:kalacak

FORVET:

Baros: kalacak

Jo: gitti

SONUÇ::3 kaleci, 8 defans, 10 ortasaha ve 2 forvet olmak üzere 23 kişilik kadromuz var.

1 kaleci, 3 defans, 5 ortasaha 1forvet gidiyor. geriye 13 futbolcu kalıyor. 3 tanesi yabancı. demekki en az 10 futbolcu ihtiyacı var. 4-5 tanesi yabancı olacak.

İHTİYAÇLAR: 1 üçüncü kaleci, 2 defans(stoper-solbek), 6 ortasaha( RM 1, LM 1,DMC 2, MC1, AMC 1), forvet 2

Gelenler:

AliTuran (defans)

MusaÇağıran (ortasaha)

SerdarÖzkan(ortasaha)

Mehmetbatdal(forvet)

Alituran sağbek-stoper dersek

defansa 1 solbek şart.

Musa-serdar alternatif DMC ve RM dersek. 3 tanedaha sağlam ortasaha lazım)DMC,MC,AMC). 1 tanede yedek LM Ardaya alternatif. Eğer kewell kalırsa gerek kalmaz. veli alınırsa orayı doldurur. Aurelio alınırsa DMC olarak. O zaman 2 sağlam yabancı orta saha daha alınmalı.

Forvet için Batdala alındı alternatif olarak. Ama 1 tane daha çok sağlam forvet yabancıo alınmalı. yerli Mpektemek yada sercan olabilir ama zor.

4 yabancı transferinden biri solbek. biri forvet olmalı. 2 tanede ortasahaya çok sağalam yabancı alınmalı. Oyunu çift yönlü oynayabilen.

teşhis muhteşem.lakin 5 yabancı hakkımız olacak elano giderse tabi.

bana kalırsa emre güngör'de gitmeli.

Transfer icin 20-30 milyon bütçe

Arkadaslar, oncelikle ben cok baslik acan birisi degilim, bu konuyu da gerekli gordugum icin actim. Bilmiyorum bu konunun yeri burasi midir degilmidir ama, son cikan haberleri duyarken insanin morali bozuluyor. Oyle medya sallamasi haberler degil, yoneticilerin sozleri bunlar. Tamamen sinir bozucu haberler geliyor. Transfer isine Adnan Sezgin'in atanmasi da insani kahrediyor. Gio'nun gonderilmesi insani perisan ediyor. Bu sezon ozellikle Gio ve Kewell (+2) tutulmali. Ve orta sahaya mutlaka 3 tane ust duzey oyuncu alinmali. Eminim ki, bu sadece benim istegim degil, neredeyse butun taraftarimizin istegidir. Belki, yonetimin gercek transfer butcesi daha buyuktur. Ama yine de sesimizi yonetime duyurmak lazim. Galatasaray bu yil staddan reklam ve loca geliri olarak cok para kazandi. Ve bu sezon yeni stada dogru duzgun bir kadroyla cikmak lazim. Ne yapacaksak bu transfer sezonunda yapacagiz diye dusunuyorum. dedigim ust duzey oyuncular alinmazsa her transfer sezonu moralimiz bozuk olacak diye dusunuyorum. Takimimiz bu sezon 20-30 milyon arasi para ayirmali transfer icin. Bu yil cok para gibi gorunen bu rakami ayirmazsak, gelecek sezonlarda bunun kat be kati zarara ugrayacagimizi dusunuyorum. Bir de bu Adnan Sezgin'in baska bir goreve getirilmesini, transfer isinin ona birakilmamasini istiyorum. Rijkaard'i daha etkin hale getirmek lazim transfer islerinde. Boyle giderse, Rijkaard sene sonunu gormeden istifa eder takimdan. Yazik olur o zaman. Admin arkadaslarimizdan rica ediyorum, lutfen bu basligi uygun yeni sabit baslik acilsin. Ya da uygun olan kisima tasinsin bu baslik. Butun uyelerimiz destegini versin ve bunu kulube gonderelim.

Cevap: Gelecek Sezon Planlaması

adminlerden ricam. Yukarida yazdigim mesaj ayri bir konudur. Lutfen, bu yeniden konu sekline getirebilirmisiniz. Ya da sabit baslik olarak kendiniz buna benzer konu acin. Yonetime sesimiz duyurmamiz lazim. Olmuyorsa da lufen yazilanlari baska bir baslik altinda toplamama izin verin. Dedigim gibi cok fazla baslik acan biri degilim.

Üst Alt