Giresun'da Askeri Helikopter Düştü! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Giresun'da Askeri Helikopter Düştü!

[h=2]GİRESUN'da, bölgedeki karakollara bayramlaşmaya giden komutanların içinde bulunduğu askeri helikopter, Tohumluk Yaylası'na düştü.

Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, yanında Giresun İl Jandarma Komutanlığı'ndan görevlilerin de bulunduğu heyetle Alucra'ya bayramlaşmaya ve şehit ailesini ziyarete gitti. İçinde Tuğgeneral Doğru ile bir Albay, 2 binbaşı olmak üzere 11 askerin bulunduğu helikopterin saat 17.30 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle Alucra ve Yağlıdere ilçeleri arasındaki Tohumluk Yaylası'na düştüğü ihbarı geldi.

Bölgeye arama kurtarma ekipleri ve ambulanslar sevk edildi.

DHA

[/h]

Terör olayı ihtimali zayıf karadeniz malum.

İnşallah korktuğumuz haberler gelmez.

Şehit yakını ziyaretine gidiyorlarmis çok acı.

__☆______☆_______☆_______☆__
Sent by Note 4, sponsored by Prandelli.

Terör olayı ihtimali zayıf karadeniz malum.

İnşallah korktuğumuz haberler gelmez.

Şehit yakını ziyaretine gidiyorlarmis çok acı.

Üst düzey görevliler var ne olacağı belli olmaz , ekşide böyle yazmışlar

[FONT=&quot]inşallah igla ile düşmemiştir. araziyi çok iyi biliyorum. tam dokuz sene çalıştım. enkaza ulaşılması da bu sebeple güçtür. inşallah can kaybı yoktur.[/FONT]

[FONT=&quot]edit: bazı arkadaşlar pkk giresun'da ne alaka diyor. aslında mantıklı görünmüyor ancak coğrafi konumu ve pkk'nın izlediği karadeniz politikası gereği karadeniz'de en etkili olabileceği yerlerdendir. geçenlerdeki çatışma da bunun kanıtıdır.[/FONT]

Terör, Giresun'a kadar sıçradıysa, vay bizim halimize...

Ama belki de terörle alakalı bir durum değildir ve kazadır.

Allah rahmet eylesin çok üzüldüm .

Başbakan: Düşen helikopterle ilgili terör saldırısı bilgisi yok, şehitlerimiz var, tuğgeneral Doğru yaralı.

Sanılanın aksine o bölgelerde de pkk sempatizanı epey var yerel halk olmasa bile, öğrenci vb. şekilde oralara giden tipler mevcut bu denli bir eylem becerebilirler mi şüpheli ancak olasılık olarak görmezden gelmek komik olur.

Sanılanın aksine o bölgelerde de pkk sempatizanı epey var yerel halk olmasa bile, öğrenci vb. şekilde oralara giden tipler mevcut bu denli bir eylem becerebilirler mi şüpheli ancak olasılık olarak görmezden gelmek komik olur.

giresunun güney kısmı gerilla savaşına çok müsaid özellikle bu dursunun memleketi olan şebinkarahisar inanılmaz dağlık biryer bu gibi yerlerde terör yerleşimi yapılmışsa eğer bunları burdan temizlesek hiç kolay olmaz. pekekenin doğu karadeniz projesi için çok uygun bir yer giresun, halkın tamamı çepni türküdür bunuda belirteyim, bu türklerin birçoğu dağ hayatına alışkındır geçmişten gelen eşkiya kültürü olan bir yer giresun topal osmanın gerilla taktikleri bölgeden rumların atılmasında önemliydi bu yüzden rol modeli olmuştur zamanında, yine böyle bir birliktelik oluşup halkın yani kafası atarsa dağa çıkabilirler bizzat halk bunlarla mücadele edebilir hele bu olaylardan sonra silah verilmesi yeterli..

pekeke nasıl buraya yerleşti derseniz benim teorim şöyle yazın mevsimlik işçiler çok gelir doğudan buralara fındık toplama amacıyla ama bu güne kadar sorun olmamıştı böyle, ben bu işçilerden ziyade, proje kapsamında zaman içinde özellikle tahminim malatya- sivas hattından geçerek buralara yerleşim yaptılar planlı programlı bir proje bu...

Üst Alt