Foto Galeri - Gizemi Bir Türlü Çözülemeyen 9 Tuhaf Fotoğraf! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Foto Galeri Gizemi Bir Türlü Çözülemeyen 9 Tuhaf Fotoğraf!

562566daf018fb45587d6286

1963'te Kennedy suikastı sırasında herkes kaçışırken yaşlı bir kadın olanca sakinliğiyle fotoğraf çekiyor! Hem de defalarca... FBI bu kadını bulmak için kolları sıvamış ama ne bir kimliğe ulaşabilmiş ne de fotoğrafın kime ait olduğuna...

562566daf018fb45587d6288

Bir baba sadece kızını fotoğraflamak istiyor. Fakat o da ne! Fotoğrafa baktığında kızının arkasında beyaz silüetli bir adam duruyor. Baba, tekrar tekrar fotoğrafa baktığında adamın astronota benzediğini fark ediyor. Sanki uzaya gidecekken yolunu şaşırmış bir astronot. Ama kızının fotoğrafını çekerken orada olmadığına emin!Kodak yetkilileri fotoğrafı incelemiş ve fotoğrafın çekildikten sonra üzerinde oynanmadığını açıklamışlar. Astronotumuz belki de paralel evrende sıkışıp kaldı, kimbilir!

562566daf018fb45587d628a

Norveç'in Hessdalen vadisinde çekilen bir fotoğraf. Bu canlı ışıkların nasıl oluştuğuna dair araştırmalar yapılmış fakat bilim insanları bu fotoğrafın gizemini henüz açıklayamamışlar.

562566daf018fb45587d628c

Sene 1960. Atmosferde ilerleyen kapkara bri cisim böyle görüntüleniyor. O sırada hiçbir uydu fırlatılmamış ve bu cisim insan yapımı bir obje olarak nitelendirilememiş.

562566daf018fb45587d628e

1964'te Hook Adası lagününde dev bir karaltının yüzdüğü bu fotoğraf çekiliyor. Bir çift, kendilerine doğru yüzmekte olan bu nesneyi görünce fotoğrafını çekmeye başlamışlar. Daha sonra ağzını açan yaratık tekrar yüzmeye başlamış. Çifte göre yaratığın boyu 2,5 metreyi buluyormuş.

562566daf018fb45587d6290

1. Dünya Savaşı'nda İngiliz ordusunda hizmet veren Freddy Jackson, bir uçağın pervanesinin çarpmasıyla hayatını kaybetmiş. Jackson'ın ölümünden 2 gün sonra bu fotoğrafı çektiren arkadaşları, şaşırtıcı bir şekilde Jackson'ın silüetinin de fotoğraf karesinde yer aldığını görmüşler.

562566daf018fb45587d6292

Yıllar boyunca ilginç ölümler zincirine ev sahipliği yapan Cecil Hotel'deki ölümlerden en yenisi Elisa Lam’ın ölümü olarak kayıtlara geçiyor. Genç kadının 2013'te otelideki su tankının içinde cesedi bulunmuş.
Otelin güvenlik kamerasında, Elisa’nın tek başına asansöre girdiği ve panodaki düğmelere basmak için durduğu görüntülenmiş. Görüntülerde asansörün tuşları çalışmayınca Elisa Lam, dışarı çıkıp oradaki sanki biri varmış gibi konuşmaya başlıyor. Bir süre sonra asansörün kapısı kapanıyor.

562566daf018fb45587d6294

1941'de Kanada'da South Forks Köprüsü'nün açılışında çekilen bir fotoğraf oldukça şaşırtıcı! Kalabalığın içindeki bu kişiler, gördüğünüz üzere diğerlerinden biraz farklı. Biri güneş gözlüğü ve üzerindekilerle 90'lardan çıkmış gibi bir diğerinin elinde ise günümüz kameralarına benzeyen bir kamera görünüyor. Zaman makinası belki de çoktan bulunmuştur, ne dersiniz?

562566daf018fb45587d6296

Bu gizemli fotoğraf hakkında birçok rivayet var. Cooper Ailesi'nin amacı bir aile fotoğrafı çektirmekmiş ama anlaşılan aileye birisi daha dahil olma niyetinde. Fotoğrafta vücudunu aşağıya doğru sarkıtan karaltı çok eğleniyor olabilir ama fotoğrafı gördüklerinde Cooper ailesi için aynı şeyi söylemek pek de mümkün olmasa gerek...

Ulan tuhaf olaylar görmek istiyorsanız İstanbulda 1-2 gün kalın yeterli. Bunlara gerek yok.:D
Birde bu konuları görmeyen dünyada geyik bile kalmamıştır.

Son düzenleme:
Bırak şimdi o görüntüyü izleyipte tırsmayan var mı
Tırsmam için gerekli koşullar oluşmadı benim adıma. Sonuçta akit bile artık profesyonel şekilde görüntüler üzerinde oynamayı öğrendi o kadar çaba sonucu sadece kurguya biraz daha çalışmaları lazım bunlar kolay işler. Belki bir nebze canlı şahit olsam çekinebilirdim ama zaten bir gün içinde de bir çok insandan çekiniyorum tuhaf hareketlerinden ötürü o da onlardan biri olurdu en fazla. Ciddi olmak gerekirse titizlikle işlenmiş bir cinayetten ibaret gözümde.

Yalnız bende de böyle bir olay var ama buraya yazmak ailesine karşı ayıp olur.Hayatımda gördüğüm en feci ölüm şekli ve ölü bedendi :38573:

Bilimsel izahını bilmem ama Elisa olayı videoyu izleyip komplo teorilerini de düşününce daha da ilginç bir hal alıyor.

Kişinin baştan beri davranışları anormal görünüyor yalnız su deposuna gidene kadar başka bir güvenlik kamerasına takılmaması enteresan.

İkinci fotoğraftaki adam, saçını beyaza boyatmış bir zenci gibi duruyor :)
Elisa Lam'ın videosunu izlemiştim. Asansörün çalışmaması diye birşey yok. Hatırladığım kadarıyla asansörün kapısı 20 saniyede kapanıyordu ama kız asansörde hiç o kadar süre hareketsiz kalmadı. Sürekli düğmelere basıyordu ve kapıdan kafasını çıkarıyordu. Kız gittikten 20 sn. sonra kapı kapanıyordu. Süreden tam emin değilim. Şöyle diyelim eğer kız kapının kapanması için gerekli süre asansörü etkilemeden bekleseydi, asansör sorunsuz hareket edecekti. Video izlendiğinde farkediliyor. Ölümü cinayet olabilir.

İkinci fotoğraftaki adam, saçını beyaza boyatmış bir zenci gibi duruyor :)
Elisa Lam'ın videosunu izlemiştim. Asansörün çalışmaması diye birşey yok. Hatırladığım kadarıyla asansörün kapısı 20 saniyede kapanıyordu ama kız asansörde hiç o kadar süre hareketsiz kalmadı. Sürekli düğmelere basıyordu ve kapıdan kafasını çıkarıyordu. Kız gittikten 20 sn. sonra kapı kapanıyordu. Süreden tam emin değilim. Şöyle diyelim eğer kız kapının kapanması için gerekli süre asansörü etkilemeden bekleseydi, asansör sorunsuz hareket edecekti. Video izlendiğinde farkediliyor. Ölümü cinayet olabilir.
Güzel bir bakış açısı gerçekten okuduktan sonra o niyetle bakınca ben ikna oldum gerçekten :D Hem fotoğrafta o detaydan ziyade, bir baba kızın fotoğrafını çekerken neden çenesini kessin? Tamam burda kusursuz bir çekim planı beklemiyoruz ancak sıradan bir insan bile fotoğraf çekerken illa dikkat eder yandan kesiyor muyum işte ağzı burnu çıkıyor mu hatta mümkün olduğunca boydan filan çekmeye çalışır (hele eski bir fotoğraf olduğunu düşünürsek niye öyle düşünüyoruz bilmiyorum ama kaliteden öyle çağrışım yaptı o zamanlarda öyle bir makiniye sahip olmak daha zor ve ulaşıldığında kullanımı tutku ile olsa gerek) ancak o fotoğrafda çok gereksiz bir pozlama mevcut sanki illüstrasyon fotoğraflarını anımsatıyor bilemedim bu konuyu niye bu kadar sorgulamadım bilemiyorum ama öyle işte bence, teşekkürler.

Üst Alt