# Gökay Güney - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Gökay Güney

kbLYBra.png

?

Vallahi ne şakası, Gökhan'dan ancak kurye filan olurdu. Nasıl bu yaşa kadar oynamış hayret zaten.

Futbolu bırakması kendi adına doğru olur.

Geçen sene Bandırmaspor’dan dönünce A Takım kadrosuna yazdık ama hiç maç kadrosuna almadık. Bu sezon başı hiçbir yere gitmedi, kampa çağırmadık, Rezerv Lig’de dahi oynatmadık. Devre arası geldi ses yok seda yok. Sakat mı, futbolu bıraktı mı bilmiyoruz. 2024’e kadar da sözleşmesi var. Antrenman yapıp parasını alıyor muhtemelen.

Çalışsa böyle olmazdı, çalışmadı ve kendisine iyi bakmadı.

Türkiye'deki problem yetenek değil, çalışmak.
reis 6 ay önce spora başladım
vücudumun gelişmesi için bir beslenme planı oluşturdular ve günün sonunda fakir olduğum sonucuna ulaştım.

her gün almam gereken protein miktarını alacak param yokmuş :red: bu ekonomik şartlarda alt yapıdaki gençlere kızmamak lazım bence :cry:

Her insanın yeteneklerinin bir limiti vardır. Keza sahip olduğu genetik mirasa göre fiziksel kapasitesinin de. Özetle; ''Vermediyse Mabud, neylesin kel Mahmut?" durumu yani...

Tembelliği, davranışlarıyla ve çalıştığı profesyoneller tarafından belirtilen görüşlerle tescilli olanlar (Tanju Çolak, Sergen Yalçın, Tarık Daşgün, Aydın Yılmaz vs vs) dışındaki sporculara biraz da o gözle bakmak gerekiyor...

Çalışmak ve yaptığı spora adanmakla limitlerini zorlar bir sporcu; o limitten daha ileriye gidemez. Bireysel sporlar daha net fikir verir. On milyonlarca insan Yüzme, Atletizm ve Tenis sporlarıyla performans düzeyinde ilgilenmiştir. Seçile seçile top seviyeye ulaşanlar arasından birer adet Phelps-Bolt-Djokovic çıkmıştır mesela. Federer-Nadal-Djokovic gibi zirve sporcular aynı döneme denk gelince de doyumsuz rekabetler izlenir yıllarca. Tenis Dünyasının kabul ettiği bir gerçek; David Ferrer, o üçünden daha fazla azim ve adanmışlık göstermiş olsa da hiçbir zaman onların seviyesine ulaşamamıştır ki kendisi de onaylamıştır bunu...

reis 6 ay önce spora başladım
vücudumun gelişmesi için bir beslenme planı oluşturdular ve günün sonunda fakir olduğum sonucuna ulaştım.

her gün almam gereken protein miktarını alacak param yokmuş :red: bu ekonomik şartlarda alt yapıdaki gençlere kızmamak lazım bence :cry:
Bu 20 yaşında göbekle gezmesi için bir sebep değil.

Gökay zamanında gençler ŞL'de takımın en çok öne çıkan oyuncularından birisiydi ön liberoda.

Zamanında Atalayla Foden'ın kapışması gibi keza. Gençken aralarında çok fark olmuyor ama bizimkiler çalışmıyor ve özgüvensizler.

Üst Alt