Gökmen Özdenak'ın Arda İçin Yazdığı Yazı


Gökmenin yazdıgı yazıdaki konunun ,haklı oldugunu düşünüyorum, Arda ispanyaya gitmedi Fatih hocadan kaçtı derken , Fatih hocanın iş disiplinindeki tavrı yüzünden olabilecegini düşündüm..

Buna sebeb olarakta Fatih hocaya SÖZ verdigi halde ANİDEN gitmesidir, ya kendi iradesiyle , yada başkasının ÇANAK tutmasıyla ARDA ,GS dan kaçarcasına gitmiştir..

Sezon başında söyleseydi GS da Fatih hocada ona göre plan ,program yaparlardı ..( transfer ayının başında )..

Herkesi parmağında oynatmaya alışan Arda, Fatih Terim'in yanında parmağını bile çıkaramazdı. Bu yüzden de kaçtı. Üstelik 'Sen varsan ben de varım. Seninle büyük işler başaracağız' dediği hocasını dımdızlak bıraktı. İmparator bunu asla affetmez...Arda en sonunda Atletico'ya gitti ve -muradına erdi. Hiç tahmin etmiyorum ama orada umarım başarılı olur. İspanya Avrupa'nın en ağır ikinci ligi. Profes -yonel bir sistem söz konusu. Türkiye gibi değil. Ülkemizde maksimum olmasa dahi 2 maç standart performans gösterdiğiniz zaman sizi 5 maç kötü oynasanız bile taşıyabiliyorlar. Zaten onun için futbolumuz çok geri. İspanya bizim sis temin tam tersi. Devamlılığı olan bir performans istiyorlar ve bunu yapmak zorundasın. Arda başarabilir mi? Bence hayır. Çünkü tekniğin ve takım oyununun yanında maksimum gücünüzü korumanız gerekiyor.Arda Turan'ın İspanyadaki yükü kaldırabileceğini düşünmüyorum. O ağır yük altında sakatlıklarının nüksedeceğini ve 1 sene sonra da Türkiye'de kulüp arayacağını bugünden söyleyebilirim.Cimbom'da yeni dönemGelelim bu transferin perde arkasındaki asıl önemli konuya. Arda, Galatasaray'dan transfer olmamıştır, kaçmıştır. Çünkü geçmiş dönemde herkesi parmağında oynatmaya alışan Arda, Fatih Terim'in yanında bırakın parmağını oynatmayı parmağını bi le çıkaramazdı. Terim disiplini Arda'yı korkuttu. Hem saha içi hem de saha dışında sorumsuzca davranışlarına hocasının hoşgörü göstermeyeceğini iyi biliyordu.Bunun adı ihanettirAsıl önemli olan ise Fatih Terim'in ihanete uğradığını hissetmesi. Oysa Terim futbolcusunun sahada var olacağına, çok çalışıp fedakarlık yaparak, kendini geliştirerek milyonlarca taraftarın beklentisine cevap verebileceğine inanmıştı. Bu bağlamda Arda'ya fizyolojik ve psikolojik olarak her türlü desteği de verdi. Ona saha dışındaki ileştirilere ***** geren sadece işini yapan bir Arda'nın hem Galatasaray'a hem kendisine hem de Galatasaray'a büyük fayda sağlayacağını anlattı.Terim varken dönemezO bunları planlarken Arda ne yaptı? Hocasını "dımdızlak" ortada bırakarak kaçtı. "Dımdızlak" diyorum çünkü Arda sezon başında çok başka konuşmuştu. "Sen varsan ben de varım. Seninle büyük başarılar yaşamak için Galatasaray'da kalacağım" sözünü vermişti hocasına. İşte Terim'in canını en çok sıkan da bu sözlere inanması oldu.Şimde Arda'ya şunu sormak istiyorum: Galatasaray'ı, taraftarı ve en önemlisi hoca nı ortada bırakıp kaçarken nasıl oluyor da "Ben Galatasaray taraftarıyım" deme cüretini gösterebiliyorsun!Benim bildiğim İmparator ihaneti asla affetmez. Ve artık şunu açık ve net söyleyebilirim; Terim Galatasaray'ın başındayken Arda asla Galatasaray a dönemez ...
 
Cevap: Gökmen Özdenak ın ,ARDA için yazdıgı yazı okumanızı tavsiye ederimBu yazının neyini tavsiye ediyorsun hacı? Leş gibi saçma sapan bi yazı.
 
Cevap: Gökmen Özdenak ın ,ARDA için yazdıgı yazı okumanızı tavsiye ederimO bunları planlarken Arda ne yaptı? Hocasını "dımdızlak" ortada bırakarak kaçtı. "Dımdızlak" diyorum çünkü Arda sezon başında çok başka konuşmuştu. "Sen varsan ben de varım. Seninle büyük başarılar yaşamak için Galatasaray'da kalacağım" sözünü vermişti hocasına. İşte Terim'in canını en çok sıkan da bu sözlere inanması oldu.Bırakalım o ayakları, bunlara kimse yalan diyemez.
 
Cevap: Gökmen Özdenak ın ,ARDA için yazdıgı yazı okumanızı tavsiye ederimsaçma sapan bi yazı ... Medya sağolsun adamı gönderene kadar ellerinden geleni yaptılar şimdi muratlarına erdiler ama hala da adamın yakasını bırakmıyolar yeter bi rahat bırakın çocugu ya ...
 
Cevap: Gökmen Özdenak ın ,ARDA için yazdıgı yazı okumanızı tavsiye ederimTaraftara şirin gözükme adına yazılmış bir yazı.
 
Cevap: Gökmen Özdenak ın ,ARDA için yazdıgı yazı okumanızı tavsiye ederimdoğru şeyler var ama gökmen de pek ciddiye alınacak biri değil malesef.
 
Cevap: Gökmen Özdenak ın ,ARDA için yazdıgı yazı okumanızı tavsiye ederimO bunları planlarken Arda ne yaptı? Hocasını "dımdızlak" ortada bırakarak kaçtı. "Dımdızlak" diyorum çünkü Arda sezon başında çok başka konuşmuştu. "Sen varsan ben de varım. Seninle büyük başarılar yaşamak için Galatasaray'da kalacağım" sözünü vermişti hocasına. İşte Terim'in canını en çok sıkan da bu sözlere inanması oldu.Yazının değindiği bazı noktalar doğru. Özellikle bu kısım.
 
Cevap: Gökmen Özdenak ın ,ARDA için yazdıgı yazı okumanızı tavsiye ederimArda 3 aydir net kaliyorum demiyordu

hep kivirdi net soyleyesen Fatih hocaydi sozlesmeli futboilcumuz diyearda tum ropartajlarda hep kivirdi

inan bu yuzden ben kirginimadam gibi diretip onceden gidecegini aciklayasaydi bu kadar uzulmezdim

hep kivirdi hep kivirdiumarim basarili olurda bu klupe bir daha geri donmez hepavrupada kalir

nedensi su geri dondugunde Galatasaray basindakim isimler onu tekrar istemeye bilirler bende buna bir kez daha uzulurum
 
Cevap: Gökmen Özdenak'ın Arda İçin Yazdığı YazıArda kalsaydı; ''oynamıyor yhaaaxD'' denilecekti.Arda gitti; ''oynuyor yhaaa hainxD'' denilecek.Bende olsam giderdim. Burada Gökmen'le, Serhat'la, Balta'yla, Servet'le uğraşana kadar, orada Messi-Ronaldo-Xavi ile futbol hayatıma zevk katarım.
 
Cevap: Gökmen Özdenak'ın Arda İçin Yazdığı YazıArdanın Fatih Terimden kaçtığı fikrine katılmıyorum ama Fatih Terim Galatasarayın başındayken geri dönmesinin çok zor olduğundan benim de şüphem yok.
 
Cevap: Gökmen Özdenak'ın Arda İçin Yazdığı YazıFatih Terim'den kaçtı gibi bir şey saçmalıktır, zırvalamadır ama Arda'nın kararsızlığı, gideceğim, gitmeyeceğim, Hocam için kaldım diyip sonra koşa koşa gitmesi... bu durumlar konusundaki eleştirileri haklı da olsa üslup saçma : ) Bu arada ben de Arda'nın orada başarılı olamayacağına inanlardanım. Kesinlikle Arda son yaşadığı sakatlığı tam olarak atlamadı ve öylesin zorlu bir ligte başına bela olacak. İnşallah olmaz.
 
Cevap: Gökmen Özdenak'ın Arda İçin Yazdığı YazıDımdızlak bıraktığı kısmı hariç gerisi olmamış.Arda İspanya'ya alışamaz kısmı başlı başına saçmalık.Arda oraya buradan çok daha rahat alışır ve azıcık Arda'nın futbolunu bilen birisi Arda'nın orada müthiş oynayacağını bilir.İspanya Arda için en mükemmel lig.
 
Üst Alt