1522481547023.png
Gökova Körfezi, Marmaris, Ula, Merteşe bölgesi Bakanlar Kurulu kararı ile imara açıldı. 16 Mart’ta Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, 1’inci sit alanında 34.162 hektarlık alan, 12.544 hektar olarak belirlendi. Bu alanın 2.447 hektarı ise denizde yer aldı.

Doğa cenneti Akyaka, Turunç, Akbük gibi koyların da yer aldığı Gökova Körfezi’nde sit alanları Bakanlar Kurulu Kararı ile daraltıldı. Gökova Körfezi, Marmaris, Ula, Merteşe Bölgesi Bakanlar Kurulu kararı ile imara açıldı. 16 Mart’ta Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Akbük’ten Bördübet Koyu’nun olduğu alana kadar orman ve deniz kıyılarının yer aldığı şeritte sit alanında daraltmaya gidildi. Karara göre 1’inci sit alanında 34.162 hektarlık alan, 12.544 hektar olarak belirlendi. Bu alanın 2.447 hektarı denizde yer aldı.

2. VE 3. SİT DE DARALDI
Karardan önce 2’inci derece sit alanı bulunmazken, bu alan için 3.449 hektarı deniz için olmakla birlikte 23.530 hektarlık alan ayrıldı. Bu alan kararın ardından çadır, bungalow ve günübirlik turizm alanı olarak kullanılabilecek. 3’üncü derece doğal sit alanı olan 1.353 hektarlık alanda ise 1.994 hektarlık daraltma yapıldı. Kararın ardından bu alan konut yapımı için inşaata açılacak. Turizm ve yerleşim için istenilen faaliyet yapılabilecek. Deniz için ayrılan alana, yatların parkı için marina ve rekrasyon yapılabilecek.

BAŞKAN: DAVA AÇTIK
Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, kararla ilgili olarak Hürriyet’e şunları söyledi: “Bakanlar Kurulu, karar almadan önce bizim görüşümüzü sordu. Biz de normal şartlarda kendimizin alabileceği bir karar olmasına rağmen konuyu Meclis gündemine taşıdık. Meclis gündeminde aldığımız kararı Bakanlar Kurulu’na ilettik fakat bizim kararımızın tersine bir uygulama ile karşılaştık. Biz bu alanların imara açılması yerine lokal olmasından yanayız. Yani örneğin bir köyde ya da bir koyda imar ile ilgili bir işlem gerekiyordur, bununla ilgili karar alınabilir. Ancak, bir anda bu kadar büyük bir alan daraltmayı doğru bulmuyoruz. Meclis’ten çıkan karar da bu yöndeydi. Meclis kararına aykırı olduğu için 15 Eylül 2017’de dava açtık. Milas Ören’den başlayan Akbük ve Akyaka’ya dönen Çamlık bölgesini de içine alan bir alan söz konusu. Konunun takipçisi olacağız.”

Hürriyet

İçim yanıyor, çocukluğumun geçtiği canım cenneti cehenneme çevirmekte kararlılar. Para hırsı için yeşilimizi griye çevirecekler.
İşte memleketimden bazı fotoğraflar, belki yakın zaman da sadece fotoğraflarda kalacak..
1522481901486.png
1522481947675.png
dfadf7_c0bc9a4495f44c88a479930dd79c9871.jpg

Gezi_17_209g-500x374.jpg

Akyaka-sahili-oteller.jpg

Mugla-Akyaka_kz8hnz.jpg

20210-bulenttanriver-kusbakisi-akyaka-9281-950px.jpg

 
Çok iddialıyım. Türkiye'nin en güzel yerlerinden biridir. Bu gerçekten cinayettir. İhanettir. Nasıl kıyarlar anlamıyorum! Dünya üzerinde bizim gibi bir millet yok gerçekten.
 
Çok iddialıyım. Türkiye'nin en güzel yerlerinden biridir. Bu gerçekten cinayettir. İhanettir. Nasıl kıyarlar anlamıyorum! Dünya üzerinde bizim gibi bir millet yok gerçekten.

Vatanımı seviyorum, her şey vatan için diyenler vatanı parsel parsel satıyor, tahrip ediyorlar..

Vatan sevgisini tam olarak nasıl anlıyorlar, vatan sevgisinden kasıtları nedir.. destekçileri bu olaylara çığlıklar atıp alkış tufanları kopartırken tam olarak neyi düşünüyorlar..
 
Abv. Doğal alanları rant için mahvediyorlar. Şu güzelim cenneti beton yığınına çevirecekler. Yalamaya devam.
 
Otel yapılması, avm dikilmesi şart.Ne gerek var o kadar yeşilliğe.!!!
Bakalım şanslı kişi kim olacak ? Kimin elinde kalacak?
 
Gökova rampasından inerken o eşsiz manzara yerine betonları görmek çok üzücü olacak. Marmaris'e giderken o meşhur ağaçlı yolda durup fotoğraf çektirmeyen var mıdır ? Dünya harikası bir yeri daha iki kuruş para için mahvedecekler. Yazıklar olsun.
 
Bi ara limanda ki kayıklari açığa falan almışlardı. Güzelim manzara mis gibi doğa, sahil falan günümüz düşünülürse harbi cennet gibiydi. Tam olarak imara başlamadan son kez ziyaret etmek lazım.
Ne kadar doğru araştırmadim ama damadın satın aldığını falan duymuştum.
Yazık çok yazık.

GSCimbom Mobile App
 
Üst Alt