Google Pixel ve Pixel XL Tanıtıldı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Google Pixel ve Pixel XL Tanıtıldı!

google-pixel-tanitildi-manset_640x360.png

#madebygoogle etiketiyle öne çıkan YouTube üzerinden de canlı olarak yayınlanan Google etkinliğinde Nexus ailesine dahil olan iki yeni model gördük: Google Pixel ve Pixel XL. HTC tarafından üretilen Google Pixel ve Google Pixel XL ile birlikte Nexus markasına veda ettik.

Google Pixel özellikleri:

Google Pixel, 5.0 inç büyüklüğünde 1920x1080 piksel çözünürlüğünde, 441 ppi değerinde AMOLED ekrana sahip. Bu ekran çizilmelere karşı Corning Gorilla Glass 4 teknolojisi ile korunuyor. Ekran kasa oranı ise %69 olarak belirlenmiş.

Google Pixel, kutusundan Android 7.1 Nougat işletim sistemi ile çıkıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu telefon tüm Android güncellemelerinin anında alacak.

143.8 x 69.5 x 8.6 mm boyutlarındaki Google Pixel, 143 gram ağırlığa sahip. Google Pixel, VR desteği ile kullanıcılarına üst düzey bir sanal gerçeklik deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

2 adet 2.15 GHz hızında çalışan Kryo işlemci ve 2 adet 1.6 hızında çalışan Kryo işlemci ile çalışan toplamda 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 821 yonga setine sahip olan Google Pixel, grafik biriminde ise Adreno 530’a yer veriyor.

4 GB RAM’in yer aldığı telefon, 32 ve 128 GB dahili depolama birimi seçeneklerine sahip. MicroSD kart desteği bulunmuyor.

Google Pixel kamera özellikleri:

Google Pixel, 12.3 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 diyafram açıklığına sahip arka kameraya sahip. 1/2.3 inç sensor büyüklüğündeki ve 1.55µm piksel yoğunluğundaki bu kamera 30 FPS hızında 4K video kaydı yapabiliyor. Cihazın ön bölümünde ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 değerinde kamera yer alıyor.

Google Pixel puanı şimdiye kadar alınan en yüksek DXOMARK puanına sahip. Pixel'in DXOMARK puanı tam 89! HDR+ özelliği sayesinde üst üste pozlamada şimdiye kadarki en iyi HDR deneyimi sunuluyor.

USB-Type-C girişine sahip olan Google Pixel, cihazın arka bölümüne konumlandırılmış parmak izi okuyucusuna sahip. 2.770 mAh kapasiteli batarya ile gelen Google Pixel, 7 saatlik şarjı sadece 15 dakikada yapabiliyor.

• Ekran: 5.0 inç FHD (441ppi), AMOLED, Gorilla Glass 4
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 821
  • Bellek: 4GB LPDDR4
  • Depolama: 32GB ve 128GB
  • Kamera: 12.3MP, f/2.0, 1.55um, OIS arka, 8MP ön
  • Batarya: 2770 mAh / Hızlı Şarj
  • İşletim Sistemi: Android 7.1 Nougat
  • Boyut ve Ağırlık: 143.8 x 69.5 x 8.6 mm, 143 g

google-pixel-1-840x443.jpg

Google Pixel XL özellikleri:

Google Pixel XL, 5.5 inç büyüklüğünde 1440x2560 çözünürlüğünde 534 PPI değerinde AMOLED ekrana sahip. Bu ekran çizilmelere karşı Corning Gorilla Glass 4 ile korunuyor. Cihazın ekran kasa oranı ise %71.2. 154.7 x 75.7 x 8.6 mm boyutlarındaki Google Pixel XL 168 gram ağırlığa sahip.

Android 7.1 Nougat işletim sistemi ile kutusundan çıkan telefon, Snapdragon 821 yonga setinden ve 4 GB RAM’den gücünü alıyor. Cihazın ekran biriminde ise Adreno 530 bulunuyor.

Google Pixel XL kamera özellikleri:

Google Pixel XL, 12.3 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 diyafram açıklığına sahip arka kameraya sahip. 1/2.3 inç sensor büyüklüğündeki ve 1.55µm piksel yoğunluğundaki bu kamera 30 FPS hızında 4K video kaydı yapabiliyor. Cihazın ön bölümünde ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 değerinde kamera yer alıyor.

Siyah, mavi ve gümüş renk seçenekleri ile gelen ve 3.450 mAh kapasiteli bataryaya sahip olan Google Pixel XL, USB-Type-C portundan şarj oluyor.

• Ekran: 5.5 inç QHD (534ppi), AMOLED, Gorilla Glass 4
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 821
  • Bellek: 4GB LPDDR4
  • Depolama: 32GB ve 128GB
  • Kamera: 12.3MP, f/2.0, 1.55um, OIS arka, 8MP ön
  • Batarya: 3450 mAh / Hızlı Şarj
  • İşletim Sistemi: Android 7.1 Nougat
  • Boyut ve Ağırlık: 154.7 x 75.7 x 8.6 mm, 168 g

Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

Pixel 32GB modeli 649 dolar. Pixel XL 32GB modeli 749 dolar. (128GB modelin fiyatı açıklanmadı)

Resmi olarak açıklanan çıkış tarihi ise 20 Ekim. 13'ünde ön siparişlerin başlayacağını belirtelim.

Teknolojioku.com

S5, tikir tikir calisiyor. S4 mini vardi bundan önce, rahmetli hic dayanmazdi
Tamam, bende de S6 edge var ve yeni telefonlari takip ediyorum da bu Pixel XL cok iyi telefon aslinda, 2014 telefonlari ile kiyaslanamaz bile. Ama cirkin birsey olmus hic begenmedim. Suanda ilgimi ceken Note 7 var bir tek patlamasi beni korkutuyor :D

S4 u bende kullandim acayip kotu telefondu, habire takilirdi :S

Son düzenleme:
Tamam, bende de S6 edge var ve yeni telefonlari takip ediyorum da bu Pixel XL cok iyi telefon aslinda, 2014 telefonlari ile kiyaslanamaz bile. Ama cirkin birsey olmus hic begenmedim. Suanda ilgimi ceken Note 7 var bir tek patlamasi beni korkutuyor :D

S4 u bende kullandim acayip kotu telefondu, habire takilirdi :S

Tasarim olarak bende hic begenmedim, zaten burada pek Google telefon kullanan yok. En güncel Android versiyonlari bunlarda mevcut ama hatalari cok diyorlar, üstelik Motorola'nin bile gerisinde tasarim olarak. Samsung'un iyisine bulasan kolay kolay birakamiyor , bu da bir gercek. S3 ve S4 cok probemli iki versyiondu ama S5'le düzelttiler artik hep peynir ekmek gibi gidiyor burada. V20 hosuma gitti ama bizim buraya henüz gelmeyecek dediler.

Tasarim olarak bende hic begenmedim, zaten burada pek Google telefon kullanan yok. En güncel Android versiyonlari bunlarda mevcut ama hatalari cok diyorlar, üstelik Motorola'nin bile gerisinde tasarim olarak. Samsung'un iyisine bulasan kolay kolay birakamiyor , bu da bir gercek. S3 ve S4 cok probemli iki versyiondu ama S5'le düzelttiler artik hep peynir ekmek gibi gidiyor burada. V20 hosuma gitti ama bizim buraya henüz gelmeyecek dediler.
Burada daha yaygin bu Google cihazlari ozellikle gecen sene cikan Huawei Nexus 6P cok guzeldi bana gore. Keske onlar yapsaydi tekrar bunu ama HTC ye vermeleri iyi olmamis. Ben en iyisi Samsung dan sasmim bence.

Asistan ile yeni Pixel Launcher yakın zamanda her android telefon için kullanıma sunulur umarım. Ya da en azından Andorid One olanlara gelsin güncelleme ile :p

Üst Alt