Grandesaray Kulübün Resmi Taraftar Grubu Olmalıdır - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Grandesaray Kulübün Resmi Taraftar Grubu Olmalıdır

Bunlar mi ultrAslan´in yerini alacaklar ?

Faaliyet icinde olmak diye bir kavram vardir, bimiyorum acikcasi ultrA´nin boyutunu kavrayabilemiyor diye insanlar burada. ultrA faaliyetler icinde bulunan, dünyanin en büyük, ve iyi organize olabilen taraftar gruplarindan biridir.

Avrupa´daki duruma iyi hakim oldugum icin söylüyorum. Adamlar Allahin Oldenburg´unda veteran macinda bile tribün yapmak icin organize olabiliyor. Avrupa´da kimsenin gitmeye tenezzül etmeyecegi spor dallarinda, gidip tribün kurabilen bir organizasyon. Toplumsal faaliyetler icerisinde olan bir organizasyon, Almanya´da mülteciler icin, belirli sehirlere yardim kampanyasi olsun, hep calismalarin icinde olan insanlar.

Yani ultrAslan sadece sosyal medya üzerindeki tutumu olarak degerlendirebilecek bir organizasyon degil. Siyasi yada kulüp ile ilgili fikirleri tüm Galatasaray´lilari temsil etmiyor da olabilir, bunu zaten hic bir olusum yapamaz.

Ancak faydasiz bir organizasyon degil. Tam tersidir ki, böyle bir grubun olmasi Galatasaray icin bir avantajdir. Galatasaray´in isminin yayilmasinda katkilari oluyor, deplasmanlarda Galatasaray´in nerdeyse hic bir takimi yalniz kalmiyor, sporculara destek veriyorlar... Bunlar organize edilecek isler.

ultrAslan´i sevmeyebilirsiniz, bende taraftar gruplarina cok sicak bir insan degilim. Ancak faaliyet anlaminda, ultrAslan´in yapabildiklerini yapmak cok zordur. Keske ultrAslan gibi faaliyetler yapabilen, kulübe her bir yerde ulasabilen baska gruplarda olsa, ama bu boyutta yok....

Yani bu sosyal medyada Twitt atmaya benzemez, bir taraftar grubu olabilmen icin, faaliyet icinde bulunman lazim. Atilimci olacaksin, cesur olacaksin.

Elbette ki ultrA´nin icinde para cuvallayan insanlar vardir, o tip insanlarin olmadigi yerde, büyüme de olmaz zaten. Ama ultrA´nin yaptigi bu isler, para verip, yaptiramayacagin islerdir.

Resmi taraftar grubu bizim ulkemizde cok sacma, cunku hepsi yonetimin yalakalari oluyorlar. Oyle Hollanda da, Almanya da oldugu gibi degil yani orada gerektiginde yonetimi sert bir dille elestirebiliyorlar hatta gerektiginde yonetim ve futbolcular ile toplanti bile yapiliyor zaman zaman.

Boyle bir mentalite bizim taraftarlarda olmadigi icin (genel olarak Turk insaninda yok) bu tur seyler uymuyor bize..

Yok, ama ismi ile cismi ile ortada olmayan bir hesap oldugunu vurguladim.

Kendi taraftarına saldıran taraftar grubuna sempati duymana şaşırdım. Ultraslan 2008 yılında Alpaslan Dikmen'in ölümüyle yönetimlere hizmet etmeyi ve bedava bilet kapabilmeyi ilke edinmiştir. Geçmişte yapılan koreografiler vs hep gurur duyduk ama artık UA ile aynı çizgide olmadığımızı düşünüyorum. Kulübün burnu b.ktan çıkmadığı şu dönemde bile ne bir eleştiri var ne de protesto. Neyse. Herkesin görüşüne saygım var, topyekün doğru olamaz herşey. Senin ismi cismi belli olmayan dediğin hesap fiili olarak ortaya çıkarsa savunduğun UA yine kendi taraftarına saldırmaktan geri kalmaz diye düşünüyorum.

Kendi taraftarına saldıran taraftar grubuna sempati duymana şaşırdım. Ultraslan 2008 yılında Alpaslan Dikmen'in ölümüyle yönetimlere hizmet etmeyi ve bedava bilet kapabilmeyi ilke edinmiştir. Geçmişte yapılan koreografiler vs hep gurur duyduk ama artık UA ile aynı çizgide olmadığımızı düşünüyorum. Kulübün burnu b.ktan çıkmadığı şu dönemde bile ne bir eleştiri var ne de protesto. Neyse. Herkesin görüşüne saygım var, topyekün doğru olamaz herşey. Senin ismi cismi belli olmayan dediğin hesap fiili olarak ortaya çıkarsa savunduğun UA yine kendi taraftarına saldırmaktan geri kalmaz diye düşünüyorum.

Hersey cocuk gibi siyah, yada beyaz olarak degerlendirebilecek bir olay degil benim gözümde. Hic bir taraftar grubuna da sempati, yada antipati beslemiyorum. bu gibi ultra gruplarinda kavgayi arayan, bela arayan insanlar da cok oldugu icin, etik anlamda cok güzel bir örnek olarak görmüyorum... Bunlar ama hep ayri konular...

Mantik cercevesi icerisinde, getiris, ve götürüs anlaminda yaparim degerlendirmelerimi. Ben ultrAslan´in idaelini, yada ideolojisini hic sevmesem bile, adamlarin ne getirdigine de bakarim.
ultrA´nin yaptigi organizasyon ve faaliyetleri yapan baska bir taraftar grubu var mi ? Koreagrafi olsun, benim verdigim örenkler olsun, adamlarin bir cok faaliyeti var. Ve yaptigi isleri de, hak vermek lazim ki, iyi yapiyorlar. Diyelim ki ben Adem Cakar ciktim, ultrA grubunu oltadan kaldirdim, öyle bir gücüm var. Sonra bilmem Manheim´da bir tekerliki sandalye macinda, tribünlerde taraftar olmayinca, ne düsünecem ?

Grandesaray örneginde demek istedigim de, öncelik ile cesur olman gerekiyor. Galatasaray´in siyasi ideolojilere dahi sahip, bir cok kücük taraftar olusumu var bildigim. Bunlarda ismi ile cismi ile ortada olan insanlar.

Grandesaray ise sadece bir sosyal medya hesabi. Bunlar nasil Taraftar grubu olacak ?

Son düzenleme:
Hersey cocuk gibi siyah, yada beyaz olarak degerlendirebilecek bir olay degil benim gözümde. Hic bir taraftar grubuna da sempati, yada antipati beslemiyorum. bu gibi ultra gruplarinda kavgayi arayan, bela arayan insanlar da cok oldugu icin, etik anlamda cok güzel bir örnek olarak görmüyorum... Bunlar ama hep ayri konular...

Mantik cercevesi icerisinde, getiris, ve götürüs anlaminda yaparim degerlendirmelerimi. Ben ultrAslan´in idaelini, yada ideolojisini hic sevmesem bile, adamlarin ne getirdigine de bakarim.
ultrA´nin yaptigi organizasyon ve faaliyetleri yapan baska bir taraftar grubu var mi ?

Grandesaray örneginde demek istedigim de, öncelik ile cesur olman gerekiyor. Galatasaray´in siyasi ideolojilere dahi sahip, bir cok kücük taraftar olusumu var bildigim. Bunlarda ismi ile cismi ile ortada olan insanlar.

Grandesaray ise sadece bir sosyal medya hesabi. Bunlar nasil Taraftar grubu olacak ?

Her şeyde olmasa bile bazı konular siyah ve beyazdan ibarettir sadece.

Üst Alt