gsc forum rezilleri - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

gsc forum rezilleri

Türkiye ne ki ulan. Galatasaray ney ki de Ünal Aysal gibi bir adam beğenilmiyor? Bu adamdan önce ve sonra ne türlü "süper" başkanlar tanıyorsunuz ki adamı utamasanız hain ilan edeceksiniz.

Galatasaray ortada Türkiye ortada. Aysal dan Süren den iyisi çıksın amenna ama bu adamlar son 20 yılın en iyisi belki 30-40 yıl da olabilir yaşım yetmediği için Süren den öncesine birşey diyemem.

Iyice boku çıktı bu işin. Adam gelirken "başarı, başarı, başarı" dedi ve net bir şekilde de kulübü battığı dipten zirveye taşıdı.

Bu mesajıma katılmayan varsa da çok da şeyimde yani.

Hayal dünyası Türkiye de yaşıyoruz unutmayın. Bu kulübün Aysal veya Süren den iyi başkan görebileceğine zerre inanmıyorum, siz inanıyorsanız bu hayatta başarılar dilerim çünkü işiniz zor. Kulüp şakşakçı üyeler ile dolu, Dursun gibi şerefsiz yalancı biri var başımızda hâlâ Aysal tartışması yapıyorsunuz.

Aysalınıza da Teriminize de Dursununuza da lanet olsun.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

Son düzenleme:
Türkiye ne ki ulan. Galatasaray ney ki de Ünal Aysal gibi bir adam beğenilmiyor? Bu adamdan önce ve sonra ne türlü "süper" başkanlar tanıyorsunuz ki adamı utamasanız hain ilan edeceksiniz.

Galatasaray ortada Türkiye ortada. Aysal dan Süren den iyisi çıksın amenna ama bu adamlar son 20 yılın en iyisi belki 30-40 yıl da olabilir yaşım yetmediği için Süren den öncesine birşey diyemem.

Iyice boku çıktı bu işin. Adam gelirken "başarı, başarı, başarı" dedi ve net bir şekilde de kulübü battığı dipten zirveye taşıdı.

Hayal dünyası Türkiye de yaşıyoruz unutmayın. Bu kulübün Aysal veya Süren den iyi başkan görebileceğine zerre inanmıyorum, siz inanıyorsanız bu hayatta başarılar dilerim çünkü işiniz zor. Kulüp şakşakçı üyeler ile dolu, Dursun gibi şerefsiz yalancı biri var başımızda hâlâ Aysal tartışması yapıyorsunuz.

çapsız
başkanlarınla
hocamı
bir
tutma
dayak
yicen
yoksa

Tursun şu forumdan bile zamanında bu kadar oy almış.Şimdi biz gene kurula ne diyelim ? Neyse ki ben oy hakkımı ahmet özdoğandan yana kullanmışım. :D :hat:
Forum ile Genel kurulun arasında bir fark var, oda forum başkan adayları hakkında basından ufak tefek bilgiler edinebiliyor ama bu adamlar bildiğim kadarıyla Genel Kurula kendilerini anlatmak zorundalar seçim öncesi.

varsayımlarla iş yapma böyle bir mantık yok. terim olsada aysel olmazdı ozaman böyle bir mantıkmı var gerzekce
Süren Fatih hocada ısrar etmeseydi, Hoca bırakıyordu, bu varsayım değil bilinen bir gerçek. Geçen gün Fatih isimli bir renktaş ile de yazdım bu konuda, Türkiye'de teknik direktörler değil, başkan ve kurdukları güçlü yönetimler başarıyı getiriyor. Örnek mi istiyorsun, Süren - Terim başarı, Canaydın - Terim başarısız ve Aysal - Terim güçlü yönetim ile başarı.

Son düzenleme:
bu anketi şimdi bahsi geçince hatırladım.. pas geçmiştim..

görünen o ki herkes havuz medyasının kendi adamları olan dursun'u pompalamasına tav olmuş..

o günlerde de diyordum: "nerden çıktı ulan bu dursun da, bir anda çok büyük adaymış gibi PR çalışması yapıldı"..

halkımız tv de ne görse gerçek kabul ettiği için anketteki sonuç normal..

Son düzenleme:
hayatta buna benzer bir çok nüans var. birçok insanın hayatında kırılma anları var bu herkes için geçerli birşey anlayabilirmisin bilmiyorum da bu böyle
Öylesi veya böylesi, o durum sadece Terim için değil Galatasaray için kırılma noktası ama olaya nasıl hangi açıdan bakarsan bak, gerçek değişmez. Süren ve Aysal gibi başkanlar ve onların altında çalışan güçlü yönetimler olmadıkça Türkiye'de başarılı olamazsın. Ülkemizde malesef sporda bile, özellikle futbolda, saha içi kadar saha dışındada güçlü olacaksın.

Dursunun secilecegi belliydi, bunu ozaman da konustuk zaten bol bol. Oy kullanmamamin sebebi ise, kaida deger bir aday göremedigimdendi. Hic bir tanesi somut ve teknik bir konusma yapmadi, bir cözüm önerisi sunmadi. Bunu zaten TV önünde taraftarin anlayacagi sekilde, eveleyip, gevelemeden anlatan tek kisi Adnan Öztürk´dü... Onun aday olmamasi da, tablonun vahametini gösteriyor. Yani cözümü uygulamak, anlatmak kadar basit degil demekki.

58621c95f0dc1e1fa05fa39b.jpg

1 kare, 2 pis herif

Ünal Aysal ney ki ? Kimmis Ünal Aysal ? Türkiye´den aldigi elektrik ihaleleri ile servetine servet katmis bir zat. Türk milletinin astronomik elektrik faturalarini cukkalamis adami tepemize cikardiniz. Yerli kelemesi, ve yerli olana karsi dursun ile sivrilen bir kardesimizsin Can. Diyorsun ki, bizim Türk futbolu olarak sahip oldugumuz sistemimiz bu "yerli" futbolculari zengin etti tepemize cikardi... Peki o vakit "yerli elektrik" supporten edecegiz diye, bu devlet bu adamdan kac kat pahali elektrik satin alip, servetinin bu seviyeye gelmesini sagladigini, bilmezmisin ?

Türk devleti ve zamaninda yaptigi o elektrik ihalesi olmasa, asla Türkiye´de forbes de ilk 100´e bile giremezdi. Ünal diye göklere cikardigin zat, sistemin yerli üretimi desteklemek "bahanesi" ile zengin ettigi bir adam. Yani sistemin zengin ettigi bir "yerli", senin burada düsman olarak sundugun profilde bir insan aslinda.

Sorgulayici bir yaklisim olan herkes, Türkiye gibi devletlerde bu isleri rahmani ve "masum" bir sekilde yürümedigini bilir.

Ve bunlar da is adamlik meseleleri. Bu adam sportif acindan kim ki, Galatasaray acisindan kaale alinacak bir zat olsun ? Zengin olmasi disinda, hic bir esprisi yok. Bari kulübe maddi katkisi olsa, sizleri anlarim gercekten. Ama o da yok.

Son düzenleme:
Öylesi veya böylesi, o durum sadece Terim için değil Galatasaray için kırılma noktası ama olaya nasıl hangi açıdan bakarsan bak, gerçek değişmez. Süren ve Aysal gibi başkanlar ve onların altında çalışan güçlü yönetimler olmadıkça Türkiye'de başarılı olamazsın. Ülkemizde malesef sporda bile, özellikle futbolda, saha içi kadar saha dışındada güçlü olacaksın.

Aziz Yildirim´dan güclü bir baskan mi gördü bu ülke ? Bak bakayim 20 yillik tablosuna... Tam tersi, dominant ve isteklerini capsiz yöneticileri dikte edebilen, spor merkezli bir yönetimi tesvik edebilen, teknik ekipler getirmistir her daim bu degisimleri.

Ve sunu da yazayim. Süren´in neresi güclüydü ? Basarili bir dönemin baskani oldugu icin, adama güclü diyorsunuz. Canaydin maddi anlamda cok daha yüklü bir adamdi. Süren döneminde, Cem Uzan´in kesesinden yasadik.

Terim´in ikinci dönemi kendi basarisizliklari..
arti cok farkli circumstancesler hakim. 90´larda Türkiye´nin gelmis gecmis en yetenekli grubu yetistirildi. Bunlari daha cok genc yasta Milli takim alt grup bazinda toplayan ve futbola sunan terimdi, bu oyuncularin coguna da galatasarayda toplamayi bildi. Terim Galatasaray´in Milli takimda lobby si idi. Sonra arkadan gelen böyle bir grup bir daha yetistiremedi.

1996´da bu oyuncularin en verimli dönemiydi...

2003´ler artik bu oyuncu grubunun pilleri bitmeye baslayan bir dönem...

1996´da 0 borc ile birakilan bir kulüp vardi....

2003´lerde tüm oyuncularimizi satmaya mecbur kaldigimiz, borsada meze oldugumuz bir durumdaydik....

Yani 2003´de hem Terim sportif acidan basarisiz, hemde circumstancesler cok daha degisik. Cok daha zor...

Kulübün genel durumu, bana göre baskanlardan cok daha önemli. Ve ALp Yalman´dan beri bu kulübü mali acidan adam gibi yönetebilen hic kimse gelmedi. Bunun bir sorumlusu da, Baskanlari sportif acidan hyper önemli zannedip, basimizin üzerine cikaran bu düsünce tarzi.

Son düzenleme:
Üst Alt