GSCimbom Dershanesi


Cevap: GSCimbom DershanesiÇoook yerinde bir konu olmuş, teşekkürler.. Şimdi gençler mesleki açık öğretim lisesinde okuyorum seneye son senem muhasebe okuyorum fakat üni. istiyorum hangi dershaneleri önerirsiniz meslek lisesi grupları oluşturanlar varmış vs.. bu arada Bursa'da yaşıyorum
 
Cevap: GSCimbom DershanesiÇoook yerinde bir konu olmuş, teşekkürler.. Şimdi gençler mesleki açık öğretim lisesinde okuyorum seneye son senem muhasebe okuyorum fakat üni. istiyorum hangi dershaneleri önerirsiniz meslek lisesi grupları oluşturanlar varmış vs.. bu arada Bursa'da yaşıyorumBen bu yıl Makü Muhasebe bitiriyorum Hanife. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olabilmen için gerekli olan 4 yıllık Muhasebe, İşletme, İktisat, Bankacılık vs kısacası İktisadi ve İdari Bilimler bölümlerinin birinden Lisans diplomasına sahip olmalısın.Bunun içinde 2 yolun var. Ya 2 yıllık MYO Muhasebe ve eş değer bölümlerden birinde okuyup ister DGS ister Açık Öğretim ile 4 yıllığa tamamlarsın ya da söylediğim gibi direk Lisans okursun.Ardından olan kısım şimdilik ihtiyacın olmaz ama bilgin olsun diye söyleyeyim. Lisans Diplomasını aldıktan sonra Mali Müşavirlik staj başlatma sınavına giriyorsun. Sınavı kazanman halinde 3 yıl bir mali müşavir yanında staj yapıyorsun ve 3 yılın sonunda 7 ayrı dersten sınava giriyorsun bu dersleri verdiğin zaman SMMM ünvanını kazanıyorsun.Dershane tercihinde yardımcı olamam ama Mesleki gruplara katılmanı tavsiye etmem..
 
Cevap: GSCimbom DershanesiBen de bir menajer olarak tecrübemi paylasabilirim ? Oyuncu nasil transfer edilir, hangi pazar yükseliste, bir oyuncu nasil ikna edilir, teknik diretktörle nasil iliski kurulur gibi sorulari sormaktan çekinmeyin. Menajerlik okuluna gitmek istiyorsaniz yardimci olabilirim ayrica.
 
Cevap: GSCimbom DershanesiTercihlerden sonra arkadaşlardan müjdeli haberler bekliyoruz.Kazanılan yerleri paylaşalım forumdan yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkacaktır..Aynı zamanda tercihlerin son hali konusunda da fikir alabilirsiniz..
 
Cevap: GSCimbom DershanesiTebrik ederiz arkadaşlar..Eminim gittiğiniz heryerde forumumuzdan renkdaşlar vardır ve buradan her türlü soru sorabilirsiniz. Yurt, ev, okul, kayıt, eğitim durumları vs vs..
 
Cevap: GSCimbom DershanesiAçıköğretim kayıtları bitti, Üniversitelerde ara sınavlar bitti, liselerde sınavlar bitti, KPSS geçti kimse yazmamış buraya üyelerimzin hepsi mi iş güç sahibi arkadaşlar :)
 
Cevap: GSCimbom DershanesiGerek kayıt dönemlerinde gerek sınav öncesi sonralarında öğrenci renkdaşların buradan yararlanmaması dikkatimi çekti.Oysa ki hiçbir LYS öğrencisi tercih kağıdına yazılan bölümlerin yılda kaç mezun verdiğini, yılda kaç istihdam sağlandığı, ne kadar açık veya fazla olduğunu, gelir imkanları, terfi imkanları hakkında hiçbir bilgisi yok. Halen sırf 4 yıllık olduğu için mezun olunca %100 iş imkanı varmış gibi arkeoloji, antropoloji falan yazan kardeşlerimiz var. Halbuki bu forumda tüm meslek gruplarından dünyanın dört bir yanından taraftar var.Bu konuda bir kez daha dikkat çekmek istiyorum. 3 kişi bile burada bilgi edinmek istese bu yardımcı olanları sevindirir.
 
Cevap: GSCimbom DershanesiKocaeli Üniversitesi Gemi Makinaları 2 yıllık mezunuyum. Bu sene YGS sınavına girdim 140 barajını geçtim. Açıköğretim işletme düşünüyorum. Fakat bana akıl veren bazı kişileri dinleseydim. Açıköğretime YGS puanıyla girecektim ve 4 yıllığa tamamlama gibi bir şansım olmayacaktı. AÖF aradım ve durumu anlattım ne yapmam gerekiyor diye. Bana söylenen sınava bile girmeme gerek yokmuş. Direk geçiş hakkımı kullanacakmışım. Ekim ayında kayıt dönemi açıldığında direk gidip kayıt olabiliyormuşum.
 
Üst Alt