GSCimbom'a Elveda - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSCimbom'a Elveda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: GSCimbom'a Elveda

:akansular:

yazmış mı bunu gerçekten...

Aşağıdaki diyalog geçti.

Sen neden bu forumun en sevilmeyen adamısın bunu düşündün mü hiç? Hayır ben sevmiyorum demiyorum, sadece görünen o. Merak ettiğim için soruyorum.

Doğru söyleyen 9 köyden kovulur.

Diyosun. Sen kendini ne sanıyosun, herşeyin doğrusunu sen mi biliyosun? Ne biçim bişeysin bilmiyorum ki. Sana sabah öğle akşam dayak atsalar az.

Tanrıyım ben. Her şeyi bilirim.

:D:D Sana adresimi vereyim gel benim yanıma, senin ne olduğunu sana göstereyim:)

Olm burdan bütün foruma sesleniyorum; lan guylar ya siz biraz salaksınız yada ben. Bu SST bariz çok akıllı bir adam fakat inceden trolluk yapıyor bazen de ciddiye alındıgını hisettiği an biraz dalga geçmek için olayı abartıyor o kadar. Yada ben yanılıyorum, bu SST komple salak :(

Olm burdan bütün foruma sesleniyorum; lan guylar ya siz biraz salaksınız yada ben. Bu SST bariz çok akıllı bir adam fakat inceden trolluk yapıyor bazen de ciddiye alındıgını hisettiği an biraz dalga geçmek için olayı abartıyor o kadar. Yada ben yanılıyorum, bu SST komple salak :(

Çok ciddiye aldık,onun için büyük bir ceza verdik:asd:

Adamın amacı trollük yapıp ilgi çekmek ekşide de owencan var aynısının tıpkısı

Şaka maka eski Türkçe konuşuyorlar sanki;

[video=youtube;yPsUxLLeV1E]https://www.youtube.com/watch?v=yPsUxLLeV1E[/video]

Nogay Türk'ü olabilirler. Espriden ilginç bir detaya gidiyoruz. :)

Tuvanlarmış.Throat Singing diye aratınca baya çıkıyor

[video=youtube;DY1pcEtHI_w]https://www.youtube.com/watch?v=DY1pcEtHI_w[/video]

Tuvanlarmış.Throat Singing diye aratınca baya çıkıyor

[video=youtube;DY1pcEtHI_w]https://www.youtube.com/watch?v=DY1pcEtHI_w[/video]

Tofalar eski literatürde Karagaslar olarak da bilinirler. Tofalar'a, To'fa,Topa, Toha adları da söylenegelmiştir. Sibirya'nın İrkutsk Oblastı'nda yaşayan Türk halkıdır. Sibirya Türkleri arasında sayılır.Köken, dil ve kültürleri Tuva'nın doğusu ile benzemektedir. Çok eskiden Tuvadan ayrılmış Tuba Türkleri sanılmaktadır. Bilindiği üzere Türk dilinde f harfi kullanılmamaktadır. Bu yüzden bu ad yabancı olanlar tarafından söylenmiş ve Toba kelimesinden bozmadır.

Ekim Devriminden önce Tofalar göçebe halklardandır ve devrim sonrası Sovyet hükümeti tarafından yerleşim alanları değiştirildi. Genç Tofalar Sovyet okullarında eğitim görüp Rusça öğrendiler ve kültürel gelenekleri yasaklandı. 2002 nüfus sayımına göre Rusya'da 837 Tofalar bulunmaktadır.

Kıl payı kaçırmışız. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt