GSS Borçları Siliniyor! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSS Borçları Siliniyor!

gelir testi yaptırdıysan eğer sıfırlanmıyor abi, 53 liradan yeniden hesaplanacak ve gecikme bedelleri falan düşecek.

gelir testi yaptırmadıysan eğer komple sıfırlayacaklar.
Gelir testi yaptırdım mı hatırlamıyorum. Bunu nereden sorgulayabilirim acaba?

Edit: Yaptırmışım :38573: e-Devlet üzerinden gelir testine tabi olanlar diye geçiyor şimdi gördüm.

Son düzenleme:
Bencede ödemeyin devlet burada milletten ne koparırsam kârdır düşüncesi var ödemeyenlerin ki de tekrar affediliyor olanlar da ödeyenlere oluyor

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gelir testi yaptırdıysan eğer sıfırlanmıyor abi, 53 liradan yeniden hesaplanacak ve gecikme bedelleri falan düşecek.

Gelir testi yaptirmak icin milleti tesvik ettiler zamaninda.Bende gittim yaptirdim mal gibi ,borcum daha da arttı gelir seviyem yuksekmis o gun ogrendim bende zengin oldugumu.

Gelir testinde yoksul çıkmanın şartlarını biraz daha yumuşatmaları ve geri kalan herkese 53 lira yapmaları halinde fena uygulama değil aslında. Yalnız Sigorta kapsamını gün geçtikçe daraltmak yerine biraz daha genişletmeleri gerekiyor, ha tabi bir de özel sigortalı insanlara GSS dayatılması tam bir saçmalık; adam neden özel sigortalıyken bir de GSS'ye para versin değil mi ama... Bu gibi saçmalıkların önünü almak içinde uygulamanın isteğe bağlı olması gerekiyor.

Sigortasız gezmek pek akıl mantık işi değil açıkçası, ne zaman ne olacağı belli olmuyor çünkü.

Bunları ideal anlamında yazmadım yanlış anlaşılmasın, Türkiye'deki genel duruma göre iyi olur diye yazdım yoksa şahsi görüşüme göre sağlık ve eğitim tamamen ücretsiz olmalı.

Gelir testi yaptirmak icin milleti tesvik ettiler zamaninda.Bende gittim yaptirdim mal gibi ,borcum daha da arttı gelir seviyem yuksekmis o gun ogrendim bende zengin oldugumu.

Bende yaptırıyordum az kalsın ama o imzala diye verdikleri kağıtları biraz okuduktan sonra vazgeçtim ve imza atmadım. Kim bilir senin kafa nerelerdeydi o esnada, tahminim var aslında ama yazmayacağım. :D

1800 TL borcum vardı.geçtiğimiz sene taksitlendirdim ve 2300 TL olarak ödüyorum iki ayda bir.Memleketin enayisim yemin ediyorum Allah belalarını versin şerefsizler

Herhangi bir yerde çalışanların sağlık güvencesi gss den ssk ya veya emekli sandığına geçirilmiyor mu? Borç devam mı ediyor?

-Tapatalk-

bunca insana gelir testi dayattılar ve ödeyenler oldu hatta bunun için kuyruklar oluştu şimdi bu testi yaptıranlar devlet nezdinde enayi mi oluyor

bunca insana gelir testi dayattılar ve ödeyenler oldu hatta bunun için kuyruklar oluştu şimdi bu testi yaptıranlar devlet nezdinde enayi mi oluyor

öyle oluyor biraz heis, çok iyi hatırlıyorum bu iş ilk çıktığında haberlerden açıklamalar yapılıyordu, gelir testi yaptırmayanlara en yüksek bedelden sigorta yapılacak diye. Dediğin gibi milleti dizdiler kuyruğa yaptırdılar gelir testini, şimdi gelir testi yaptırmayanların borçlarını sıfırlıyorlar, gelir testi yapanların da faizlerini siliyorlar.

Üst Alt