Guardiola, Tarihin En İyisi Olmaya Yaklaşan Haaland'a Büyük Ayıp Etti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Guardiola, Tarihin En İyisi Olmaya Yaklaşan Haaland'a Büyük Ayıp Etti

1678880302669.png

Manchester City'nin Teknik Direktörü Josep Guardiola, Erling Haaland'ı tarihin en iyisi olmaya yaklaşmışken oyundan çıkarmasıyla gündeme damga vurdu.

57 DAKİKADA BAŞARDI
UEFA Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu rövanş maçında Leipzig'e 57 dakikada 5 gol atan Haaland, Messi'nin bir maçta en çok gol atan oyuncu rekorunu egale etti. Ancak 63. dakikada oyundan alınınca bu rekorun tek sahibi olma şansını kaybetti.

Manchester City teknik direktörü Pep Guardiola, Haaland'ı rekoru kırmadan neden oyundan erken aldığını açıkladı: "22 yaşında bunu başarırsa hayat sıkıcı olur. Artık üzerinde çalışacağı bir hedefi daha vardır. Hayır şaka yapıyorum, maç o an bittiği için onu kenara çektim. Ne söylemeliyim? Sorun şu ki, iki üç gol atmadığı anda eleştiriliyor. Bugün 30 ila 35 topa temastan beşini gol yaptı. İstediğimiz bu ama kolay değil. Geçen hafta Leipzig'e karşı Haaland gol atamadı. Çok fazla top olmayınca gol atmak zor. Bazen yeterince hareket etmediği için o oluyor ama bazen de geçen hafta Leipzig'e karşı olduğu gibi bizim de hatamız var."

MESSI'Yİ ÖVMÜŞTÜ
Guardiola, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada Messi ile hiçbir futbolcunun kıyaslanamayacağını söylemişti. Guardiola, "Haaland'ın bu başarıları yapmak için takım arkadaşlarına ihtiyacı var. Ama Messi her şeyi tek başına yapabilir" ifadelerini kullanmıştı.

GUARDIOLA HEDEFTE
Eski öğrencisi Messi'ye her defasında hayranlığını dile getiren Guardiola'nın Haaland'a karşı takındığı tavır ve yaptığı açıklamalar, antipati kazanmasını sağladı.

daha once de boyle goller atinca oyundan almisti ilk degil. adam biz izleyiciler gibi dusunmuyor herife bi sey olsa pl de cl de gidebilir

Messi bana göre ve bir çoklarına göre zaten en iyisi. Goatın böyle ucuz kollanmalara ihtiyacı yok bıraksaydın yarım saat daha izleseydik rekoru kırsa Messi kötü mü olacaktı veya Messi'yi en iyi kabul edenler rekor onda olduğu için mi kabul ediyor. Haaland ne yapsa ne söylese haklı.

Üst Alt