Gümüşdağ: "Aziz Yıldırım, yayıncı kuruluşa ve TFF'ye teşekkür etmeli" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gümüşdağ: "Aziz Yıldırım, yayıncı kuruluşa ve TFF'ye teşekkür etmeli"

gokselgumusdag_081116.jpg

Medipol Başakşehir Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, NTV ve NTV Spor ortak yayınında gündemle ilgili soruları yanıtladı.

Adebayor yorumu

"Adebayor, Abdullah hocanın takibinde olan bir oyuncuydu. Çok önemli bir kariyere sahip. Geçen seneki şartlar bize uymadı. Kendisi ile sıkı bir kontrat yürüttüler iki asbaşkan. Bugün saat 07.00'de İstanbul'a geldi. Çikalleshi'yi kiraya verdik Akhisar'a. Adebayor'u renklerimize kattık. İçerideki dengeleri tutan bir takımız. 1.5 yıllık anlaşma yaptık. Çok pozitif birisi. Takıma çok fayda sağlayacağına inanıyorum. Biz gerçekten sempati ve sevgiyi kazanan bir kulüp olduk. Başakşehir de bizi sahiplendi. İnanılmaz bir sevgi atmosferi oluştu. Başakşehir taraftarlarına hayırlı olsun diyorum. Bursaspor maçında 3 bin 300 civarında taraftar vardı. İlçede aidiyet duygusu oluştu. Çok üst düzey bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. Formayı kim hak ederse o alacaktır. Mustafa Pektemek, Mehmet Batdal ve şimdi de Adebayor. İnşallah hayırlı olur."

İktidarın takımı mı?

Göksel Gümüşdağ, kendisine yöneltilen "İktidarın takımı olduğunuz doğru mu?" sorusuna, "Cumhurbaşkanımızla anılmak hoşumuza gidiyor. Biz böyle anılmaktan mutluluk duyarız. Sayın Cumhurbaşkanımız bizim takımın formasını giydi. 12 numarayı giymişti. Biz o formayı emekli ettik" cevabını verdi.

Şampiyonluk yorumu

Takımımızın değeri 70 milyon TL civarında. Bir takımın doğru yönetildiği sürece ayakta kalması çok mümkün. Mütevazı bütçelerle büyük başarılar elde ettik. Bu yıl ilk 3'ün içinde yer almak istiyoruz. 30. haftadan sonra nerede olacağımızı göreceğiz. Önümüzde daha 15 hafta var. Biz hedeften şaşmış değiliz. Herkesin gönlünde şampiyonluk var. Biz bu hedefi kovalayacağız.

Yayın ihalesi hakkında konuştu

Kulüpler Birliği Vakfı hiç olmadığı kadar birlik ve beraberlik içinde. Deplasman yasağını kaldırdık. Yayın ihalesine bunların hepsinin faydası var. Bunların hepsinin marka değerine faydası var. Bir ihale için yaşanabilen tüm olumsuzluklar yaşandı. Bunlara rağmen KDV dahil 600 milyon dolara geldi. Bu rakam çok yüksek bir rakam. Bu rakam bugünün şartlarında mucizedir. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım haksızlık yapmamalı. Yayıncı kuruluşa ve TFF'ye teşekkür etmeli. Bizim işimiz tek taraflı değilki. Dolayısıyla bu yayın ihalesi Türk futbolu için bir devrim niteliğindedir. Kimsenin hafife almasına müsaade etmem. 1 kulübün imza atmamasından dolayı yayın ihalesi iptal olmaz. Yayın ihalesinde Fenerbahçe her toplantıda temsil edildi. İhale bitti, imzalar atıldı, biz kulüpler olarak muvafakatname verdik. Bunda sorun olmamalı. Aziz Bey beğenmiyorsai madem öyle ihaleye katılsaydı, teklif yapıp kendisi alsaydı.

"Aziz Yıldırım imzalamazsa ne olur?" sorusuna da Göksel Gümüşdağ, "Hiçbir şey olmaz. 17 kulüp imzalıyor zaten. Hukuki süreç başlar" diye cevap verdi.

Video hakem uygulaması

"Hakemlerin kaptanlar ile bir araya gelmesi gibi konuları konuştuk. Van Basten bunla ilgili çalışıyor. Sadece bir oyuncu hakemin yanına gitsin. İki takım kaptanın bir olayda hakemin yanına gidiyor oluşu daha mantıklı. Video hakemliğini bir yıldır hiç dilimden düşürmedim. Yıldırım bey şuan bunu destekliyor. Baktığımzıda aritmetiğin zor olduğu şampiyonluğun, küme düşmenin bu kadar küçük ayrıntıya gerek duyduğu ortamda teknolojiye hayır diyemeyiz. İnfantino ile görüştüğümüzde de bundan yana olduğunu söylemişti. Şimdi FIFA'da bunla ilgili çalışma yapıyor.

Kulaktan yayınla hakeme 'gol temiz' deme sisteminin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Basketboldaki televizyondan izleyip karar vermede oyun çok duruyor. 8 saniyede verilecek bir karar videohakem sistemi olmazsa olmazımız. 13 ülkede deneniyor. İtalya'da son maçlar hep denendi. Biz Kulüler Birliği olarak 2017-2018 sezonunda kulanılmasını istiyoruz. Tüm kulüplerin bunda mutabık olduğunu söyleyebilirim.

TFF'de FETÖ çalışması

Bizim özellikle Federasyon yapısıya FETÖ ile ilgili gerekli müdahaleler yapıldı. Federasyondan uzaklaştırılanlar var. TFF bu çalışma halinde. Tamamen bitti diyemeyiz. Bir çalışma yapılıyor.

TFF başkanlığına aday olacak mı?

Ben zaten Kulüpler Birliği başkanıyım, Başakşehir başkanıyım, sanayiciyim. Yani benim koltuğumun altında çok karpuz var. Benim de aklımda böyle bir düşünce yok. Rıdvan Beyin futbol adamı olarak TFF başkanlığına aday olmayı düşünmesinde doğal olmayan bir durum yok. Başakşehir kulübü olarak gündemimizde seçim yok. Yıldırım Beyin arkasında durduğumuzu söyleyebilirim. Ben kulüp başkanı olarak oyumu Yıldırım Beye vermekte devam edeceğim. Kulüpler Birliği'nde uzun süreler kalmayı düşünmüyorum. Video hakemliği tamamladığımızda yeni arkadaşımızın devam etmesini isterim.

Futbolcu anlaşmaları

Yerli oyuncularla yapılan anlaşmaların euro veya dolara bağlı olmasını kabul edemiyorum. Ama yabancı oyuncular ile ilgili bir çalışma yapılır. Ben yabancı oyuncularımla konuştum, maaşlarını TL'ye geçirdik.

Emre'nin Arda-Terim krizine dahli

Arda noktasında ilk desteği veren benim. Arda'nın arkasındayız demiştim. Arda Turan, Fatih Terim ile uzun yıllar çalıştı. Baba-oğul ilişkisi var. Kendi aralarında çözebilirlerdi ama araya giren çok kişi oldu. Emre Belözoğlu'nda akil bir duruş başladı. Son 1,5 yıldır bize geldiğinden beri. Emre'nin Arda ile konuşması ve bu işin hallolmasından dolayı mutluyum. Bu görüşmeden haberim vardı. Daha öncesi Fatih Terim ile ben görüşmüştüm. Emre'nin takımın ağabeyi olarak bu hareketi yapması doğru oldu.

ajansspor

Son düzenleme:
resmen itiraf etmiş iktidarın takımı olduğunu bu ülkede artık herşey serbest tabi yandaşsan, mualefet hakkın yok hiçbirşey yok

aziz harbi türk futbolunun kurtarıcısı olarak görüyor kendini ihaleye fesat karıştıramazsınız diye bağırdı göksele :D rte bakalım ne zaman azize el atacak

1 Haziran 2017de yürürlüğe girecek olan anlaşma için neden 6-7 ay öncesinin kur farkı üzerinden anlaşma yapılıyor çok saçma. Aziz Yıldırım bu konuda haklı

17 kulüp destekleyip sadece azizin karşı çıkması rezalet bi durum.başgan bu konuda sonuna kadar haklı ama kim karşı gelse ayağını kaydırırlar kimsenin götü yemiyor

tapa
a
l
k

Üst Alt