Güntekin Onay : Beşiktaş'ın Hakkı Yeniyor - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Güntekin Onay : Beşiktaş'ın Hakkı Yeniyor

Cevap: Güntekin Onay : Beşiktaş'ın Hakkı Yeniyor

Galatasaray'ın bu sene hakkının yendiğini 5 yaşındaki çoçukda bilir.Güntekine helal olsun mu diyelim.Bunu zaten biliyoruz.Ama açıklamaları komik.Bjk bu sene hakem yüzünden puan kaybetmedi(yaptığı açıklamaya bak,izlemesek yutturacak),varsa getirsinler videoları.Belki 1 maçtır.Hakemle kazandığıda 1-2 maç vardır.

Toramanın kırmızısı maçın kırılma anıdır.Bunu diyecekti.

Valla güzel kardeşim resmen cambaza bak düzenini yemeye başladık. Çok net söylüyorum Beşiktaş haklıdır, haksızdır zerre umurumda değil. Ama Beşiktaş ön planda tutularak, Fenerbahçe'nin karıştırdığı haltlar gümbürtüye gidiyor.

Geri plandan istedikleri gibi çalıp oynuyorlar. Hatta bu işe Fenerbahçeli'lerin nasıl sevindiğini de İbrahim kardeşimizin mesajı gösteriyor :)

Beşiktaş vs. gündemiyle bu ülkede Fenerbahçe'nin yaptıklarını unutacak ya da geri planda tutacak Galatasaraylılardan değilim.

Olaya da böyle bakıyorum ;)

federasyon bursaya çalışıyor fener bjk ile etrafı karıştırıp aradan bursayı çıkartacaklar

Hakem simao'nun pozisyonunun içerde olduğunu göremeyebilir,topun çizgiyi geçtiğini de göremeyebilir;ama toramanın emenikye yaptığı faulü görüp kart çıkarmıyorsa,emenike'nin penaltısını görüp düdüğü ağzına götürüp çalmıyorsa işte o zaman bu hakem Karabüğe karşı art niyetlidir demesini beklerdim Güntekinden

Saydığın şeyleri görmüyorsa 30bin kişinin gördüğü golü görmüyorsa ibrahim toramanın hareketini görmesini kimse beklemez hakem onu kayırdı bunu kayırdı demem maçı katletti o kadar

Bu maç Toraman'ı atmadıysa ne yapsa normal gelir bana.

[video=youtube;tez7YeCT9rU]https://www.youtube.com/watch?v=tez7YeCT9rU&feature=related[/video]

2002-2003'de çalınan şampiyonluğumuz hakkında ne düşünüyor acaba bu şerefli bjkliler?

Saydığın şeyleri görmüyorsa 30bin kişinin gördüğü golü görmüyorsa ibrahim toramanın hareketini görmesini kimse beklemez hakem onu kayırdı bunu kayırdı demem maçı katletti o kadar

ee renktaş simaonun pozisyonu görülmeyebilir ama beşiktaşlı ibrahim toramanın pozisyonu görülecek :) simaonun pozisyon ile toramanın pozisyonundaki görüş açısından fark ne acaba ? biri görülmeyebilir ama öteki görülür ... ilginç :)

Valla güzel kardeşim resmen cambaza bak düzenini yemeye başladık. Çok net söylüyorum Beşiktaş haklıdır, haksızdır zerre umurumda değil. Ama Beşiktaş ön planda tutularak, Fenerbahçe'nin karıştırdığı haltlar gümbürtüye gidiyor.

Geri plandan istedikleri gibi çalıp oynuyorlar. Hatta bu işe Fenerbahçeli'lerin nasıl sevindiğini de İbrahim kardeşimizin mesajı gösteriyor :)

Beşiktaş vs. gündemiyle bu ülkede Fenerbahçe'nin yaptıklarını unutacak ya da geri planda tutacak Galatasaraylılardan değilim.

Olaya da böyle bakıyorum ;)

Sevindiğim şey Beşiktaş'ın gün geçtikçe daha antipatik olup, en çok nefret edilen takım ünvanını Fenerbahçe'den alma yönünde emin adımlarla ilerlemesi, başka şey değil. :)

Fenerbahçe ne yapıyor ki Ozan? Bu sezon Fenerbahçe lehine veya aleyhine yapılan 1 tek hata aklıma geliyor, Alex'in İBB maçında görmediği kırmızı kart. Onun dışında aha bak bu karar maça doğrudan etki etti denecek hakem hatası olmadı Fenerbahçe maçlarında. "Takdir haklarını Fenerbahçe'den yana kullandı" veya "ince ince doğradı" gibisinden topu taca atmadan aklına gelen hataları bir say sana zahmet (sonuca etki eden). Bir de Trabzon lehine ve aleyhine yapılan hataları gözünün önüne getir. Fenerbahçe kollandı diyebilir misin? Yoksa tam tersi Trabzon lehine mi daha fazla maça etki eden hata oldu?

Bu seneyi bırakalım, geçen seneye bakalım. Bursa en az 3-4 tane maçını hakem kararıyla galip bitirmedi mi? Fenerbahçe en az 3-4 maçında hakem kurbanı olmadı mı? (Kayseri - Cangele penaltı, İBB - Deniz'in temiz golüne verilen ofsayt ve Belediye'nin galibiyet golü ofsayt, Eskşehir - verilmeyen penaltı ilk anda hiç düşünmeden aklıma gelenler) Nerede kollanan Fenerbahçe?

20 senedir futbol izlerim, ne zaman Fenerbahçe kötü gitse ortalık güllük gülistanlıktır, Fenerbahçe şampiyonluk yarışındaysa hakemler Fenerbahçe'yi kollar. 1 kez aksi olsun dişimi kırayım, daha görmedim aksi olduğunu. Sen gördün mü? Geçen gün çıkmış Adalı denen adam Fenerbahçe'ye saydırıyor yine durduk yere. Ortada sebep olsa anlayım da, sebep yok ortada yahu. Son 3 maçta Trabzon mu hakem hatalarıyla puan kaybetti, Fenerbahçe mi hakem hatalarıyla puan kazandı?

Adam oraya çıkıyor golümüzü vermedi diyor, ondan önce çıkmayann kırmızı kartlar ve verilmeyen penaltıları söylemiyor. Utanmadan da hakkımız yendi diyebiliyor. Beşiktaş'ın gündemi değiştirmesinin sebebi belli; başarızlıklarına kılıf bulup taraftar tepkisini hakemlere çevirmek. Bundan sonraki kararları da bir nebze etkiler, Fenerbahçe aleyhine de 2-3 düdük çaldırıp yarıştan koparabilirsek yeme de yanında yat diyorlar.

Transfer döneminde Beşiktaşlılar transfer yaptık büyük olduk diye uçarken diyordum sevinmeyin boşa, paraları sokağa atıyorsunuz. Saldırıyordular hatırlarsan. :) Su içsinler şimdi bir bardak. :)

Şimdi Ibrahim arkadaşım tek birşey soracağım,içtenlikle cevap vereceğini umuyorum.Emre Belözoğluna karşı hakemler, diğer oyunculara nazaran iltimaslı mı değil mi?

beyler dediğim gibi bu takım kayırma meselesi değil gerçekten hakemler facia tek tek herkes kendi lehine olan pozisyonlarını söylerse tff ve mhk yıpranmaz kendini dahada sağlamlaştırır. herkesin ağzında şu var karabük'ün pozisyonlarıda şunlardıda verilmedi ama diyorlar ee kardeşim onuda söyleyinki görülsün hakem faciaları.

Şimdi Ibrahim arkadaşım tek birşey soracağım,içtenlikle cevap vereceğini umuyorum.Emre Belözoğluna karşı hakemler, diğer oyunculara nazaran iltimaslı mı değil mi?

Bu sezon için kesinlikle değil. Aykut Kocaman geldikten sonra eskisi gibi itiraz etmiyor Emre. Adı çıkmış sadece. Şu maçta itirazı abartmıştı ama kart görmedi dediğin pozisyon varsa aklında (senin veya bir başkasının) söyle, ben de diyeyim haklıymışsın kusura bakma...

Belli bir pozisyondan ziyade başka oyuncuların el-kol hareketlerine tahammül edemeyen hakemlerin Emre'ye aynı şekilde tepki koyamaması sorun.Ve maç içinde ki art niyetli sertlikleri inkar edilemez,gerçek bu benim adıma.

Görüşlerim asla Emre'nin Galatasaray'ın eski bir futbolcusu olarak Fenerbahçe'ye geçmesi ve beyanatlarıyla ilgili değil,bilmeni isterim.

İbrahim bak seninle Bursa konusunda hemfikirim :) Bursa maçlarındaki, Bursa lehine yapılan hatalar ziyadesiyle ön planda, ancak bunun üzerine gidildiğini pek görmedim. Özellikle bizim maçta yaşanan hakem faciası için söylenebilecek çok şey yok. El, kol, ofsayt ve gol korelasyonu sayesinde yine yarışın en önemli adaylarından biri haline geldiler.

Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en antipatik takımı olması ve sebepleri üzerine çok uzun konuşulabilir. Ve pek çok camianın da bununla ilgili haklı denilebilecek serzenişleri olduğunu sende kabul edersin. Bu öyle kolay kolay üzerinizden atabileceğiniz bir şey değil. Yani Adalı'nın açıklamaları ile bu işi Beşiktaş'ın üzerine yıkamazsınız :)

Bir taraftta işi fiilen yapan var. Diğer tarafta sadece konuşan :) Yani Adalı basılacaksa, biz basarız dese ne demese ne :) Baskın basanındır ve basan da zaten bellidir. Basmasının da meyvelerini aynen söylediğin gibi inceden inceye almaktadır :) Ve adam da Aziz Yıldırım gibi basamadığı için sadece konuşmakla yetinmiştir:)

Hakem hataları konusunda çok basit bir şey söyleyeyim; Son 10 sezonda sadece Kadıköy'deki derbi maçlarınızı otursak izlesek neler olduğunu çok net görürüz. Fenerbahçe Kadıköy'de resmen orantısız güç kullanıp, gösterici dağıtan polis memuruna benziyor. Teşbihte hata olmaz diyelim de, bu işlere el verenlerden birinin de Bünyamin Gezer olması manidar :)

Fenerbahçe aleyhine de elbette hakem hataları oluyor. Olmaması mümkünde değil. Zurnanın zırt dediği ve tepkinin Fenerbahçe'ye yöneldiği durumlar kritik zamanlarda muhakkak federasyona bir Aziz Yıldırım ayarı verilmesi. Bu sezonda aynısı oldu. ayar verildi ve Fenerbahçe şimdi hiç bir şey olmamış gibi yaşananları seyrediyor.

Kaosu yaratacaksın. Sonra diğer konuşanları suçlayacaksın. Böyle bir mantık yok! Federasyon başkanı neden Fenerbahçe'nin konuya müdahil olduğu zamanlarda çıkıp açıklama yapmaz?

Neden Galatasaray ve ardından Beşiktaş açıklama yapınca, mal bulmuş mağribi gibi basın toplantısı düzenler ? Bunlar sorulması gereken sorulardır.

Bir de ek olarak, bana göre Emre Belezoğlu, Blica ve Lugano üçlemesinin en az her iki maçtan birinde kırmızı kart görmesi gerekir. Alex'in meselesi ekstra bir mesele, zaten bunları yapan bir futbolcu değil, hakemlerin buna istinaden daha anlayışlı davranmasını anlarım.

Ama Emre gibi bir adamın ve Blica gibi bir mezar kazıcının oynadıkları maçları sağsalim bitirmelerini anlayamam :) Tek tek hakem hatası saymaktan daha kolay oldu sanırım bu :)

Fenerbahçe bu saatten sonra bence yarıştan kopmaz. Aleyhine bariz hakem hatası yapılabileceğini de zannetmiyorum. Eğer olursa cidden şaşırırım ve İbrahim haklıymışsın da derim. Bundan sonra Bursa ve Fenerbahçe arasında hem saha içi hem saha dışı büyük rekabet olacaktır. Başta da dediğim gibi Bursa hiç konuşulmamasına rağmen geçen sezon ve bu sezon ilginç hakem kararlarıyla puanları cebe indiriveriyor. Ertuğrul'un da biz arka planda kalmaktan memnunuz açıklamasının arkasında bu yatıyor olabilir :)

Besiktasin hic hakki yenmemis hatta kiyak gecilmis!, oyle ya ilk yarida verilen 23 sakatlikta kendi kendine olustu daha karabuk maci oncesi bb macinda gutiyi 10 dakkada 15 faulle sakatlamadilar anca at gozlugu senin tenceren benimkinden kara ilk yaridaki ist bb besiktasin yenildigi macta 0-0 giderken kirmizi yemesi gereken son adam elle mudahele devam hakemde meshur besiktasli firat carsili firat!

her mac dayak yerken seyreden bu tarafsiz! hakemler besiktasin futbolcularinin en ufak itirazina al sana kart dercesine cekiyorlar kartlarini baslikta hazir kita! futbol erkek oyunu yokya! bu futbolu bayanlarinda da oynadigindan bi haber bu bilgili tarafsizlar!

ama donup baska bi stada bakiyorsunuz sari karttan sonra lastiktir diyen oyuncuyu oyunda tutan yurekli hakemler

birde cikmis tiffil baskani bizler tarafsiziz diyorlar

tabiki tarafsizsin kadikoydeki her maca futbol basketbol demeden giderken baska stadyumlarin yolnu bilmessin senin hakemine demedigini birakmayan bu sahisla

yayla yayla gezip mangal partisi yaparken uykusunda bi yerleri acikta kalmis simdi cikip adamlik tarif ediyor durustan bahsedebiliyor

yavas gel sampiyon derler adama hakem odsasi basilirken bu aciklamalari goremiyorduk hakemine kufur hakaret edilirken nerdeydin hani adamligin hani durusun derler adama

sizin tarafsizliginiz aslinda fanatik taraf tutmaktir aynen guntekinin soyledigi gibi 30 yildir mac bakarim gelen agam giden pasam ama senin gibi tarafsiz! tiffil baskanlaribi cok gorduk

2 kelamda sitelerinde cocuklar gibi bu tiffil baskaninin aciklamasina sevinen garibanlara ne mal oldugunuz burdan bile belli degilmi?

Birileri şu Haber1903'teki dahilere Türkçe'yi öğretmeli. Adalı'da değil Adalı da, Adnan Polat'da değil Adnan Polat da, Özgener'de değil Özgener de olmalı.

İbrahim uzun yazmayı sevmiyorum cevap vermeyeceğim bu yüzden :)

ee renktaş simaonun pozisyonu görülmeyebilir ama beşiktaşlı ibrahim toramanın pozisyonu görülecek :) simaonun pozisyon ile toramanın pozisyonundaki görüş açısından fark ne acaba ? biri görülmeyebilir ama öteki görülür ... ilginç :)

haklısında renktaş kelimesini ben sevmiyorum :)

Üst Alt