H.Şükür' den Galatasaray' daki Sorunlara Dair Açıklamalar - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

H.Şükür' den Galatasaray' daki Sorunlara Dair Açıklamalar

Cevap: H.Şükür' den Galatasaray' daki Sorunlara Dair Açıklamalar

Forumda gercekten ilginc seyler oluyor.

1. Hakan Galatasaray'a uzun yillar hizmet etmistir ve Galatasaray'in basarilarinda buyuk pay sahibi olmustur ve Galatasaray'in ønde gelen futbolcularin birisidir.

2. Hakan surekli aciklamalarinda Lincoln uzerinden yabancilara laf atarken Turklere laf atmaz. Bu konuda tutarli degildir. Birseyleri elestirirken bu elestiri sirf elestiri ile kalmaz kesin ordan birkac cumle ile kendine surekli ama surekli pay cikartir. Onlarin kurduklari abilik duzeni uzun vadede takima zarar vermistir.

Yani hep ayni yere geliyoruz. Hersey siyah ya da beyaz degil. Takima yarari kadar zarari da var Hakan'in ki son zamanlarda takimdaki yerli kalitesi yerlerde iken surekli ama surekli birsekilde yabancilara laf atmasi vs. vs. bana gøre zarar veriyor.

"Lincoln istedimi tek başına maç alacak yeteneğe sahipti. Hasan ile oturup yalvardık bu maç bizim için çok önemli lütfen full oyna" demesi sana Lincoln'ün karaktersiz olarak gösterme ve kendisini parlatma çabası olarak geliyor olabilir. Saygı duyarım. Ama bana gerçeğin tam kendisi gibi geliyor. Zaten hikayenin öncesine sonrasına bakıldığında da Hakan bunu anlatmasa da benim içgüdlerim yabancılarla bu şekilde bir çok muhabbetin geçtiğini söylerdi. Yerliler üzerinde hiyerarşik bir yapının olması da yanlış değil benim açımdan. Getirileri daha fazla çünkü. Bir takım kaptanının yapması gerekkenleri yaptı diye eleştiremiyeceğimize göre geriye ne kalıyor? bu yaşananları emekli olduktan sonra tv de açıklaması mı? Asmayalım bunun için...

Hasan Sas: "Hagi 100 kere vuruyo bisey yok biz 1 kere vuruyoruz aaoooooo. Ne var a.k. (kendi lafi heyecanlanip ceza vermeyin)?",

Hakan Sukur: "Ben 5 lira aliyorum Lincoln 115"

Otobus arkalarinda maaslari konusmalari falan filan..

Ben inanmiyorum bu heriflerin oturup dil doktuklerine, olsa olsa seviniyorlardir

"Lincoln istedimi tek başına maç alacak yeteneğe sahipti. Hasan ile oturup yalvardık bu maç bizim için çok önemli lütfen full oyna" demesi sana Lincoln'ün karaktersiz olarak gösterme ve kendisini parlatma çabası olarak geliyor olabilir. Saygı duyarım. Ama bana gerçeğin tam kendisi gibi geliyor. Zaten hikayenin öncesine sonrasına bakıldığında da Hakan bunu anlatmasa da benim içgüdlerim yabancılarla bu şekilde bir çok muhabbetin geçtiğini söylerdi. Yerliler üzerinde hiyerarşik bir yapının olması da yanlış değil benim açımdan. Getirileri daha fazla çünkü. Bir takım kaptanının yapması gerekkenleri yaptı diye eleştiremiyeceğimize göre geriye ne kalıyor? bu yaşananları emekli olduktan sonra tv de açıklaması mı? Asmayalım bunun için...

Uzun uzun cevap yazmak istemiyorum yazdiklarimda gayet acik sanirsam hersey. Ilk tepkim elestirenlere direk siyasi diye damga vurulmasi ikincisi de surekli kendine pay cikarmasi. Lincoln 1-3-5 degil ya da yabancilar surekli ayni konuda surekli onun uzerinden yaptigi fedakarliklari anlatma derdinde. Onun uzerinden ne demek istedigi daha ønemli benim icin. Yerliler uzerindeki hiyerarsik duzen nerelere getirdi bizi gøruyoruz. Allah belasini versin o duzenin. Bugun bu hale gelmemizde en buyuk sebeplerden birisi o. Hakan'in bakisi aslinda biraz da Galatasaray'daki yerli futbolcularin olaya bakisini gøsteriyor. Kusaktan kusaga aktarim meselesi.

Edit: Asmayacaksak gøklere de cikarmayalim. Zaten kimse Galatasaray'a hizmet etmedi uzun yillar oynamadi demiyor. Sorun bunun uzerinden Hakan'in herseyinin dogru algilanmasi ya da dogru algilamayanlara bunun ørnek gøsterilerek vefasiz taraftar hatta Hakan'a tapinina varan søylemler. Hakan'in artilari kadar eksileri de var bu eksiler takima zarar veriyor.

sen ve kankaların kulüple uğraşmayı bırakınca sorunlar bayağı azalır merak etme

? Bu 1

Ikincisi bana cevap verdigin mesajin sonuna "Özel hayatında kimin ne halt yediği bizi ilgilendirmez. İster dinsiz olsun, ister tarikatçı. Bu özelliklerini beğenmediğimizden dolayı yorumlarını veya başarılarını kötülemek doğru değil." yazarsan ne anlarim ben? Genel olarak soyluyorum falan yaz bari sonradan "he aby sana demedim onu" diye kiviracagina.

Ucuncusu ben Hakan'a karsi saygiliyim demedim. Dogru oku. FIKIRLERINE saygiliyim, soyle saygiliyim, soylediklerini hemen gozardi etmem. Bu adam karaktersizdir fikirlerinden bana ne demem, bu konuda oldugu gibi okurum sonra ha fikirlerim dogrulanmis oldu derim.

Anladin mi

1- ''Basarilarini da kotulemedim, yine uydurmussun orada birseyler. Neden uydurma huyu var forumda bilmiyorum. Birsey yaziyorum hemen analizi yapilip "HM BURDA BUNU IMA ETTIN AMA 2 SENE ONCE LINCOLN'E SUNU DEDIN" sonra birsey yaziyorum "HM SEN BURDA ADAMI OVDUN MU YERDIN MI HM?" gibi laflar. '' demişsin. Başkasının uydurduğunu söylediğin şeyleri örnek vermişsin ya.

2- Üstte açıklamıştım ama bir daha deniyeyim. Şimdi bahsi geçen mesaja tekrar bak :) Sana özel yazılmadığını anlaman için kullanılan eklere dikkat et.Üstte hitap ederken ''sen'' kullanırken alttta ''biz'' kullanmışım değil mi ? Senin anlayabileceğini düşünmekle hata etmişim demekki :) Velev ki sen üzerine alındın diyelim. Orada ''veya'' diye bir ek koymuşum gördün mü ? Ha, o ek var ya işte ondan önceki kısmı sana hitap ettiği için gene de sıkıntı yok :) Yorumlarını özel hayatından dolayı kötülediğini düşünüyorum çünkü.

3-E tamam işte. O mesaj fikirlerine de ne kadar saygılı olduğunun ispatı değil mi ? Geçiniz :)

Anladın mı demez mi bir de. İlginç :)

Benim bildiğim yıllık ücretlerde Hakan Şükür'ün aldığı yıllık ücretin tavan kabul edildiği ve diğer futbolculara buna göre teklif edildiği. Bu nedenle birçok kez Hakan'ın hak ettiğinden daha düşük ücret aldığı. Cebinden klübe, yabancı futbolcuların taksitlerine, çalışanlara para yardımı yaptığı... İstese (Okan'ın yaptığı gibi) diğer iki büyükten daha fazla paraya da transfer olabilirdi.

Beğenirsiniz beğenmessiniz onlar bir hiyerarşi kurmuşlardı ve bu 10 senede 7 şampiyonluk getirdi.

Laf yetistirmis olmak icin kasmissin ama olmamis. Maalesef olmamis.

''Anlatabildiklerin, karşındakinin anlayabildigi kadardır'' demiş Mevlana. Belki de sorun sendedir ha :) Kişiselleşmese iyi olacaktı ama geçmiş olsun.

Bunu diyerek argumani kazandin, tebrikler. Benim anlayabileceklerim hakkinda kafani fazla yorma.

Papağan gibiler demek ki sadece bir doğruları var. Kıvırmıyorlar, yağlamıyorlar. Yağlasalar baş tacı edilirler, görev alırlar. Kaçmıyorlar. Sevimsiz olacaklarını bile bile zor olanı seçmişler. Başarının nasıl yakalandığını tecrübeyle yaşamışlar. Sorunun temel kaynağını görmüşler. Yönetim diye adını koymuşlar. O sorunu sana, bana önceden haber vermeye çalışmışlar. Haklılıkları ortaya çıkmış. Daha ne laf sokuyorsun. Florya ya gitsin takıma destek olsunmuş muş. Eminim ilk fırsatta "Hakan emekli oldu hala takım içinde guruplaşma hizipçilik yapıyor" diye faturayı yine ona kesen ilk sizin zihniyet olur

Benim kimseyle ortak bi zihniyetim yok ben birey olarak kendi düşüncelerimi söylerim. Onu geçtim Hakan ve arkadaşlar futbolu bıraktıktan sonra sürekli eleştiri hiç yapıcı bir söylem olmadı kaç sene sonra takım kötü dedikleri çıktı diyorsunuz . Skibbe döneminde de aynı eleştirileri yapıyordu bu oyuncular o zaman bi uefa finali oynasaydık görecektim ben o zaman hepsini. Kimse ahkam kesmesin kimse bu hale geleceğimizi önceden tahmin etmedi edemez de.

ERHAN GÜVENDEN MİLLİYET GAZETESİ LÜTTFEN OKUYUN

Hakan Şükür’e yanıt

Galatasaray o hale geldi ki, artık acıklı "durum tespitlerinin" zamanı geçti... Kavga, kaos, fitne, fesat, "haber" olmaktan çıktı. Skandal gündelik, hezimet haftalık vaka sanki.

Bugün, bu aşamada söylenecek tek şey kaldı:

"Çözüm yolu bilen varsa ayağa kalksın lütfen"!..

"Parmağını kaldırsın".

"Hapşırsın".

En azından "ateşe odun atmasın".

Ne gezer...

Başta Galatasaray’da semirip palazlananlar, üşüştüler Galatasaray’ın başına. Ölmeden didikliyorlar.

İştah onların, sevgi onların; istediklerini yaparlar...

Yaparlar ama bizi karıştırmasalar!

* * *

"Yüz Türk Büyüğü"nden Hakan Şükür hazretleri, el koyduğu TRT Stadyum programında buyurmuş ki;

"Şunu açık ve net söylüyorum, yönetici Murat Yalçındağ’dan dolayı Galatasaray medyada çok fazla eleştirilemiyor. Öyle bir pembe tablo çiziliyor ki, inanamazsınız"!

İnanamadım!

Sadece alındım.

O "susturulan" medyada ben de varım.

Üstelik, koca sezonda Polat ve Galatasaray "lehine" üç beş yazı varsa, birini de ben yazmışım.

İşte yakalandım "usta" yorumcuya!

Sevgili Hakan...

En sert eleştirilerimde bile senin futbolculuğuna tek kelime etmedim ama basın adamlığına hakaret etmemek için kendimi zor tutmaktayım.

* * *

Kardeşim, ne zannediyorsun burayı, bizleri?.. Başımızdakiler cemaat lideri mi? Bizler siyasi torpille mi köşe edindik?

Emir kulu muyuz, mürit mi, dava neferi mi?

Sen medyaya parti paraşütüyle indin, bilmezsin... Her ne kadar gol başına bir milyon almıyorsak da bizde de alın teri kutsaldır. Ne gazetelerin yöneticileri böyle işlere tenezzül eder, ne de alın teriyle yaşamış insanlar emir komuta ile kalem yontar.

Okumuyor musun gazeteleri? Sarı-kırmızı dramı olanca açıklığı ile çarşaf çarşaf veriyorlar. Galatasaray kulislerini allak bullak edip kavga gürültüleri bile sütunlara taşıyorlar. Senin şu iddianı bile veren Doğan Grubu gazetesi.

Daha ne yapacaklardı?.. Başkana linç, kaptana itibarsızlaştırma kampanyası mı?

Ya da seninki gibi “kıvama gelinceye kadar dipten oyma” politikası mı?

* * *

İspat edeceksin Murat Yalçındağ’ın baskısıyla pembe tablolar çizdiğimizi sevgili Hakan.

İspat edeceksin. Yoksa laf olsun diye konuşan ekran hokkabazlarından birine dönüşeceksin.

Sayın Yalçındağ da ispat istemeli.

Hakan Şükür, sen çimenli dikdörtgenlerin kralısın, o kadar... Yüzlerce insanın meslek onuru ile oynayacak krallık bu çağda hiçbir Allah’ın kuluna nasip edilmedi.

'' Yüzlerce insanın meslek onuru ile oynayacak krallık bu çağda hiçbir Allah’ın kuluna nasip edilmedi. ''

Ellerine, beynine, yüreğine sağlık üstad.

Birsey daha ekleyeyim, dedin ki adam yorum yapiyor dinini, inancini ortaya cikartiyorsunuz

Hakan'a da derbi macini soruyorlar adam "Kutlu dogum haftasina yakisir bir mac olur umarim" diyor

Bu nasil is?

cund yanlış konuşuyorsun yada yanlış detaylardasın.Taraftar olarak ancak Galatasarayda yaptıgı icraatleri bilebiliriz biz.Sende ezber yapıyorsun bende ezber yorum yapabilirim yazdıgına.Dinci,siyasetçi diyerek karalayıp atamazsın adamı.Kutlu doğum haftasına yakışır demiş.Nesi batıyor anlamadım.Ayrıca kendisine ne gibi bi çıkar sağlayacak bunu söyleyerek,fesatlıgı nerede arıyorsun? avrupada adam gol attıktan sonra i love jesus yazılı tişortunu gösteriyor.heryerlerinde haç var.yani o kadar basitki yazdıklarınız adam neler yapmııış sen neyin peşindesin neyin derdindesin.severim yorumlarını takipde ederim.ama önyargılısın kesinlikle.

arkadaş çocuğu koymuş.

Yavaş koysun.

Bu arada Hakan'a gereken kapak takılmıştır. Kaptan, büyük oyuncu ve Kral oyunular kötü günde destek olurlar. İstediği kadar anlatsın umurumda bile değil. Herşey karşılıklı. Bu kulüp onlara şan-şöhret verdi. Hatta yetmedi o şöhret ile program başına bilmem kaç bin tl alıyor yıllık yüzbinleri alıyorlar. Konuşturmasınlar bizleri burda hoş olmuyor. Gelsin el atsın, gelmek istemiyorsada çıksın savunsun.

Hasan Şaş Beyimizde 3-5 milyonu kaldığı için ne varsa anlattı TV'lerde. Bunların yaptığını en basit insan yapmaz. İş arkadaşım yapsa söverim o kadar söylüyorum. Kurumlar içinde -Kurum diyorum Galatasaray S.KULÜBÜ demiyorum dikkat edin !- bu tip hadiseler dışarıya sızdırılmaz, özeldir, namustur şereftir. Hasan'ı Avrupa'da "Sasss" yapan bu CAMİA'dır, Hakan Şükür'ü Torino dönüşü kucaklayan, İnter dönüşü kucaklayan bu kulüptür.

Bir arkadaş "saçmalamış". 7m Euro İnter transferinde kazandırdı diye. Ayıptır. 7m Mark'tır. Bugünkü dolardan daha düşük bir paradır hatta o "Alaman Markı". Dönemin Avrupa golcüsü, UEFA almış kadronun forveti-yıldızı, Milli Takım'ın vazgeçilmezi H.Şükür bize 7m Mark = Emre-Okan'ı yanında götürürek kazandırmıştır. 2 farkı kimse unutmasın.

Hakan büyük oyuncudur (Galatasaray'da oynadığı sürede !) bir o kadarda gol kaçıran ama sahiplenilmiş bir isimdir. Artık sıra onda. SallamayACAK. Gelecek, gelmeyeceksede en azından köstek olmayacak ya da yardımcı olacak. Oyunculara dışarda abilik yapacak, zaman zaman gidicek antremanlara, gerekirse oyuncu önerecek. Yeter be artık. Ortada bıraktınız güzelim kulübü, sırf istedikleriniz olmadı diye. İstedikleri şeyde garip şeyler herkesin bildiği.

Utanmadan birde M.Oktay ile kıyaslayanlar olmuş. Size söylenecek birşey kalmıyor geriye....

Yavaş koysun.

Bu arada Hakan'a gereken kapak takılmıştır. Kaptan, büyük oyuncu ve Kral oyunular kötü günde destek olurlar. İstediği kadar anlatsın umurumda bile değil. Herşey karşılıklı. Bu kulüp onlara şan-şöhret verdi. Hatta yetmedi o şöhret ile program başına bilmem kaç bin tl alıyor yıllık yüzbinleri alıyorlar. Konuşturmasınlar bizleri burda hoş olmuyor. Gelsin el atsın, gelmek istemiyorsada çıksın savunsun.

Hasan Şaş Beyimizde 3-5 milyonu kaldığı için ne varsa anlattı TV'lerde. Bunların yaptığını en basit insan yapmaz. İş arkadaşım yapsa söverim o kadar söylüyorum. Kurumlar içinde -Kurum diyorum Galatasaray S.KULÜBÜ demiyorum dikkat edin !- bu tip hadiseler dışarıya sızdırılmaz, özeldir, namustur şereftir. Hasan'ı Avrupa'da "Sasss" yapan bu CAMİA'dır, Hakan Şükür'ü Torino dönüşü kucaklayan, İnter dönüşü kucaklayan bu kulüptür.

Bir arkadaş "saçmalamış". 7m Euro İnter transferinde kazandırdı diye. Ayıptır. 7m Mark'tır. Bugünkü dolardan daha düşük bir paradır hatta o "Alaman Markı". Dönemin Avrupa golcüsü, UEFA almış kadronun forveti-yıldızı, Milli Takım'ın vazgeçilmezi H.Şükür bize 7m Mark = Emre-Okan'ı yanında götürürek kazandırmıştır. 2 farkı kimse unutmasın.

Hakan büyük oyuncudur (Galatasaray'da oynadığı sürede !) bir o kadarda gol kaçıran ama sahiplenilmiş bir isimdir. Artık sıra onda. SallamayACAK. Gelecek, gelmeyeceksede en azından köstek olmayacak ya da yardımcı olacak. Oyunculara dışarda abilik yapacak, zaman zaman gidicek antremanlara, gerekirse oyuncu önerecek. Yeter be artık. Ortada bıraktınız güzelim kulübü, sırf istedikleriniz olmadı diye. İstedikleri şeyde garip şeyler herkesin bildiği.

Utanmadan birde M.Oktay ile kıyaslayanlar olmuş. Size söylenecek birşey kalmıyor geriye....

sanada söyleyecek laf yok.bugün ki Galatasaray futbolcuları, sen ve senin gibilere layık.

hakan şükür ün yerine odunu koysan oda onun kadar gol atardı.bence G.Saray ile uğraşmayı bıraksın hazır seçimler yaklaşıyor rte ile şapka takıp mitinglere katılsın en iyi yaptığı iş.

sanada söyleyecek laf yok.bugün ki Galatasaray futbolcuları, sen ve senin gibilere layık.

Söylemlerine dikkat et. Ben bu futbolcuları beğendiğimi söylemedim, sığ bakarsan olaya sana katılmadığımız için böyle bir çıkarım yaparsan alacağın cevap seninkisinin kalibresinde olurki gerek yok. Bu futbolcuları bu kulüp haketmiyor, Hakan'ın eleştirisinide bu camia.

Üst Alt