Video Haber - Hakan Balta: “Benim takımımda, U19'da şunu farkına varmaları gerek, bundan sonraki adım artık profesyonel hayat” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Video Haber Hakan Balta: “Benim takımımda, U19'da şunu farkına varmaları gerek, bundan sonraki adım artık profesyonel hayat”

Galatasaray U19 Teknik Direktörümüz Hakan Balta: "Benim takımımda, U19'da şunu farkına varmaları gerek, bundan sonraki adım artık profesyonel hayat. Ya burada olacak ya da gideceksiniz bir yerde olacak. Okan hocamız sağolsun sürekli gençlerimizi çağırıp onlarla ilgileniyor."

Hakan Balta: "Çocukların fiziki yapılarını tabiki değiştiremeyiz ama çalışmalarımız farklı gitti bu sene. Avrupa takımlarına karşı daha güçlü ve dirençli olacağımızı düşünüyorum. Antrenman tarzı bu sene komple değişti o yüzden bu sene farklı bir sene olacak diye düşünüyorum."

Hakan Balta: "Biz gerçekten gece gündüz çocuklar için çalışıyoruz, sadece kendi yaş grubum için değil alttan gelen çocuklar içinde yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Altyapıda aslında amaç sadece maç veya kupa kazanmak değil A takıma oyuncu kazandırmak."

GS Tv

Çok değerli bir iş yapıyor, eline yüreğine sağlık

Altyapımızı öyle bir hale getirmeliyiz ki oradan çıkan gençler pozisyonları, formasyonları, sistem ve taktikleri, kısaca futbolun abecesini ezbere biliyor, özümsemiş ve uygulayabiliyor halde çıkmaları lazım
Ve bunun kişiden bağımsız sistematik haline geline gelmesi lazım
Aralarında illa ki her sene 1-2 tane yeteneği de olan oyuncu çıkacaktır, gerisi tecrübeye kalır
Hatta üst düzey yetenekli olmayanlar bile belli bir seviyede rahat oynar, gerektiğinde boşluk doldurabilir, anadolu ve avrupa kulüplere kiralanıp satılabilir

Umarım yöneticiler ve altyapı hocaları bu gözle bakarlar artık altyapıya

pafta 10 sene şampiyon olma 3 tane avrupa'ya gidecek potansiyelde topçu çıkar kardır.

bu altyapı olayını bizim kadar mabadından anlayan başka memleket yoktur heralde.

Üst Alt