Hakan Çalhanoğlu: "Yeni bir sistemle oynadık, 3-4-3'le. Korkarak oynamadık" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hakan Çalhanoğlu: "Yeni bir sistemle oynadık, 3-4-3'le. Korkarak oynamadık"

1648162039512.png

A Milli Takım'da Hakan Çalhanoğlu, Portekiz maçını ve kaçan penaltıyı yorumladı.

A Milli Futbol Takımı
, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off yarı finalinde Portekiz'e deplasmanda 3-1 mağlup olarak Dünya Kupası'na katılma şansını kaybetti.

Karşılaşma sonrası TRT Spor'a konuşan Hakan Çalhanoğlu şunları söyledi;

"Üzgünüz. İlk 15 dakika maça iyi giremedik, biraz çekindik gibi. İlk yarıdan sonra hoca bize biraz daha motivasyon verdi. Bu güçle sahaya çıktık ve ikinci yarıda kontrol bizdeydi. Belki penaltıyı atsak devamı gelebilirdi. Burak abi sorumluluk aldı. Ben de diğer arkadaşlarım da kaçırabilirdik. Portekiz favoriydi ama biz de korkarak oynamadık.

Bu maçta bize iyi geldi. Yeni bir sistemle oynadık, 3-4-3'le. Kendimizi iyi hissettik. Korkarak oynamadık. Portekiz'de Portekiz'e karşı oynamak kolay değil. Onlar favoriydi. Farkındaydık. İyi oynadık ama maalesef turu geçemedik."

NTV Spor

Ben bunu cözemeyecegim.

Hamburg'da Leverkusen'da Milan'da hatta bu sezon Inter'de tas gibi top oynuyor, sonra Milli Takima gelince tamamen mala bagliyor hic bir seyi beceremiyor. Cok ilginc gercekten.

Balonların en büyüğü.
Umarım bu balon da Hamit gibi son 2-3 senesinde bize kapak attıp bizi sömürmez
hamitle bu kiyaslanmaz hamit hem futbol zekasi hemde oyun icerisinde tam bi jokerdi, 10 oynadi kimi zaman bek oynadi kanat oynadi ve hepde hakkini verdi, bam baska bi seviyedi, bu hakanin ne oynadigini ben cözemedim 10 oynuyor pas atamiyor kanat oynuyor kanatda yok kosamiyor tam bi balon GSden uzak olsun bize yeter.

Üst Alt