Halil'in menajeri İstanbul'da - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Halil'in menajeri İstanbul'da

Cevap: Halil'in menajeri İstanbul'da

Halil gelirse kendini sağlam bir forma savaşına hazırlamalı. Hiç şans bulamayacak değil ama kağıt üstünde yedek olacağını düşünüyorum. Tabi tamamen 4-3-3 varsayımı ile konuşuyorum. Şöyle ki;

1. Rijkaard bence Arda'yı kanat forvet olarak kullanacak. Bu durumda iki kanatta Kewell ve Arda olacak, ortada Baros ilk düşünülen isim olacak. Ancak özellikle hem kanatta hem ortada oynayabilecek kaliteli ve Türk bir yedek forvete ihtiyacımız olduğu için alınması kadar mantıklı bir durum yok.

2. Ancak sık sık forma şansı bulacağını da şundan düşünüyorum:

a) Birincisi zaten kulübede otururken oyuna girmesi ilk düşünülecek isim olacak. Özellikle Kewell zaman zaman 90dk'yı çıkarmakta zorlanabilir.

b) Kewell'ın sık sık sakatlandığı düşünülürse, olmadığı maçlarda ilk düşünülecek o olacaktır. Hatta yoğun tempoda Kewell sık sık dinlendirilebilir.

c) Bu sene o kadar rahat kart görmeyeceğini düşünsem de Baros'un da takımı yalnız bıraktığı çok maç olabiliyor. İlk alternatif yine Halil.

d) Keza Arda için de öyle. Gerçi Arda nadir eksik bırakır takımı ama belli olmaz.

e) İç saha maçlarında ilk 11'de veya genel olarak skor dezavantajına düşüldüğünde ikinci yarılarda takımın özellikle Türkiye Ligi'nde 4-3-3'den bu seneki gibi 4-2-3-1'e dönebileceğini düşünüyorum ve bu durumda orta sahadan bir kişi çıkıp yerine Halil girecektir. Bu diziliş 4-1-3-2 gibi de olabilir.

f) Halil formunu çok yükseltir ve oynadığı maçlarda etkili olursa da özellikle daha zayıf rakiplere karşı Arda orta sahaya çekilip Halil ilk 11'e girebilir.

g) Kewell dışında diğer oyuncular için de zaman zaman rotasyon ihtiyacı olabilir.

h) Hatta yine performansı yüksek olursa Baros veya Kewell'ı geçici süreli de olsa kesebilir.

Yani hücum anlamında ister sakatlık-ceza olsun, ister maç içi skor dezavantajı olsun her türlü sıkıntıda ilk alternatif Halil olacaktır ve bu kağıt üstünde yedek olsa bile sezon boyunca minimum 15 ilk 11, bi o kadar da sonradan girdiği (son saniyelerde değil) maç olacaktır. Bir yedek oyuncusu için 30'dan fazla maç hiç de fena değildir. Bu sayı 40'a kadar falan çıkabilir.

Ayrıca, kadroda böyle yedek kalması şaşırtıcı bir oyuncunun olması mevkisindeki diğer oyuncuları da kamçılayacaktır ve onların da performansı artacaktır. Yabancı kontenjanından harcamaması da çok iyi. Ben forvet üçlüsünün her mevkisinde rahatça oynayabilecek, daha iyi bir Türk alternatif düşünemiyorum. Bunlara Nihat da dahil.

Güzel ve mantıklı bir öngörü olmuş.Bende aynısını düşünüyorum.Tabi yedeklik yada as kadro durmumu değişkenlik gösterebilir,geçen sezon baros çok yanlız kaldı dolayısı ile halil baros ikilisi çok iyi işler yapabilceği gibi yeni getirilecek yanabcı forvetinde performanslarına bakarak halil çok maçda 11 oyanayabilir ama çok güzel hazır bir yedek olduğu kesin.Bir nevi joker forvet misali dinç olarak maçın 60lardan sonrası için halil gerçekten güzel bir alterntif ve yerli statüsüde oynayacak.Forvet hattında hiçbir şekilde kimsenin burun kırvırmaycağı güzel bir alternatif olacakdır halil..

Ben mevkileri farklı olan oyuncuları kıyaslamam. Karakteri konusunda benim de hem milli takım hem de son transferinde yaşananlardan dolayı ciddi şüphelerim var ama sırf oyunculuk özellikleri olarak bakarsak beğenirim iyi bir Mehmet Topuz'u. Dediğim gibi beğenmemin en önemli sebebi de nadir çift yönlü üst düzey Türk orta saha oyuncularından biri olmasıdır. Taş çatlasa 5-6 tane sayabilirim sanıyorum. Aurelio-Hamit-Ayhan-Selçuk İnan-Emre B.(sağlam ve formda olursa) ve Nuri (o da kısmen). Kasılırsa eklenebilecek oyuncular çıkacaktır ama onların da kendini geliştirmesi gerek sanıyorum. Öte yandan, Halil şu an Dünya piyasasında en önemli Türk forvetlerden biridir. Nihat ve Tuncay dışında rakip olarak kimi sayarsınız bilemiyorum? Ki dediğim gibi Nihat'ın malesef 3 forvetin her mevkisinde oynama şansı yok. Yani dediğin gibi Mehmet Topuz 7 bile ediyor olsa, Halil'e 4 rahat verilir. Öte yandan, Schalke Topuz'a verileni duyarsa o paraya vermez :)

Aslında düşündüm de Tuncay tam aradığımız oyunculardan olabilir, takımından ayrılıyor da :) Zaten gelmez büyük ihtimal biliyorum ve hindi olaylarından dolayı sıcak bakmayan da çok kişi olacaktır ama tarz ve mevki olarak aradığımız isim. Gerçi yedek olmayı kabullenmez ama...

Bu kalası ne yapacaz biz ya,bırakın boş boş konuşmayı utanmasanız adamı eto yerine sokacaksınız,Birde L10 nün üstüne para istemiş utanmaz schalkeliler:mad::mad::mad::mad:

Terbiyesizlik yapma!.:mad:

Sen daha terbiyesizlik nedir görmemişsin,insan gibi yorumu okuyup ya katılırsın,begenmesende saygısızlık etmez es geçersin,terbiyesiz müsvette...

Boş boş konuşmayı bırak.Kalassın,adam değilsin,insan değilsin,terbiyesizsin,müsvettesin...

(insan gibi yorumu okuyup ya katılırsın,begenmesende saygısızlık etmez es geçersin):rolleyes:

Arkadaşlar forumumuza yakışmıyo böyle tartışmalar herkez saygı göstersin birbirine seviyeyi düşürmeyelim .

kesinlikle gitsin Fener de oynasın!!

GS mizde 11 i geçtim 20 kişilik kadroya dahi giremez.o kadar kalitesiz bir oyuncu. özelliği yok sert şuut dışında. top sürme %100 gol atma vs... Fizğiyle oynuyor. bize yaramaz. alacaklarsa Pizarro yu alsınlar adam da fizik - güç - kafa golleri - birebir de affetmez. herşey var.

Mehmet Yildiz´dan, Gökhan Ünal´dan cok iyi oldugu ortada.

Yerli bir futbolcudan bahsediyoruz.TÜRK bu adam.

Kadromuzda olmasi yararli olur.

Pizarro da bizi bekliyordu zaten. :) Neyse bence Halil 11'de rahat oynar.

Halil rotasyona girebilecek, hücumda çok yönlü bir oyuncu. Hem de Türk. Bir de Lincolnden kurtulmamızı sağlarsa harikulade olur.

GS mizde 11 i geçtim 20 kişilik kadroya dahi giremez.o kadar kalitesiz bir oyuncu. özelliği yok sert şuut dışında. top sürme %100 gol atma vs... Fizğiyle oynuyor. bize yaramaz. alacaklarsa Pizarro yu alsınlar adam da fizik - güç - kafa golleri - birebir de affetmez. herşey var.

Abartmasak 18 e giremez felan kimler giriyo da Mehmet Güven mi dersin Hasan Şaş mı dersin Ümit Karanmı say say bitmez hem Halilde kalite topçu.

Yapma renkdas, Nonda mubarek okadar agir olmuski yuruyemiyor.

Halili ve Lincolnu takasta kullansalar, mukemmel olur. Hem iyi futbolcu gelir Galatasarayimiza hemde lincolnden kurtuluruz.

Ağır olması nedeni sakatlıktan çıktık sonra oynamasıdır.Ağırlığı atar üzerinden merak etme.Yoksa Nonda iyi futbolcu buna şüphem yok.

Öyle umud ediyorum ki bu haber sadece bir dedikodudan ibaret değildir. Çünkü, Altıntop kardeşlerden ikisi birden olmasa da, en az birinin Galatasaray'a gelmesi bile, çok önemli bir transfer olayıdır diye düşünüyorum..

Ilkokul 2 cocuklarinin yapmayacagi yorumlar yapiyorsunuz.. Biraz seviyeli, mantikli konusun rica edicem. Halil Barcelona, Manchester gibi takimlarda kadroya giremeyebilir. Ama biz o takimlarin ayarinda degiliz dikkatinizi cekerim. Halil gelirse bu takimin en kaliteli oyuncularindan biri olur.

Altıntop kardeşlerden kara haber!

Schalke’nin onursal başkanı Rehberg’in danışmanı Adem Çukur, Altıntop kardeşleri yakından tanıdığını ve her zaman görüştüğünü belirterek, Halil ve Hamit Altıntop kardeşlerin Türkiye’de forma giymesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Best FM’den Özkan Öztürk'e konuşan Adem Çukur, Halil ve Hamit Altıntop kardeşlerin Türkiye'de forma giymesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Transfer döneminde çıkan haberlerin iki oyuncuyu da rahatsız ettiğini söyleyen Çukur, “İkisi de burada mutlu. Birisi Bayern’de ötekisi de Schalke’de oynuyor. İki köklü kulüpte forma giydikleri için de planları arasında şu an Türkiye yok. Halil’in menajeri Witmann Türkiye’de olabilir ancak bu tatil için ya da başka bir iş için de olabilir” dedi.

Adem Çukur, Galatasaraylı Lincoln’ün Schalke’ye transferi ile ilgili olarak da, “Schalke’nin gündeminde şu an için Lincoln yok” diye konuştu.

İnternetspor

Altıntop kardeşlerden kara haber!

Schalke’nin onursal başkanı Rehberg’in danışmanı Adem Çukur, Altıntop kardeşleri yakından tanıdığını ve her zaman görüştüğünü belirterek, Halil ve Hamit Altıntop kardeşlerin Türkiye’de forma giymesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Best FM’den Özkan Öztürk'e konuşan Adem Çukur, Halil ve Hamit Altıntop kardeşlerin Türkiye'de forma giymesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Transfer döneminde çıkan haberlerin iki oyuncuyu da rahatsız ettiğini söyleyen Çukur, “İkisi de burada mutlu. Birisi Bayern’de ötekisi de Schalke’de oynuyor. İki köklü kulüpte forma giydikleri için de planları arasında şu an Türkiye yok. Halil’in menajeri Witmann Türkiye’de olabilir ancak bu tatil için ya da başka bir iş için de olabilir” dedi.

Adem Çukur, Galatasaraylı Lincoln’ün Schalke’ye transferi ile ilgili olarak da, “Schalke’nin gündeminde şu an için Lincoln yok” diye konuştu.

İnternetspor

Kurtulamıcaz yani şu Lincoln den.

Ilkokul 2 cocuklarinin yapmayacagi yorumlar yapiyorsunuz.. Biraz seviyeli, mantikli konusun rica edicem. Halil Barcelona, Manchester gibi takimlarda kadroya giremeyebilir. Ama biz o takimlarin ayarinda degiliz dikkatinizi cekerim. Halil gelirse bu takimin en kaliteli oyuncularindan biri olur.

o takımların ayarında değiliz dediğiniz Schalke ise bu yorumu yanlış bulurum. Alamn liginde iki üç takım hariç hepsinden her manada üstün bir kulübüz. Diğer iki üç takım dediğimin içinden Bayern üstündür. Diğerleri ile kapışırız. Bizim 500 yıllık kültrürümüz var Schalke gibi takımlar ancak bizim yanımızda kültür mantarı olur. Para ve kadro bazında ele almamak gerekir bazı şeyleri. Kaldı ki Schalke'yi üç beş kez alıp satacak varlığa sahibiz. Halil kaliteli bir forvettir ama çok kaliteli değil. Yorumunuza katılıyorum ama "o takımlar ayarında değiliz" kısmına katılmıyorum.

halil den daha iyi turk santrformu var? kesinlikle alinirsa cok yararli olur her acidan.

Üst Alt