Hamza Hamzaoğlu: "Sevindiğim haber, insanların bizi oraya yakıştırması" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hamza Hamzaoğlu: "Sevindiğim haber, insanların bizi oraya yakıştırması"

EFo4KP_W4AIaWEY.jpg

Deneyimli teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray- Fenerbahçe derbisini değerlendirdi.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Hamzaoğlu, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in yardımcısı olacağı yönündeki iddiaları da cevapladı.

Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Hamza Hamzaoğlu, “Derbi çok fazla pozisyonun üretildiği ve gol olmasa bile gol pozisyonlarının çok üretildiği maçlardır. Fenerbahçe deplasman takımı diye tedbirlerini almışdı fakat ilk yarıda ceza sahasında pozisyonları giren de Fenerbahçe'ydi. Beraberlik onlar için kötü sonuç olmadığından maçın sonlarında da ona göre oynadılar. Galatasaray'da da salı günü PSG maçı var, bunun yanında kaybetmemekte önemliydi. Kaybetmemek stratejik anlamda iki takım için de önemliydi. Saha içinde oyuncularda kaybetmeme duygusu hakim oldu. Keyifli bir maç olduğunu söylemem fakat son zamanlardaki derbilere göre daha sakindi. Cüneyt Çakır çok iyi bir maç yönetti. VAR hakemlerini de tebrik etmek lazım. Doğru kararı verdiler. VAR'ı çok fazla işin içine karıştırdığımızda futbolu doğallığından uzaklaştırıyoruz.“ ifadelerini kullandı ve ekledi:

‘REKABETLER BİRLEŞTİRİCİ OLMALI’

‘REKABETLER BİRLEŞTİRİCİ OLMALI’

“Ali Koç ve Mustafa Cengiz karşılaşma öncesi buluştular ve maçı takip ettiler. Ülkemizin buna ihtiyacı var. Rekabet olacak fakat bu rekabetler birleştirici olmalı. Asla ve asla bizi kutuplaştırıcı rekabet olmalı. Derbide her iki takım taraftarının da olması çok güzeldi. Deplasman yasağı yanlışından da önceki yıllarda dönüldü. İnşallah dünkü derbi örnek olur ve dosthane şekilde devam eder.”

‘BENİM İÇİN HERKES ‘3 KUPA KAZANDI’ DİYOR...
‘BENİM İÇİN HERKES ‘3 KUPA KAZANDI’ DİYOR...

“Benim için herkes ‘3 kupa kazandı’ diyor, benim için önemli olan o 3 kupayı kazanırken o yolda neler yapıldığının sorgulanması, bilinmesi ve onların konuşulmasıdır. Beni bunlar mutlu eder. Kupa kazanılırken neler yapılıyor oradaki yolda yapılanlara saygı duymak daha anlamlı olacaktır.”

‘AVRUPA’DA BAŞARILI OLMALIYIZ’
“Türk antrenörleri olarak Avrupa’da başarılı olmalıyız. Bu alanda Fatih Hoca bize bir çıta belirledi. İşimiz zor tabii Fatih Hoca çıtayı bu alanda çok yükseltti(tebessümle) bize daha büyük hedefler koyma fırsatı sağladı.”

GALATASARAY - PSG MAÇI YORUMU
GALATASARAY - PSG MAÇI YORUMU

“Galatasaray için PSG maçı kolay değil. Galatasaray, Avrupa Kupaları’nın takımıdır. Galatasaray’ın Avrupa’da rakibi kim olursa olsun takım olarak farklı kimliğe bürünür ve kolay lokma olmaz. Galatasaray’ın PSG maçında başarılı olmasını umut ediyorum.”

SÜPER LİG DEĞERLENDİRMESİ
SÜPER LİG DEĞERLENDİRMESİ

“Ligimizde takımlar şu anda tam oturmuş değil. Hem geçen sezonun rehaveti ve yorgunluğu diyelim. Hem de Avrupa Kupaları’nın bazı takımlar için erken başlaması diyelim. Transfer sürecinden sonra lige alışmamız 8-10 haftayı buluyor. Çok odaklı bir ülkeyiz. Birkaç hafta sonra ligle ilgili net yorumlar yapılabilir. Lige bu aralıkta iyi başlayan takımlar da var. Alanya ve Malatya gibi. Ülkemizden doğru bir takımdan teklif olursa çalışacağım fakat hedefim 4-5 yıl yurt dışında çalışmak.”

FATİH TERİM’İN YARDIMCISI OLACAK MI? AÇIKLADI!
“Benim de hiç haberim yoktu. Arkadaşlarım aradı, sonra da basından arkadaşlar aradı. Şaşırdım haberlerin nereden çıktığı da bilmiyorum. Sevindiğim haber insanların bizi oraya yakıştırması, üzüldüğüm nokta ise orada çok önemli arkadaşlarım var. Hasan Şaş, Ümit Davala ve Levent Şahin, onlara ayıp oldu. Fatih Hoca'nın bir ekibi var. İyi bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Galatasaray bizim kulübümüz ne zaman ihtiyaç olursa her türlü göreve geliriz. Arkadaşlarımı bu haber üzdüğü için çok üzüldüm. Fatih Hoca ile bu konuda da konuşmadık.”

‘FUTBOLUMUZUN MARKA DEĞERİ DÜŞÜYOR’
‘FUTBOLUMUZUN MARKA DEĞERİ DÜŞÜYOR’

“Futbolumuzun marka değeri düşüyor. Her şeyi rakamlarla ilişkilendirdiğimizden beri futbolumuzun marka değeri düştü. Maddi anlamdaki katkıları siz doğru kullanmazsanız Türk futbolu geriye doğru gider. Ülke futbolunun gelişebilmesi için A Milli Takımı’nın başarılı olması gerekir. Yabancı oyuncular önemli bizden de birileri olmalı. Aidiyet duygusu için bu çok önemli.”

Ajansspor.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
istemez hamzayı. kadro yabancı ağırlıklı olacağı düşünülürse külübün içinde konuşulan dilleri konuşabilen bir hoca olmalı.
şuan Fransız yada ispanyol.
Tabiki hoca ne zaman bırakmak isterse o zamanın şartlarına göre oyunculara göre.

T.direktör olarak istemesem de yardımcı olarak gelmesini isterim.zira hasan ümit ve levent antrenör falan değil. Hasan neyse de diğerleri etkisiz eleman

Eger uzun vadede kulup FT'yi birakmamaya kararliysa yardimcisi olarak gelsin. Ama diger 3 adami postalayip 1-2 tanede Avrupali antrenor getirme kaydiyla. Tercihen bir Fransizca, bir ispanyolca bilen antrenor.

Ama FT ben basarili olamazsam giderim diye dusunuyorsa Hamza gelmesin. Terim giderse gelecek sezon yeni bir ekip kurulacak zaten. Hangi td gelecekse kadrosunu kursun.

Üst Alt