Hamzaoğlu: ''Her pozisyonda hakeme itiraz ediliyor, bizde böyle lig oynanıyor'' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hamzaoğlu: ''Her pozisyonda hakeme itiraz ediliyor, bizde böyle lig oynanıyor''

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, "Hakem Deniz Ateş Bitnel'in düştüğü duruma üzüldüm. Herkes hata yapabilir" dedi.

Hamza Hamzaoğlu, seyircisiz oynanan Fenerbahçe karşılaşması, cumartesi günü oynayacakları Eskişehirspor ve son haftalarda yaşanan hakem olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FENERBAHÇE ÜSTÜN OYNADI

Hamzaoğlu, “Spor Toto Süper Lig’in kötü olan tarafın seyircisiz olmasıydı. İlk yarıdaki oyun istediğimiz gibi değildi. Kazanmak için sahadaydık. Ama Fenerbahçe ile oynadığımızın da farkındaydık. Son paslarda iyi değildik. İkinci yarıda oyuna ortak olduk. Topa daha çok hakim olmaya başladık. Fenerbahçe oyun olarak maçın genelinde üstün oynadı ve 0-0 beraberlikle bitirdik. Eskişehirspor son maçına baktığımızda toparlandı. İyi de takviyeler yaptılar. Kolay bir maça çıkmayacağız. İyi bir sonuçla dönüp hedeerimize devam etmek istiyoruz” diyerek açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Avrupa hedefinden uzak görünüyoruz. Bu seneki hedefimiz ilk 10’un içerisinde bitirirsek iyi bir yerde bitirmiş olacağız. Önümüzdeki yılın da planlamasını yapmaya başladık. İnşallah bu sene istediğimiz gibi bitirip seneye çok daha hedefe giden bir Bursaspor olmayı amaçlıyoruz.”

SEYİRCİSİZ OLMUYOR

Hamzaoğlu, “Seyircisiz oynamak kimseye mutluluk vermez. Onların olmadığı maç kimseye zevk vermez. Fenerbahçe ile oynadık ama keyif almadık. Bir maç oynadık. Kazanmayı çalıştık. Ne tepki hissettik ne güzellikleri gördük. Her maçı nasıl seyirci ile oynatırız bunu düşünmemiz lazım” dedi.

Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşanan hakem hatalarının sorulması üzerine Hamzaoğlu hakemin düştüğü duruma üzüldüğünü belirtti. Hamzaoğlu şunları söyledi:

“Aslında ben Deniz Ateş Bitnel’in duruma düşmesine üzüldüm. Bu maçın böyle olmasına üzüldüm. Hatalar olacak. Bu oyunun doğasında hatalar var. Hataları sindirebilmek önemli olan. Hakem de hata yapacaktır. Onların hatalarını hoşgörü ile karşılayabilmeliyiz. Maçtan sonra asıl düşündüren şeyler diğer konular. Biz bunları niye toplum olarak düzeltemiyoruz. Bu hataları niye önüne geçilmez bir hale getiriyoruz bunları konuşmak lazım. Her pozisyondan sonra hakeme itiraz var. Bizde böyle lig oynanıyor. Hata yapabilir dönüp arkamıza gitmeyi bilmemiz lazım. Biz maalesef Kendi hatalarımızı görmeyip başkalarının açığını kovalıyoruz. Herkes kendi hatalarını düzeltse her şey yoluna girecek. Biraz da saygılı güvenli olsak her şey düzelecek. Ama hep kötü tarafından bakmayı tercih ediyoruz İnşallah biran önce düzeltiriz kendimizi.”

Hamzaoğlu bir soru üzerine ise genç oyuncularla ilgili bir soru üzerine ise “İyi bir potansiyele sahibiz genç oyuncular konusunda. Oynadıkları maçları da takip ediyoruz. Hafta araları Yeşil Bursa AŞ ve U 21 takımı ile hazırlık maçları yapacağız. Sezon sonuna doğru onlara şans vereceğiz” diye cevapladı.

DE SUTTER’E TEKLİF OLMADI

Tom De Sutter’e Çin’den teklif var mı sorusuna ise “Bursaspor olarak transferi bitirmiş durumdayız. Hepsi bizim oyuncumuz teklif gelirse düşünürüz” dedi.

Hamzaoğlu sakatlarla ilgili yaptığı değerlendirmede ise Serdar Aziz’in bugün takımkla birlikte olacağını, Eskişehirspor karşılaşmasında büyük bir ihtimalle forma giyebileceğini belirtti.

AMKSPOR

Bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi. Hamzaoğlu haklı, doğru söylemiş eğer gerçekten söylediyse. ve herkes yapılan linç girişmine ortak olmuşken bu lafları söylemek kolay değil, tebrik ediyorum kendisini.

Üst Alt