Hapis Cezası Kalkıyor! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hapis Cezası Kalkıyor!

Cevap: Hapis Cezası Kalkıyor!

Oh ne guzel. Kanun cikar, sonra boz. Kural koy sonra kaldir. Memleket Dallas'a donmus haberimiz yok..

Cevap: Hapis cezası kalkıyor!

Hapis cezası olması gerekmiyor,benim düşüncem bu.Ama hem şahıslara hem kulüplere ciddi yaptırımlar uygulamaları gerekiyor.Kaç ay oldu hala ses seda yok.Gündemden de yavaş yavaş düştü.Bunlar hiç güzel hareketler değil.

Kardes zaten amacda bu. Cünkü bu isin ucunda cok PARA var. Bak misal kendine dürüst diyen CARSIya, giki cikiyor mu? Onlarda corba paralarinin pesinde. LigTV, Anadolu Kulüpleri... Hepsi Paranin pesinde. Cünkü biliyorlar SikeBahce Taraftari D.li oldugunu. Fener Küme düserse Paralar gider. Bu mantik var Türkiyede...

Bence Fener icin özel bir Lig yapsinlar. Kendi aralarinda oynasinlar, Konfeti atsinlar, Sahaya atlasinlar...

TEK GÜVENCEM UEFA...

hapis cezası kalkarsa bence soruşturmayı yürüten savcılar,hakimler ve polisler hapse atılmalı..

8 ay boyunca işleri güçleri yokda cezası bile olmayan geyik(şik)muhabbetiylemi uğraştılar

atın hapse savcıları polisleri!!!

Böyle bir yasanın çıkacağını sanmıyorum. Kulüpler birliği ve federasyonun nafile uğraşları bunlar...Devlet yasayı daha yeni çıkarmış. Bu dangalaklar istiyor diye asla değiştirmezler.

Fener şikeyle şampiyon oldu. Ortaya çıkmasaydı, sadece Şampiyonlar Liginden 25 milyon alacaklardı. Olay sadece sportif değil. İşin ucunda büyük paralar var.

Puan hırsızlığının sıradan hırsızlıktan ne farkı var...

Boşuna heveslenmesinler. İçeriden çıkacaklarını zannediyorlarsa avuçlarını yalarlar. Bu adamlar sadece şike yapmaktan içeride değiller ki zaten! Çete oluşturmak, örgüt liderliği v.s. asıl ağır cezası olan bunlar zaten. Yoksa sadece şikeden giren bir iki futbolcu ve tayfur havutçu falan belki serbest kalır ama diğer şikeci kulüplerin başkanları artık şike suç olmasa bile organize örgüt kurmaktan daha çok yatarlar.

Tüpçü arkadaşlarını kurtarıp kahraman olacağını zannediyor!

Sportif bir suçun cezasının hapis olması cidden saçma değilmi? Cezasıda sportif olmalı bence.mesela ömür boyu futboldan men..

Ben böyle bir düz mantık görmedim ya , o zaman da ticaret yapan iş adamları her hangi bir karşılıksız çek durumunda ya da başka bir usulsüzlükte ticaretten mi men edilmeli ???

:lol: iyi ki varsınız :D

Ben böyle bir düz mantık görmedim ya , o zaman da ticaret yapan iş adamları her hangi bir karşılıksız çek durumunda ya da başka bir usulsüzlükte ticaretten mi men edilmeli ???

:lol: iyi ki varsınız :D

bence arkadaş haklı yasayı hazırlarken nasıl hazırladılarsa cezalar cidden abartı 20 yıla kadar hapis nedir arkadaş adam öldüren bir kişi yok eden bile 8 sene sonra cıkıyor.

ayrıca ikinci saçmalık teşebbüs ile gerçekleşmiş olayın cezasının aynı olması, adam öldürmeye teşebbüs ile öldürmenin cezası bir olmaz olmamalı.

bence hapis cezası 2-3 yıl + ömür boyu futboldan men olmalı.

ama takımlara verilecek cezalar küme düşme filan olduğu gibi kalmalı.

bence arkadaş haklı yasayı hazırlarken nasıl hazırladılarsa cezalar cidden abartı 20 yıla kadar hapis nedir arkadaş adam öldüren bir kişi yok eden bile 8 sene sonra cıkıyor.

ayrıca ikinci saçmalık teşebbüs ile gerçekleşmiş olayın cezasının aynı olması, adam öldürmeye teşebbüs ile öldürmenin cezası bir olmaz olmamalı.

bence hapis cezası 2-3 yıl + ömür boyu futboldan men olmalı.

ama takımlara verilecek cezalar küme düşme filan olduğu gibi kalmalı.

Böyle saçma sapan bir savunma olmaz kardeşim kusura bakma.Şike yapan adama 150 yıl hapis cezası ver .Ne demek şike yapan adama 20 yıl hapis cezası fazla ? Şaka ise komik değil ama ciddiyse çok komik .Herzaman yasaların caydırıcılığı tartışılmıyor mu ? Al işte caydırıcı ceza .Şike yapmak ile ihaleye fesat karıştırmak yada adi hırızlık yada gasp arasında fark yoktur .Hepsi ahlaken aynı kategoride pisliklerdir .Kısaca önce hapis cezası olsun ama az olsunla başladı sonra olmasına döndü bu iş .Açıkça eğer bu yasa geçerse bir daha AKP benden 1 oy alamaz ki ailem akrabalarım ve çevremden en az 100 oy çıkyor AKP ye .Hepsinin olmasa bile en az yarısının AKP ye oyunu engellerim.Bir oyun için bu değer mi olayı değil ahlak testi bu benim için .Herkesin gözü önündeki bir olayda böyle bir ŞİKE yapılabiliyorsa demekki bizim görmediğimiz neler dönüyor.

Üst Alt