Hasan Çavuşoğlu, Yabancı Hakem ve Yabancı Futbolculara Karşı Olduğunu Söyledi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hasan Çavuşoğlu, Yabancı Hakem ve Yabancı Futbolculara Karşı Olduğunu Söyledi

1670422814737.png

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu:

"Yabancı hakem konusuna en başından beri karşıyım. 85 milyon nüfusu olan ülkede, Türk hakemlerimiz yeteneksiz mi diyoruz? Neden yabancı hakem isteniyor? Hakemler herkese hata yapıyor. Yabancı hakem konusunu saygısızca buluyorum."

"Yurt dışındaki maçları izlemiyorlar galiba. Yabancı hakemler hiç hata yapmıyorlar mı? Dünya Kupası'nı izliyorlar mı? Ne kadar hatalar yapılıyor. Futbolun genetiğinde bu var."

"Geçen sene yabancı oyuncuların ödemeleri yüzünden en az yiyen 60 milyon kur farkı yedi. Yabancı futbolcu sayısı çok olduğu sürece kulüplerin borcu artacaktır."

"Francesco Farioli'nin oyun tarzında bazen hoşuma gitmeyen şeyler oluyor ancak müdahale etmiyorum."

"Hedefimiz ligi ilk 10 sıra içinde bitirmek.'

Kelege bak hele oynat 11 türk o halde, ilk sezonda kümeye doğru yol alırsın. Yabancıları istememelerinin asıl nedeni 10 bin Euro da olsa alacakları kaldımi bunları iyi hoplatiyorlar. Dertleri futbol değil.

Yabancı hakem saçma bir olay ona hak veriyorum. Sorun şu ki ülke öyle kokuşmuş durumda ki, ne hakemlerin iyi eğitileceğini garanti edebiliyoruz ne de devlet, mafya, şike baskısına boyun eğmeden tarafsızca bir şekilde maç yönetebileceklerinden eminiz. Hal böyle olunca istemeye istemeye yabancı hakemlere kalıyoruz.

Ülkede yerli futbolcu oynatmak yasak da biz mi bilmiyoruz?
İsteyen kadrosunu tamamen yerli oyunculardan kurup kur farkı yememe hakkını kullanabilir.
Ayrıca konu hakemlerin hata yapması değil, millet sahada ve VAR'da tarafsız, adil hakem görmek istiyor.
Bizle son oynadıkları 2-2 biten maçın hakemi gibi hakemleri istememek en doğal hakkımız.

lan ülkede liyakat yok liyakat. onlar olsa elbet ülkede topçuda çok hakem de çok mühendis de. adamlar ingilizce sınavını geçememiş. koşularda kondisyonları yok ülkenin en popüler sporunu yönetiyorlar. ben bunların verdikleri kararları geç allah bir deseler inanmam. tüm her şey yeterli olsa bunlar zaten görev alamaz amatör ligler dahil. evet hakemler en az suclu . asıl kabahat onları sahaya çıkaranda. yetersizlikten dibi gören tff'de, hakem kurulunda. bu şartlar altında ülkenin çoğu şeyi gibi hakemi de ithal olmak zorunda. hatta federasyon baskanını da ithal edelim. görev bilinci olan kurulları liyakatle seçilmiş isimler yönetsin ülke futbolunu.

ülke futbolunu geriye çekmek isteyen düşman bir şahsı koysan anca böyle yönetilir zira. sıfır güven ortamı varken daha fazla debelenmek zarardan baska bir sey sunmaz ülke futboluna. bunu en kestirme yok etme durumuda yabancı hakemden geçiyor.

Üst Alt