Hazırlık Maçı | Galatasaray 0-1 Twente | Maç Sonucu - Sayfa 63 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Galatasaray 0-1 Twente | Maç Sonucu

Cevap: Hazırlık Maçı | Galatasaray 0-1 Twente | 20 Temmuz | Maç Sonucu

İyi sinyaller vermiyoruz sadece o kadar ayrıca 4-2-3-1 düzenini bozmamak lazım skibbeyle bişeyler oturtmustuk sonrası gelmedi eger eboue melo gibi oyuncularda gelirse 4-2-3-1 devam etmeliyiz yoksa yakında selcugada sallıcaz

Ujfalusi gayet iyiydi.

Müdaheleleri falan cok hizliydi.

4-4-2 olmaz beyler.4-4-2 oynaycaksak pivot lazım bize öyle bi forvet yok şu an kadromuzda

Ujfalusi maçta iyiydi.Ben başka maçı mı izledim?Bugünkü maçta sıkıntımız hücumdaydı.Maalesef kapanan takımları açamıyoruz bütün hücum yükü Ardanın üstüne biniyo.En azından 1 tane Arda kalitesinde hücum elemanı şart bu takıma.Allah korusun bi de Ardanın sakatlandığını düşünürsek gol atmamız mucizelere bağlı

gerek yok, stancu var:eek:

pino desem.... ah fatih terim, baslamadan sogdum. hep bu eski kafalar bizi buluyorlar ya.

macin sadece ilk yarisini izleyebildim.

lakin hazirlik maclarimizdaki performansimiz beni yaniltmadi.

ilk günden beri savundugum gibi, ft ile bu is zor yürür!

bu takim 4-4-2 oy-na-ya-maz!

bunu oynatabilmek icin adam gibi sol bek, orta saha, sag kanat lazim (en az).

bunlari da al(a)mayacagimiza göre, ft acilen sistemini degistirmeli!

gecen sene bir selcuk yoktu! bu sene en azindan o cag atlatir bu takima. takim ileri cikmakta zorlaniyor, cünkü ileri tasiyacak adam yok! bunu cözmek icin acilen forvetin arkasina ofansif orta saha oyuncusu koymali. mesela arda göbekte oynar.

ama ve ama bir elmader'den sag acik, bir kazim dan sol acik ya-ra-ta-maz-sin!

pino sol kanat icin kalmaliydi!

yönetim onca vaadden sonra hem taraftarlari hayal kirikligina ugratti, hem de ft'yi zor durumda birakti kadro acisindan!

sike gundemi yonetimi tembellestirdi, meydani bos bulduk gibi oldu, takima kaliteli takviyeler yerine Balta'larla Ayhanlarla devam edild, bir de Arda'nin bu sezon duzenli kac mac oynayacagi mechul, alternatif sart!

fener de dusse, hatta besiktas da dusse yine de anadolu takimlariyla mucadele icin cok daha iyi bir takim lazim.

yonetim de, hoca da ilk yilimdi mazaretlerine sarilmasinlar.

Yönetim ve FT gelmeden önce zaten bu takimin durumu ortadaydi ..

Servet,Sabri,Aykut,Aydin,Balta,Ayhan bunlar yillardir takimda ve cogu ilk 11 oyuncusu. Size soruyorum bugüne kadar bu oyuncularla Feneri kac kere yendik veya kupa alabildikmi ???? Hayir ! Bunlari bilip yine bu oyuncularla devam etmek taraftari saf yerine koymaktir.

Günümüz futbolda alt yapiya önem verilmesi gerekiyor. Scout ekibi kurup 18-22 yaslarinda 5-6 adam transfer etmeliyiz ama nerdeee..Porto, Lille,Ajax bu takimlar her sene 4-5 genc yetenekli oyuncu transfer ediyor . Cokmu zor yetenek bulmak her yer futbolcu kayniyo allah askina ya.

Yerli kalitesi asiri derece düsük bu takimda. 2 isim var Selcuk , Arda gerisi les !

Sakin olalım arkadaşlar. Nerdeyse yönetimi istifaya çağıracağız. Twente'yi kek falan sanmayın. Şuan Avrupada bizden iyi durumdalar. ŞL ligi maçı öncesi bizimle son provalarını yaptılar.

İnter'i yeneriz çoğu kesim "u" dönüşü yapar. Ovvvv süper oynadık derler. Skora endexli yorum çok yapılıyor. Hazır değiliz. Taktik antremanlarına yeni başladık. Acil nokta transferler lazım. Rakip ise hazır durumda ŞL ligi maçı öncesi bizimle son provolarını yaptılar. Sistemlerini kurmuşlar.

Hic alakasi yok. Gecen seneki gibi bizde beyin yok. Bu sezon da pozisyon girmekte cok zorluk cekeriz. Iki sezon önce sag kanatta Keita vardi, solda Kewell, ortada Arda...

Simdi Aydin ve Kazim 'a kaldik, bir de Volkan Sen sesleri var :sad007:. Bence hepsi GALATASARAY 'ın oyuncusu degiller, yükü kaldiramazlar.

Sov, mov, ofansif futbol, tek pas, ver-kac... Bunları bence simdiden unutun, calim malim da yok.

Not: Türkcem biraz bozuk, kusura bakmayin. Alman kizlarla geze geze, bu hallere düsdük:asd:.

Son senelerde oynanan hazırlık ve resmi maçlara yapılan yorumlar ile bugün oynanan maçın yorumları oldukça benzer olacaktır. Takımın hala hazırlık döneminde olduğu, ne taktiksel ne de fiziksel olarak istenen seviyede olmadığı ve bunun zaman alacağı bilindik ve yeri geldiğinde haklı bahaneler olarak sunulabilecek konular. Tüm bunlara rağmen takımda olmaması gereken konular mevcut. Fatih Terim'in iyi bir taktisyen olmadığı konusunda büyük bir kitle hemfikir durumda, ki bende katılıyorum. Bu sebepten dolayı da Fatih Terim'den varyasyon delisi, otomatikleşmiş bir sistemi olan takım yaratmasını beklemiyorum. Twente maçı şartların olumsuzluğuna kendini hazırlandırmış kişileri bile hayal kırıklığına uğratabilecek türden bir maçtı. Klasik defansif orta saha oyuncusu olmayacak bir sistem düşünülüyor, bu takım savunmasında kimi risklerin alınıp, ileride ekstra bir oyuncu için yer açılması anlamına geliyor. Bu ekstra oyuncunun Elmander olmayacağı çok açık, eğer olursa alınan risk tamamen boşa alınmış demektir. Çünkü riskin alınma sebebini yerine getiremeyecek biri Elmander. Burada oynayacak oyuncu Elmander olmayacaksa alternatifler ne peki ? İsim yapmış, tecrübeli bir golcü aranıyor sürekli. Oynatılan sistemden gördük ki iki forvet yan yana oynamayacak. Sistem içinde iki oyuncunun da farklı görevleri olacak (birinin daha komple özelliklere sahip olacağı bir görevi barındırıyor bu anlayış). Gündeme gelen forvet oyuncularının hepsi (Forlan hariç) bu anlayışa uymayan oyuncular. Ya transfer anlayışı ile oynatılacak oyun anlayışı arasında bir sorun var ya da daha farklı bir anlayışa geçilme düşünceleri var. Farklı özellikleri olmayan iki golcüyü yan yana oynattığınız taktirde orta sahada zaten büyük bir yük taşıyacak iki oyuncuya, yaratıcılık anlamında da ekstra yük bindirmiş olacaksınız. Arda bir süre daha aldığı sorumluluğu taşıyabilecek durumda gözükmüyor, Kazım ise sorumluluk almaktan uzak bir oyuncu. Bu yüzden açık ve orta saha transferlerinin önemi daha da artıyor. Melo ve Drenthe transferleri bu sorunları yok edecek isimler değildir. Hem golcü hem de kanat oyuncusu trasferi düşünülüyorsa, bu şartlarda mantıklı olan; hem açık hem de forvet arkası oynayabilecek, golcü özellikleri olan yaratıcı bir oyuncu ve kişisel yetenekleri ile kanattan iyi pozisyonlar hazırlayabilecek isimleri transfer etmektir. Oyuncuların isim yapmış kişiler olması gibi bir zorunluluk yok. İlla bu kıstaslara uyacak oyuncu transferi için çok uçuk paralar ödüyorlar, o da başka bir sorun.

Maça, geçtiğimiz seneleri de dikkate alarak baktığımızda pek fark olmadığını görüyoruz. Farkı yaratan tek konu Selçuk. Takımın tek öne çıkabilen oyuncusu. Kariyerindeki gelişim, oyun bilgisi, özellikle bizde uzun süredir böyle bir oyuncu olmamayışı açısından değerinin iyi anlaşılması gerekiyor. Takımın maç içinde yapmak istedikleri ise hep birşeylere takılıyor. Topa hakim olunamıyor, top çevrilemiyor. Ceyhun'un topla arası iyi değil, fiziksel dezavantajları olunca da çok riskli işler yapabiliyor. Basit bir şekilde geri oynuyor, ancak geride de farklı bir durum yok. Servet topun olduğu yerde sorun oluyor. Orta sahanın baskıdan kurtulmak için topu boş alanlarda olan bu oyunculara atması, ya da attığı kişilerin topu bu kişilere doğru çevirmesi top kaybı anlamına geliyor. Ceyhun geriye, Ujfalusi Servet'e, Servet kaleciye, kaleci ise taca şeklinde bir döngü oluşuyor. Servet'in tek olumsuz tarafı bu değil. Servet'i bir stoper olarak olumlu yönleriyle farklı kılacak olan sistem, takım savunmasının top rakibe geçtiği anda aktif olması ve direkt alan-oyuncu kapamasına yönelik olması. Bu şekilde rakibini fiziğinin yardımıyla iki marke edebiliyor ve rakip takım oyuncuları pek rahat hareket edemiyorlar. Oysa ki oynanan oyun şablonu, top rakibe geçtiğinde sadece rakip oyunculara yönelik pasif takibi meşru kılmış durumda. Zamanla değişim olabilir mi bilmiyorum, ancak mutlaka olması gerekiyor. Bu şekilde rakibe topla oynaması için çok uygun bir ortam yaratılmış oluyor, oyuncular savunma becerilerini ortaya koyamıyorlar.

Arda hala geçirdiği sakatlıkların etkisinde. Fizik olarak toparlanması uzun sürecek gibi gözüküyor. Bu şekilde normal şartlarda oynaması problem yaratma olasılığı taşırken, teknik ekip ona çok büyük sorumluluklar yükleyerek oynatıyor. İstediklerini yapamamanın verdiği etkiyle oldukça çok hücum faul yaptı. Bunun takıma büyük zararı oluyor.

Eboue ve Melo transferleri konuşuluyor. İkisi de arıza adamlar. Eboue stil olarak Sabri ile oldukça benzer tipte bir oyuncu. Sabri'ye oranla savunmada yaratabileceği fark tercih sebebi olmamalı. Uruguaylı Maxi Pereira ya da o stilde bir oyuncu bizim için tercih sebebi olmalı. Sağ bekte oynayan oyuncunun fark yaratması bekleniyorsa ve oraya yönelik bir bütçe ayrılmışsa bu tip bir transferin yapılması daha mantıklı gözüküyor.

Bunlar hazırlık macı daha arkadaslar noluyor hemen ft le bu iş yürümez bilmenne.Daha surada kac gun oldu calısmalar başlayalı ne kadar sabırsız insanlar var.3 tane daha transfer gelicek bu takıma daha rahat olun.Liglerinde baslamasına malinin dedıgıne göre 40 gün var daha.

Twente gayet sağlam takım ve hazır durumda.Yenilmemiz önemli değil şu an için.İlk 11e yapılacak 3 transfer takımın çehresini değiştirir.Bu kadar karamsırlığa gerek yok

bunlar baya agır idman yapmışlar belli. agır kalıyorlar. takımda herkes kötü oynadı. ulan en iyi oynayan oyuna sonradan giren ayhandı. yanarım yanarım buna yanarım:)

elmander ve baros 2 forvet oynayamazlar bana göre. bu benim fikrim. 2 side top tutmaktan aciz. en azından bir forvetin top tutması lazım. şu guerroyu alsak cok iyi olcak.

elmander ve baros 2 forvet oynayamazlar bana göre. bu benim fikrim. 2 side top tutmaktan aciz. en azından bir forvetin top tutması lazım. şu guerroyu alsak cok iyi olcak.

Elmander tam forvet olarak oynamıcak zaten.Elmander top tutan adam Necati tarzı.Baros onun önünde oynar.Bu maç kimseyı aldatmasın benim en güvendiğim adamlarda biri Elmander.

Hemen takımı ve teknik direktörü asıp kesmeye gerek yok, alt tarafı hazırlık maçı. Tabi hazırlık maçı da olsa bir futbolcunun kumaşını ve performansını anlarsın.. Servet-Balta ve malesef (kendisini çok severim ama ) Sabri'yle bu iş yürümez.. Defansa en az 2, tercihen 3 adam alınmalı.O defansla olmaz abi. Bunu görmek için pek futbol bilgisine gerek yok. Biraz o adamları izlemek yeterli, gerçekten çok çok kötüler. Biz burda teknik-taktik ne yazarsak yazalım boş.. Futbol futbolu bilen adamlarla oynanır.

Her sene trilyonları cebe indiren bir insan 7-8 senedir bir orta açmayı öğrenemezmi ya :mad:

Her zaman diyorum sabri,servet ve hakan ile olmaz.

Arkadaşlar maçı izleyemedim nasıl oynadık skor kötü ama oynanan oyun önemli benim için?

Elmander tam forvet olarak oynamıcak zaten.Elmander top tutan adam Necati tarzı.Baros onun önünde oynar.Bu maç kimseyı aldatmasın benim en güvendiğim adamlarda biri Elmander.
arkası dönük oynayamıyor. fazla hızlıda degil. belki bu maclıktır ilerki maclarda görürüz napar eder diye.

Üst Alt