Hazırlık Maçı | Galatasaray 2-5 Manchester United | M.S | 30 Temmuz | Smart Spor - Sayfa 63 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Galatasaray 2-5 Manchester United | M.S | 30 Temmuz | Smart Spor

Yalnız bizde Avrupa maçlarında gelenek haline gelen bir durum var bu maçta da devam etti. Bir devre iyi oynuyoruz, bir devre inanılmaz rezil oynuyoruz. 2 devreyi de düzgün oynadığımız çok nadir maç hatırlıyorum 2012 de Drogba'lı vs dönemde de böyle ya çok kötü başlıyoruz, ya da çok iyi başlayıp sonradan saçmalıyoruz. İlk yarı aşırı iyidik mesela 2. yarı 2 tane oyuncu değişikliğiyle takımın bu kadar çökmemesi lazım.

Valla Serdar Aziz berbatti. Chedjou berbatti. Linnes berbatti. Bunlarin hicbiri GS ilk 11 oyuncusu degil.

Bruma iyi ama savunmaya hic yardim etmiyor. Messinin bile alan daralttigi gunumuz futbolunda olacak is degil.

Bu takimin toparlanmasi icin 7 oyuncuya ihtiyaci var.

2 stoper, 2 golcu, 2 on libero, 1 sag bek.

Yalnız bizde Avrupa maçlarında gelenek haline gelen bir durum var bu maçta da devam etti. Bir devre iyi oynuyoruz, bir devre inanılmaz rezil oynuyoruz. 2 devreyi de düzgün oynadığımız çok nadir maç hatırlıyorum 2012 de Drogba'lı vs dönemde de böyle ya çok kötü başlıyoruz, ya da çok iyi başlayıp sonradan saçmalıyoruz. İlk yarı aşırı iyidik mesela 2. yarı 2 tane oyuncu değişikliğiyle takımın bu kadar çökmemesi lazım.
bana göre bunun sebebi bir türlü kadro uyumunu yakalayamıyoruz son yıllarda böyle maalesef :( ya forvetimiz kötü defansımız iyi oluyor yada tam tersi barosların kewell ların keita ların olduğu takımda sarp servet gibi adamların olması gibi !! şimdi de şino poldi gibi maç çevirecek adamlarımız var fakat orta saha defans amatör lig seviyesinde !! hani kel kafaya şimşir tarak derler ya aynı hikaye ! evde oturacak koltuk yok ama gidip önce mutfak robotu almak gibi bir şey bu !!

avrupa icin kötüyüz gercektn ama lig için okadarda kötü degiliz ırkçı denen adamla futbol filan oynamadan 4.yıldızı taktık unutmayın

basan koşan 2 ortasaha ve golün ne oldugunu bilen bir forvetle ilk 2ye gireriz bence ligte

Ligde Manu ayarı bi takım yok bu sene götürürüz. Ayrıca şöyle bişey var goller Hamit-Selçuk değişikliğinden sonra geldi ve Serdar-Balta. İlk yarı Manu o ileri hücum hattına rağmen tehlike yaratamadı. Zaten adamlarda bir iyi oyuncu çıkıyor yerine başkası giriyor. Sadece şunu farkettim defanıfımızın hızlı oyunculara karşı zaafı var.

Aslında Leiva ve Selçuğun aynı anda sahada olacağını düşünürsek Serdar-Chedjonun uyum sağladığını düşünürsek şampiyonluğa oynar defans. Beşiktaşda geçen sene kötü defansla şampiyon oldu onlarıda Atiba toparlıyodu bu görev Leivaya düşecek ki zaten en iyi yaptığı şey

Ilk yarıda muazzam oynadık resmen mest oldum manuya karsi anca bu kadar oynanirdi. Ikinci yari kontrolu tamamen kaybettik ama yediğimiz gollerde gerçekten cok sacmaydi muslera kötü günündeydi leiva + derdiyok gelirse şampiyonluk uzak değil

SM-G360H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendi çapımda dünkü maçı değerlendireyim:

ilk 15 dakika Manu'nun isimlerinden korktuk resmen. 15-45 arası ise topu pas yaparak ayağında tutan,topu tutabildiğini Manu gibi bir takıma kabul ettiren ve kendi sahasında karşılamayo kabul ettiren, topu kaybettiğinde ise kondiyon artısının getirdiği fiziksel temaslı press, (geçen seneki gölge pressinden bahsetmiyorııum bile) kanat oyunularının bu kadar oyunun içinde olması takımın artıları.

Transfer yapmadığımızdan dolayı ilk 11 ve yedekler arasındaki kalite uçurumunu 10 dk'da bize gösterdiler. Hamitten ön libero olarak faydalanamayacağımızı gördük. Dzemaili nedense acemi çocuklar gibi gelen topu ve kendini ayakta tutmakta zorlanıyor.

Velhasıl kelam; bu takıma ilk 11 için sağlam bir ön libero ve ayağında top tutabilen (Sneijder'in oyunun içinde kalabilmesi adına) ve birazcık aklı çalışan bir forvet oyuncusu; Sayın Başkan(!) yönetimindeki kulübümüz için yeterli.
Muslera: Kalitesine şüphe yok. Daha iyileri Top class takımlarda.
Linnes: Sabriyi sağ bekte göreceğime bu çocuğa katlanırım daha iyi.
Chedjou: beğenemiyorum arkadaş bir türlü ben bu adamı. Takımda sürekli risk alan sen olmamalısın. Ayrıca benim idealimdeki fiziksel temasla karşılayan ve döndürmeyen stoper tanımına gram uymuyor. Resmen önce adambi topu alsın, dönsün sonra mücadele edelim der gibi bir vücut dili var.
Hakan Balta: Etliye sütlüye karışmadığı için takım iyiyse iyi, kötüyse kötü gözüküyor. Chedjou çıkıp serdarla oynasaydı Astana deplasmanındaki küfrü tekrarlardı :)
CAROLE: bu adam her hareketiyle ben futbolcuyum diyor.tek eksisi çok sade olması. İnsan biraz reklamını yapar.
Selçuk: Çetesi olmadığında iyi oynuyor. normalde çalışkan ama arkadaşlarını görünce şımaran küçük çocuk gibi. Çetesi olduğunda yatıyor.
Dzemaili:Ayakta duramıyor, topu ayağında tutamıyor. Oyun yapımıza uygun değil. Satmak mantıklı hareket olacaktır.
Bruma: Son vuruşlarını müthiş geliştirmiş. Boş kaleye gol atamayan çocuktan, etrafında 5 tane Manulu defans oyuncusu varken yan ağlara topu bırakan çocuğa. İnşallah sakatlanmaz.
Sneijder: Etrafındaki adamların kondisyonu iyi olunca çok daha etkili oluyor, buna rağmen 3-4 kere selçuğun dahi arkasına gelip top aldı. Oyunu açan ve topun bizde kalmasını sağlayan hamle buydu. Sneijdersiz takım duruyor, oynayamıyor.
Sinan ALTIN: Kendini geliştiriyor. Çete örgütüne mensup olmadan kendini geliştirirse hayranı olduğu robben'in yerinde bile oynayabilir, Gümüş değil Altın bu çocuk.

Dzemaili'yi dün ilk yarı beğenmiştim, tek eksisi geçen senelerde de eleştirdiğim nokta olan fazla ağır kalıyor olmasıydı. Ama pas tercihleri, ikili oyunları ve sert bir oyun sergilemesi dünkü maçta artılarıydı. Özellikle Sneijder ile iyi anlaşıyor. İyi bir ortasaha alınsa da alınmasa da kesinlikle kadroda tutulmalıdır. Riekernik hoca ile farklı bir tandem yakalayabilir zira.

Sent from my iPhone using Tapatalk

:crushed:

CooZVN6XYAEzihB.jpg

Üst Alt