Hazırlık Maçı | Galatasaray 4-0 Pas Hamedan | 18 Temmuz | Maç Sonucu - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Galatasaray 4-0 Pas Hamedan | 18 Temmuz | Maç Sonucu

Cevap: Hazırlık Maçı | Galatasaray 4-0 Pas Hamedan | 18 Temmuz | Maç Sonucu

Hazırlık kampı bence güzel gidiyor,geçen yıla göre reijkaard bu sefer kartlarını sağlam oynamaya başladı çünki artık tükr futbolunu ve futbolcusunu anlamaya başladı.Her ne kadar zayıf takımlar ile maç yapılsada yeni gelen oyuncuları çabuk adepde etmek için çok önemlidir bu tür maçlar dolayısı ile burda önemli olanın takımdaki oyuncuların uyum görüntüsü olmalıdır.Taktiksel anlamdada altyapı ile birebir gidilmesinin meyvelerini bu kamp döneminde yapılan maçlarda görmeye başladık zira genç oyuncuların performansları 4-3-3 taktiğine yatkın futbolları dikkat çekmekde.

Bu maçda emre çolak ve mehmet batdal güzel oynadılar.Özellikle kamp döneminde mehmet batdalı sürekli takip ediyorum.Hatırlayanlar çok iyi bilir bir dönem rumen adrian ilie vardı,biz ona buz adam derdik.Ceza sahası içinde soğukkanlı hareketleri ve oyunu ile bizleri büyüleyen "buz adam" ilie,gol sevinçlerinde bile yüzü gülmüyordu :) ama hem gol atıyor hemde attırıyordu.Hakan şükürün 39 gollük lig performansında büyük etkisi olmuşdu.Batdalda bu sezon bence sürekli şans bulmalı bu takımda zira batdal oynadıkça kendini bulacak bir oyuncu ve milli takım içinde önemli bir şans olarak görmekteyim.Elbette bir hakan şükür olması çok zor ama onun stilinde bir oyuncu olabilceği sinyalini verdi batdal.Biraz şans bulup kendini geliştirebilirse reijkaardın sisteminde özellikle hava toplarında takıma büyük katkısı olacakdır.Bunların haricinde emre çolak ile ilgilenmesi ve ufuk için kale yolunu açması benim açımda reijkaard için olumlu adımlar oldu.

Geçen yılki çileli sezon bu sezon itibari ile bizlerin yüzünü güldürebilecek yeni umutlar yeşertti ancak takıma ciddi anlamda 2 kaliteli yabancının alınmasının şart olduğunu gösteriyor.Yeni transfer cana tam bizim aradığımı tipde savaşçı bir oyuncu ancak yanlız kalmamalı zira sarp ve barış ikilisi ile cana oynayamaz.Mutlaka uyumlu oynayabilcek bir oyuncuyu cananın yaına monte edilmesi lazım.

Bu kamp döneminde şunu gördükki eksiklerimize rağmen takım kendine güvenmeye başladı ve reijkaardın sistemine alışma sürecine girdi.Elbette bunda yönetimin sorunlu oyuncuları takımda bir çırpıda yollaması ve reijkaarda tam güven vermesininde etkisi yadsınamaz zira kamp dönemi gayet disiplinli ve istekli bir havada geçiyor buda yönetimin doğru kararlar aldığının bir kanıtıdır bana göre..

Umarım bu doğru adımları transferin son adımlarındada gösterirler,ilk olarak kewell ile istenilen fiyatta anlaşılması otorite olarak isimlerin önemi olmadığını,kulüp değerlerinin ön planda tutulduğunu göstermekde,doğru olanda bu zaten..

analizlerde serkan kurtulus unutulmus yanlis gormediysem.

oldukca iyiydi guzelde bir asist yapti

Rijkaard'ın herkese "Basit oyna, tek top." diye seslenirken top geçen sezon "Takım tek pas yapmaya çalşıyor, Arda topla fazla oynuyor, sistemi bozuyor." diye eleştirilen Arda'ya geldiğinde "Topu ayağında daha fazla tutu." demesi de önemli bir ayrıntıydı bugünkü maçtan. Bazı maçlarda biraz abartmış olabilir ama Arda gibi yaratıcılığı yüksek oyuncuların takımdaki diğer oyunculara nazaran daha fazla sorumluluk alması, topla daha fazla oynaması son derece normaldir.

Dandik bir takımla hazırlık maçında iyiydik diye takımın ihtiyaçları görmezden gelinmiş. Emre Çolak'lar, Musa'lar ilk 11 olarak düşünülmeye başlanmış. Cumhur'lar ilk alternatif konumuna yükselmiş. Bu zihniyetle bir yere gelemeyeceğiz yine. Yine kaleciye atarız bütün suçu. Takım süper diye kendimizi avuturuz.

maca bakamadim.. oyunculara not verebilirmi birisi?

Dandik bir takımla hazırlık maçında iyiydik diye takımın ihtiyaçları görmezden gelinmiş. Emre Çolak'lar, Musa'lar ilk 11 olarak düşünülmeye başlanmış. Cumhur'lar ilk alternatif konumuna yükselmiş. Bu zihniyetle bir yere gelemeyeceğiz yine. Yine kaleciye atarız bütün suçu. Takım süper diye kendimizi avuturuz.

Dikkat ediyorum da hep muhalefet takılıyorsun.. Ne yapmaya çalışıyorsun harbiden ünlü olmak mı ? Yıldız olmak mı ? Yoksa Hıncal ın yerinde gözün mü var ?

Kasma kendini bu kadar ya relax ol :yenieek:

S.A.

Iyi ozet goruntu nerde bulunur bilenlere cagri yapiyorum.

ne yani oynatmasınmı adamlar ne güzel oynuyor paf takımı ne için var oyuncu yetiştirip a takımda oynatmak için futbolda alt yapı çok önemli bunu barcelona,manu gibi takımların alt yapısını inceleyerek anlayabilirsin biraz olsun gençlerimize güvenelim bırakında onlar yüzünden yenilenim en azından forma için savaşırlar

ne yani oynatmasınmı adamlar ne güzel oynuyor paf takımı ne için var oyuncu yetiştirip a takımda oynatmak için futbolda alt yapı çok önemli bunu barcelona,manu gibi takımların alt yapısını inceleyerek anlayabilirsin biraz olsun gençlerimize güvenelim bırakında onlar yüzünden yenilenim en azından forma için savaşırlar

bayıldımm bu cvbaaa

artık şu sorular son bulsun

-niye böyle 4. 5. lig takımlarıyla oynuyoruz hazırlık maçlarını bik bik bik

-adnan sezgin yüzünden kötü takımlarla oynuyoruz bik bik bik

-böyle kendimizi ölçemeyiz bikbik

trabzon portoyla hazırlık maçı oynadı duymuşsunuzdur

şimdi trabzon bile böyle bir takım ayarlayabilecek de biz yani koooskoca Galatasaray mı ayarlayamayacak

bursa stoke cityle oynadı

biz mi oynayamayacağız

adamların bir bildiği var

yeter artık

hep aynı yakınma

Rijkaarddan , Neeskensten daha iyi biliyosunuz kimle hazırlık maçı oynamamız gerektiğini

elbette bunun teknik bir açıklaması vardır

ben de bilmiyorum nedenini ama sizin gibi atıp tutmuyorum

Seviyemizin altında takımlarla oynama nedeni. Hocamızın topun bizde daha kalmasını istemesi ve organizasyonları daha rahat gerçekleştirebilmemizi sağlamasıdır.

Düşünün ki Chelsea ile oynadık. Takımın seviyesinin çok çok üstünde adamlar var. ne 3 pas yapabilirsin ve oyun şablonunu gösterirsin hem de kendini aşırı yorar. farklı yenilgilerde ise moralmen çökersin.

Fenerbahçe ve Sivas ın durumu gibi futbolcu ezile ezile özgüvenini yitirir.

Biz ise adım adım iyi takımlarla oynuyoruz. 3 hazırlık maçında da hocamızın istediğiklerini futbolcular ağır antremana rağmen takımlar çok kasmadığı için güzelce gerçekleştirdiler.

İran takımı ise zaten 1. Lig ayarında bir ekip. Adamlar resmen karşımızda maymun gibi oldular. Çok iyi pas yaptık ve resmen 1-2 pozisyon dışında ezdik. Emin olun öneleme de oynayacağımız takımlar bu takım ayarında bir ekip olacak OFK veya Zhodinov.

Şimdi takım tam olarak fiziken güçlenme aşamasında yol katetti. ARtık güçlü ekiplerle oynayamaya başlayabiliriz. Sırada fener ve NEC takımları var. NEc takımı bizim için daha önemli bir maç olacak çünkü AL önelemesi öncesi en hazır ve ciddi maçımız olacak.

Neill ve Kewell da bu maçta belki de kadroda olacak artı ideal 11 imizi burada göreceğiz.

Benim şahsi fikrime gelince GS miz Cana'ya sağlam bir partner. Serdar Özkan a alternatif Pino ve Forvet e iyi bir adam alırsa hiçbir sıkıntımız kalmaz. DEfansımız taş gibi hiçbir sıkıntı yok. Ali TURAN - Servet - Neill - Balta. çok çok yeterde artar bile.

Saygılar.

Rijkaard'ın Sabri'yi keseceğini düşünmüyorum Ali Tura için. O biraz zor. Ki bence de kesmemeli. Emre çok klas. Cumhur-Ahmet Kesim fena değil.

Mehmet Batdal'ın ise kesinlikle Hakan Şükür'le alakası yok. Hakan Şükür yaptığı pres ve mücadesiyle rakip defansı çıkartmayan bir adamdı. Gerçekten 2-3 adamı sabit bırakmak zorunda kalırdı rakipler. Batdal böyle bir adam değil. Daha teknik ve soğukkanlı. Uzun boylu olmalarının dışında hiçbir ortak özellikleri yok. Ama Batdal iyi oyuncu, beğendim. Arda da şutlarını geliştirmiş gibi biraz daha.

Üst Alt