Üye Görüşü - Herkes Zaha, Tete ve Ziyech Derken Barış Alper'in Patlaması - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Herkes Zaha, Tete ve Ziyech Derken Barış Alper'in Patlaması

Barış Alper iyi hoş da şu anlık abartılacak bir durumu yok. Eğer bazı maçlardaki iyi oyununu sezon geneline yayabilirse o zaman fazlasıyla abartırız.

Doğru kararı verme konusunda büyük sıkıntısı var. Ceza sahasına girdiği an, yapılabilecek en kötü tercihi yapıyor her seferinde.

Pas vermesi gerekirken şut çekiyor, şut çekmesi gerekirken pas veriyor.
Topu ayağından çıkarması gerekirken bekliyor, beklemesi gerekirken topu ayağından çıkarıyor.
Durması gerekirken koşuyor, koşması gerekirken duruyor.
Tete mi?

Barış Alperin yaptiklarini angelino yapsa gözümüz yıllar sonra sol bek gördü denirdi..Hep derim Galatasarayda hiçbir başarı cezasız bırakılmaz hayretle okuyorum yorumları adam belki son 4-5 maç takımın en iyisiydi

Baris suan formda ve malesef yinede eksik. Fizik olarak güçlü, savasci ve kisa mesafede iyi hiz yakaliyor. Ama ve ama top kontrolü kötü, hareketleri dengesiz ve en önemlisi çok aptal. Nerede duracagini, nerede hangi tercihleri yapmasini bilmiyorum ve baya bencil bir profile sahib.

Baris gayet iyi bir 13./14. oyuncu olabilir bizde ama seviyemiz Baris olmamali. Ha simdi formdayken ve önemli, daha yetenekli oyuncularimiz formsusken biraz dikkat çekiyor pozitif anlamda ama uzun vadede ortalama 7.5/8.0 rating yerine daha çok 5.5/6.0 rating ile oynayacak bir oyuncu bence.

Mücadelesi, azmi, fizik gücü muazzam tamam ama oyun zekası çok düşük, son kararları yanlış. Özellikle de orta yaparken yada şut çekerken her seferinde önündeki adama çarptırmayı nasıl başarıyor merak ediyorum.

Bence daha cok yolu var hala sol bek gibi degil kanat oyuncu gibi düsünüp oynuyor. Misal kanat da oynarkene orta sahada adama cekip indirirsin kimse birsey demez ama ceza sahasina yakin cekip indirirsen gereksiz gol tehlikesi yasarsin. Misal son macta adam orta yaparken kolunu obicim acmis biraz sansizlik olsa ceza sahanin icinde olacakti. Belese penalti alacaklardi

zaha takım oyununa uygun bir adam olmadığını net gösterdi. C.palace'ta tek kişilik futbol oynayıp yaptığı solo show'larla takım oyununundan tamamen uzaklaşmış. Solo showları da artık yapamayınca geriye çok kötü bir performans kaldı

Şu futbol romantizmi içeren yorumlara bayılıyorum. Mesela Nelsson için "İyi stoper ama oyun kuramıyor" , Barış için "Fiziği iyi ama oyun zekası düşük" yorumları... Valla futbolun katili bu futbol romantikleridir net. Rakibini hallaç pamuğuna çeviren cengaver topçuları değil, çıt kırıldım kımıl zararlılarını severler. Takım için savaşan ve faydalı da olan adamlara illa bir çamur atacaklar. Diğer kımıl zararlıları için de, yok yanındaki bozuyor, yok arkasında ki bozuyor, yok önünde ki bozuyor diye 40 bahane üretirler.

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Barış Alper'i geçen seneki Rashica gibi hammal kanat olarak oynatmalıyız.2 kanatta da içeri kateden oyuncu oynatmak işe yaramıyo bunu geçen sene de bu sene de gördük.

Üst Alt