Hilmi Ok


hilmiokgalatasaray.jpgHilmi Ok

Galatasaray Eski Futbolcusu1932 yılında İstanbul 'da doğdu.1948 yılında başlayan futbol kariyeri ; Defterdar Spor Kulübü, Kasımpaşa, Galatasaray ve Beylerbeyi bağlantılı olarak 1960'lı yıllara kadar devam etti. Daha sonra Türk futbolundan kopmayıp Futbol Hakemi olarak 1980 'li yıllara kadar devam etti. 1977'de FIFA kokartı taktı. 1980 Avrupa Futbol Şampiyonasın'da Çekoslovakya ile Hollanda arasında oynanan grup maçını yönetti. 1980 yılında faal futbol hakemliğini bıraktı. Daha sonra Hakem Hocalığı ve Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı yaptı.

Galatasaray 'da oynadığı yıllarda Turgay Şeren, Suat Mamat, Kadri Aytaç, Bülent Eken, Reha Eken, Kamil Altan, Ali Beratlıgil, Necmi Erdoğdu, Muzaffer Tokaç ve Rober Eryol gibi efsaneler ile aynı kadroda yer almıştır.Bu vesile ile değerli bir eski futbolcu büyüğümüzü birazcık 'ta olsa tanımış ve tanıtmış olduk.Sevgiyle kalın.
 
Cevap: Hilmi OkHilmi Ok'un Galatasaray'da futbol oynadığını bilmiyordum Edip abi sayende bir eski futbolcumuzu daha tanımış olduk ..
 
Üst Alt