Hoffenheim, Kerem Demirbay'ın Sözleşmesini Uzattı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hoffenheim, Kerem Demirbay'ın Sözleşmesini Uzattı

4230543053.jpg

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hoffenheim, Türk asıllı oyuncu Kerem Demirbay'ın sözleşmesinin 2020-21 sezonu sonuna kadar uzatıldığını duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Hoffenheim'a sezon başında gelen 23 yaşındaki orta saha oyuncusunun 2019'un haziran ayında bitecek sözleşmesi, 2021'in haziran ayına kadar uzatıldı.

Kerem, 16 maçta ürettiği 3 gol ve 6 asistle Hoffenheim'ın bu sezon Bundesliga'daki çıkışında önemli rol oynadı.

Hem Türkiye hem de Almanya'nın 21 yaş altı milli takımında oynayan Kerem, 2016'nın aralık ayında Alman spor dergisi Kicker'e verdiği demeçte, hangi ülkenin A milli takımında forma giyeceğine henüz karar vermediği söylemişti.

Ne bekliyordunuz ki?

Böyle adamlari parlamadan öne cikmadan alacaksin. Yoksa böyle mal gibi arkasindan aglarsin. Bu kadar kolay.

Bedavaya alabilirdik. Almadık.

Ne zaman alabilirdik mesela, Düsseldorf'ta oynarken mi? Tanıyormuydu kimse o zaman? Ben Bundesliga 2 maçlarını izlemediğim için bilmiyorum Hoffenheim'den önce nasıl futbolcuydu.

Sezon başı 2 milyona Hoffenheim almış Kerem'i Hamburg'dan, bonservisi Hamburg'daymış ama Hamburg bunu ikinci ligde kiralayıp durmuş. Yani Hoffenheim'de bu sezon parlamadan önce Kerem Demirbay'ın nasıl futbolcu olduğunu muhtemelen burdaki çoğu kişi bilmiyordu, Almanya ikinci ligini takip etmiyorlarsa yönetim de bilmiyor olabilir, scoutlar bakıyorsa biliyor da olabilirler. O zaman alınsa aynı Tolga gibi "nerden buldular bu çöpü" diyecekti herkes. Hoffenheim'de bu sezon parlayınca kıymete geldi, o zaman niye alınmadı diye dövünüyor herkes :D

Son düzenleme:
Üst Alt