Igor Tudor - Sayfa 242 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
maçı izledim, maça pek iyi hazırlanmamış hoca

parma, özellikle gervinho'nun ayağına bakan bir takım ve tek silahı da gervinho'nun başrol olduğu kontra ataklar. buna daha iyi önlem almasını beklerdim.

tüm maç boyunca parma 4 kere geldi 3 kere gol attılar, kova kaleci sağolsun

maçın genelinde udinese hakimdi ancak pek çok gol pozisyonundan yararlanamadılar, gervinho tek başına maç aldı.

maçı izledim, maça pek iyi hazırlanmamış hoca

parma, özellikle gervinho'nun ayağına bakan bir takım ve tek silahı da gervinho'nun başrol olduğu kontra ataklar. buna daha iyi önlem almasını beklerdim.

tüm maç boyunca parma 4 kere geldi 3 kere gol attılar, kova kaleci sağolsun

maçın genelinde udinese hakimdi ancak pek çok gol pozisyonundan yararlanamadılar, gervinho tek başına maç aldı.

istatistiklere baktım, baya ezmiş hocam. Sağlık olsun.

kaybettiyse bir bit yeniği vardır

yönetim gerekli transferleri yapmamıştır

hocama karşı organize bir kötülük seziyorum

Igor Tudor´un Galatasaray´da basarili olma sansi yoktu, orada da direk bastan hersey ters gittigi icin, hemen tefe konuldu. Birazcik beyini calistirmak lazim, 10 senede 8 sene sampiyon yapmis, CL ceyrek finali, UEFA Kupasi gibi basarilar yasatmis hocanin capini tartisan taraftarin Östersunds´a a karsi elenme, ve derbi maglubiyetleri sonrasi Tudor´un arkasinda durma sansi 0... Tam su an hingir hingir aglayanlar yüzünden, o cok sevilen yabanci hocalar burada telef oluyor. Cünkü ilk yine onlar aglayayip, bagrip cagriyorlar, "avrupanin taktik bilmeyen hocasi da bizi buluyor ihihihih" diye zirliyorlar.

Fatih Terim icin ise sadece bunu yazayim. Riekerink yerine gelip sampiyon yapsaydi, bu sefer o beden egitimciyi yalayanlar cikacakti. Yani millete pay bicmeyi birakin... Fatih Hoca, kurulan kadroyu kulübün ekonomik olarak kaldiramadigi bir anda devir aldi takimi.

Tudor´un bizde yasadigi bazi sikintilar...

1. Kadro genel anlamda iyi kurulmasina ragmen bir sol bekin dahi eksik olmasi, onun Tudor´u arayislara itmesi.
2. Feghouli´nin hazirlik dönemi gecirmeden gelmesi ve genel itibari fiziken beklenileden zayif olmasi
3. Tolga Cigerci´nin sakatlanmasi
4. Kadro neredeyse full kurulsa dahi, saglam alternatifler icin paranin olmamasi
5. Gomis´in bir 5 yas genc olmamasi, Gomis o ilk 8 haftada yaptigi presi, sonrasinda yapamadi, pres gücü düsüs yasadi.
6. Kurdugu kadronun gelecegin kadrosu degil, hemen sampiyonluk icin kurulmus bir kadro olmasi

Bunun üzerine birde devre arasi orta sahanin motoru Ndiaye ayrilmak zorunda kaldi. Bu o takim yapisinin, lig ortasinda tamamen degismesi demek. Bir sol bek geliyor, ama cok daha önemli bölgeden, tarz olarak cok unique bir oyuncu yok oluyor.

Galatasaray´da sistemsizlik burada basliyor: Galatasaray´da islemeyen sistem, saha icindeki sistem degil. Bunu görebilen, belki bunamis Mustafa Denizli disinda, her hocanin saha icinde asagi yukari ne yapmaya calistigini görmüstür. Galatasaray´da ki sistemsizlik ise 40 milyon avroya, yasi ilerlemis, must win hedefi ile kadro kurup, ligin yarisinda en kilit oyuncularin basini ceken orta saha oyuncusunun gitmesi, ve yerinin doldurulamamasi ile basliyor. Ekonomik zaafiyet, ve bunun ile birlikte gelen plansizligin sonucudur bu. Must win diye kurdugun takimi, ekonomik olarak kaldiramiyorsun.

Sneijder olayindan olusmus taraftar baskini da düsünürsek, burada Tudor´un o olaydan sonra takimi ilk 5e sokmasi dahi kritik duruyor. 2 sene sampiyon yapmis adama iki mac kredi vermeyen taraftarin, Tudor´a destek cikmasini beklemek, ancak bir komedi olur. Hocalar da insan, bazi baskilar, bazi zorluklar hocalari da yipratipp, islerini dogru yapmalarina engel tescil ediyor. Bazi isleri kaliteli yaptigi icin, oyunun temelini oynayamayan oyunculara tapan taraftar, Tudor gibi prensipli bir hocayi, ancak bir yetenek düsmani olarak düsünebilir...

Igor Tudor iyi bir is cikardi, ama ilk devredeki düsüs disinda, onu burada barindirmayacak olan calistigi zeminin kaygan taraftarinda birseye kil oldu mu, tabiri caizce manyak gibi saldirmasidir. Fatih Terim´in bizde hocaligi biraktigi gün kendisi ile yeniden calismak isterim, ancak kindar taraftarimiz maziyi asla unutmayacak, ilk kötü sonucta adamin önüne koyacagini adim gibi biliyorum.

Fatih Terim ise, 2017/2018 kis transfer sezonundan itibaren karsimiza cikan ekonomik bariyerlere ragmen, takimi bu güne kadar kimsenin yapamayacagi kadar iyi yönetti.
Tudor Aralık’ta kovuldu. Ndiaye devre arası gitti.

Tudor kötü bir hoca değil diye düşünüyorum şu an.

Futbolcular maaş alamadı dursun döneminde.
Fatih hocamız boştu onun baskısı oluştu.
Tudor futbolcularla iletişim kurma konusunda zayıf kaldı.

İlk iki maddede Tudor’un suçu yok, üçüncü durumu geliştirebilir. Yoksa bize çok iyi maçlar izletti Tudor.

yemin ederim bu akşam bunu düşündüm, yüce allah ceza kesiyor

tudora yapılan haksızlık en son hz.ali'ye yapılmıştır dünya tarihinde

EEP3gS_WkAEibad

Tudora büyük haksızlık yapıldı.İlk 9 hafta oynayan takım birden kendini saldı buda hocadan kaynaklı değil ancak yinede takım ligde 1.ydi bıraktıgında.

Üst Alt