GSC Anket - İlk Golü Cristiano Ronaldo mu, Bruno Fernandes mi Attı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Anket İlk Golü Cristiano Ronaldo mu, Bruno Fernandes mi Attı?

Sizce gol kime yazılmalı?

• Kullanılan toplam oy
    56
  • Anket kapatılmış .
1669718902636.png

Dünya Kupası'nda Portekiz'in Uruguay'a attığı ilk golün Cristiano Ronaldo'nun mu yoksa Bruno Fernandes mi attı tartışması alevlendi.

Dünya Kupası H grubunda Portekiz ile Uruguay, karşı karşıya geldi. Mücadeleyi Portekiz 2-0 kazandı.

Cristiano Ronaldo, 54. dakikada Bruno Fernandes'in ortasında topa vurmaya çok yaklaşmıştı. İlk etapta gol Ronaldo'ya yazılsa da, sonrasında Bruno Fernandes adına tescillendi.

EUSEBİO'YU "KIL PAYIYLA" KAÇIRDI

Dünya Kupası'nda kariyerinde 18 maça çıkan Ronaldo, 8 gol buldu. Portekizli süper yıldız şimdilik ülkenin bir diğer efsanesi, Eusebio'nun 9 Dünya Kupası golüne ulaşma şansını kaçırdı.

Fernandes gol hakkında şunları söyledi: “Bizim için önemli olan maçı kazanmak ve gruptan çıkmaktı. Tabii ki tam olarak kimin attığı önemli değil, ama Cristiano'nun topa vurduğu hissine kapıldım. Topu ona bilerek attım“ sözlerini sarf etti.

FIFA (geçici olarak) golü Bruno Fernandes'e verdi. Ancak bu tartışmanın sonu değil. Son söz FIFA teknik komitesine aittir. Komite üyeleri Jürgen Klinsmann, Alberto Zaccheroni, Du-Ri Cha, Sunday Oliseh, Faryd Mondragon ve Pascal Zuberbühler, açılış golünü kime ait olduğuna dair kararı çok yakında verecek.

Ronaldo, golün kendisine verilmesi gerektiğinin doğru olacağını söyledi. Maç sonunda Ronaldo, arkadaşı Ricardo Regufe'ye yaptığı bir hareketle, top Uruguay kalesine girmeden önce Fernandes'in attığı topa kasten dokunduğunu açıkladı ve 'Top bana çarptı!' dedi.

Ben top CR7 ye değmedi olarak gördüm temas varsa bile saçları değiyor topa bir kuvvet uygulamıyor yönüne en ufak bir etkisi yok. Hakkaniyet gereği gol Fernandes'de kalmalı.

Ronaldo tarikatı üyeleri göz göre göre basmış oyu. Allahtan korkmaz kuldan utanmazlar!!!
:D
ndqblnnc_400x400-jpg.182902

Üst Alt