ilk hatırladığınız maç | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ilk hatırladığınız maç

hayatınızda tv-stad fark etmez, ilk izlediğiniz maç hangisiydi.. Ben 6 mayıs 2001 tarihinde oynanan fb-gs maçını hatırlıyorum en eski. Fbli akrabalarla izlemiştik..

Maçı 2-1 kaybedince puanlar eşitlendi, sonraki hafta içeride agücü'ne yenilip şampiyonluğu kaybettik. Keşke 1996-2000 dönemini izleyebilseydim.

2001 sonrası kadro sürekli düştü, çocukluğum hep fenerin canavar dönemine geldi. Şampiyon olsak bile kadro olarak hep fener üstündü. Stad,kurumsallık aklınıza ne gelirse.. 2006 ve 2008 şampiyonlukları o açıdan kıymetli. O zor dönemler bile şampiyonluk geldi.

Neyse ki 2011 sonrası yeniden psikolojik üstünlüğü ele aldık. Çocukluktaki kabuslarım bitti. Bu arada ilk hatırladığım maça dair tek hatırladığım şey Hagi'nin sert frikiğini rüştünün yerine giren Oğuz'un çıkarması.

14 yaşına kadar futbolla doğru durust alakam yoktu ama ilk hatırladığım maç Real ile oynanan super cup finali olabilir

Bu arada 96-2000 dönemini izlemeyenler için.

Bjkliler o dönemde de şike şike diye ağlıyordu sadece sosyal medya yoktu. Hele şu İstanbulspora 97de penaltıdan gol attığımız maçın olduğu sene BJK ile kafa kafaya gidiyorduk falans.

Bu maç. Galatasaylı olmamı sağlayan maç aynı zamanda. 2.dakikada gol atmıştık. Anneme sormuştum hangi takım bu gol atan. O günden beri sevdalandım bu takıma bu renklere. Çok şükür. 9,5 yaşındaymışım. Şu anda da oğlum 9,5 yaşında. 17 Mayıs 2010 doğumlu çok şükür o da sevdalandı sarı-kırmızıya

Saunders gol atmıştı maçlar kanal Dde yayınlanıyordu en eski bu kalmış aklımda.. Sene de 95-96ymış şimdi baktım tek sezonluk adam unutulmazım oldu resmen..

net hatirladigim mac Milani 3-2 yendiğimiz mac (net)

94 dünya kupası ,Nijerya çok aklımda kalan takim ,fosforlu formalariyle
italya da Baggio kardeşlerin penaltıları alamaması finalde ,Boyle bisiler de var aklımda

TV de izlediğim ilk maç 1986 cumhurbaşkanlığı kupası maçı fatih terim'in abanarak kaçırdığı penaltı vardı.

1988 başbakanlık kupası Galatasaray-fenerbahçe ankara 19 mayıs stadında hayatımda canlı izlediğim ilk maçtı

Tanju nun Metin oktayın rekorunu kırdığı sene 88 di sanırım a demir maçı tabi radyodan dinliyoruz televizyonun tüpü bitmişti:) ( liseliler bilmez) babam gol gol 39 oldu diye bağırıyordu. O anları unutamıyorum o maçta mı Galatasaraylı oldum öncesi nasıldı tabi hiç bilmiyorum bilinç altımda hep o anlar var. Buradan itiraf edeyim tanju bizden gittiğinde de baya baya ağlamıştım :) sonrasında onu hiç affetmedim sakızlardan çıkan fotolarını odamın duvardından sökmek zor gelmişti ahh ah..

Üst Alt