Infantino, Dünya Kupası Önerisini Açıkladı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Infantino, Dünya Kupası Önerisini Açıkladı!

58486c1fa781b636389f9b18.jpg

FIFA Başkanı Gianni Infatino, Dünya Kupası'nın 48 takımla oynanması ve üçer ekipli 16 gruptan oluşmasıyla ilgili teklifini açıkladı.

Infantino tarafından FIFA konsey üyelerine sunulan teklifte 32 takımla oynanan Dünya Kupası'na genişleyerek 48'e çıkartılması önerildi.

Önümüzdeki ay yapılacak FIFA Konsey toplantısında bu plan onaylanırsa 2026 Dünya Kupası'nın 48 milli futbol takımının katılımıyla oynanabileceği ve 16 grupta ilk iki sırada yer alan ekiplerin, üst tura yükseleceği kaydedildi.

CNN Türk

Destekledigim bir uygulama.Gecen Dunya Kupasi'nda Ibra,Lewa,Bale,Arda gibi oyuncular yoktu mesela.Ben bunlarin da olmasini isterim.

İyi proje.
Aslında kıta kupalarıni iptal edip dünya kupasını 2 senede bir yapmak lazım.

Düşünün messi-ronaldo gibi isimler ömürleri boyunca 3 Dünya kupasında tek karşı karşıya gelebiliyorlar.

Ama bu tarz yıldız isimleri en verimli dönemlerinde daha fazla karşı karşıya getirmek için dünya kupası 2 senede bir yapılmalı ve kıta turnuvaları iptal edilmeli.

SARI KIRMIZI!

FIFA'nın yeni planlamasına göre, 3'er takımla oynanacak olan Dünya Kupası gruplarında, berabere biten maçlar doğrudan penaltılara gidecek.

Bir guzel fikir daha

Neden kötü olsun ki aga 48 ülke daha çok seyirci, daha iyi atmosfer daha çok futbolcu kendini göstermek isteyecek. Daha fazla maç olacak, daha çok hikaye çıkacak. Zaten 4 senede bir yapılıyor. 32 takım çok az bence de çok daha geniş olması gerek asıl aksi saçmalık zaten 4 senede bir yapılıyor çoğu futbolcunun kendini gösterme imkanı daha da artacak.

Aptalca ve futbolun kalitesini düşürecek bir karar bence.
Böyle bir uygulama olduğu taktirde çeyrek finale kadar olan maçları izlemek içimden gelir mi, sanmıyorum. Ancak kendi maçlarımızı izlerdim heralde.
Ancak bizim gibi 1 gidip 5 gitmeyen takımlar için bayram gibi bir karar.
Dünya Kupası'nın imajı için böyle birşey olmaması gerekir bana kalırsa, ancak bizim olmadığımız turnuvanında bizler için çok keyfi olmadığından, olması da çok üzmezdi.

Üst Alt